Bisikletli sporcuya arkadan çarparak ölümüne neden ol ve sonra adı "kaza" olsun.

seko35.50

Forum Bağımlısı
Tepki
17.161
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Serkan Mıstınoğlu
cahillik diyemem ama altyapı eksikliği derim,eğitim eksikliği derim,derim de derim.ama maalesef ülkemizde bisiklet,trafikte seyreden motorsuz araçlar sınıfında yer alamadı bir türlü! daha doğrusu araç sürücüleri bu gözle bakamadı bir türlü.bunu aynı zamanda hergün araç süren biri olarak söylüyorum.dikkatsiz,eğitimsiz bu öküzler yüzünden hem hobimizden hemde zevklerimizden uzaklaşmak zorunda kalmak üzücü.o yüzden sırf trafiğin olmadığı saatleri ve güzergahları seçmeme rağmen,bir köprücük kırığı bir dirsek kırığı ve bir çok yaralanmalı kazalar yaşadım ama sizin gibi bırakamadım.en son taksici abi kapıyı aniden açıp beni yerle bir edince sadece acımı yaşayıp sustum ve suratına baka kaldım,ammaaa bana "yavaş be birader" demezmi benim asfalyalar attı ve dayı dedim sus şimdi bu velespidin gidonunu gırtlağına sokarım.olan benim ön maşaya ve janta oldu Allahtan küçük vuruklarla olayı kapattık.neyse bırakmanıza üzüldüm tabiki hiçbirşey canımızdan kıymetli değil ama pes etmemeli ve gözüne soka soka bu kör cahilleri eğitelim.

Scudo

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Geçenlerde de yazmistim bunu ;
Facebook'da görmüştüm.
Eleman bisikletiyle giderken buna arkadan araç carpiyor. Eleman ucuyor tabi, neyseki hafif vurmuş araba. Bisikletli cocugun yerde yaptigi ilk hareket sizce ne olmustur dersiniz?
Yok yok ustunu basini silkelemiyor, yada sagini solunu kontrol etmiyor, hatta bisikletide kontrol etmiyor.

Eleman ilk stravasini durduruyor. . .

Kelimelerim bazen tukeniyor , gercekten insanlar kafayi yediler.

Serkan.Sezer

Komedon
Tepki
227
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@mariokaldato

Strava'nın amacını saptırdılar artık. İnsanları saçma sapan, zararlı bir rekabete sokuyor. Her şeyde olduğu gibi kendini kaptırmazsan sıkıntı yok ama gerçekten insanlar kafayı yediler.

204155

Seyda Ünlü

5 Vakit Bisiklet ve Kamp
Tepki
1.125
İsim
Seyda Ünlü
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Arkadaşlar işin farklı (gerçek) boyutundan baktığımız zaman imanın şartlarından biri olan "kadere iman" meselesidir bu. Bisikleti süren arkadaşa bisiklet çarpıp vefat etmeseydi o an o saniyede başka bir şekilde vefat edecekti. Çünkü eceli gelmiş. Herkesin ölüm zamanı bellidir. O gün bisiklette olmasa arabada ölecekti ya da yolda yürürken araba çarpacaktı yada evdeyken zınk diye gidecekti. Durum bu yani. Arabanın çarpması bir sebeptir yani. Her yer bisiklet yolu olsun isterse, o an bisiklet sürüyorsan araba çarpmazda tık diye bir anda gidersin ya da taşa takılır bir şey olur vs. Bir tane adam varmış ceza çekmesi gerekirmiş, başına bir musibet gelmesi gerekirmiş başka bir tane adamın da eceli gelmiş. Başına musibet gelmesi gereken adam eceli olan adama çarpmış ikisininde işi hallolmuş. Dolayısıyla burada suçlu yok. Bu her olayda böyledir. Geçen minibusten düşen kız da aynı şekilde. O an ona hey hoop vs diye bagirsalarda duymazdi cunku eceline gidiyor. Minibusun kapisinin acik olmasi da bir sebep. Minibuscunun bir musibet yasamasi gerekiyormus. Ama işte (kendi adıma) müslümanız diye geçiniyoruz bir kaza oldumu hemen sinirleniyoruz suçlu arıyoruz...

Son düzenleme:

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.463
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Murat Cömez

Murat hoca senin acilen Türkiye ye kesin dönüş yapman gerekiyor. Yazından anlaşılabileceği kadarıyla Türkçeyi, fikrinden anlaşılabileceği kadarıyla da Türkiye yi unutmuşsun. Bu cinayette yaşamını yitiren merhumun da senin o naif tabiriyle "ahanda lan araba, ben ona şimdi bir kafa atıyim arabaya da langadak bir dalayım" dediğini düşünmüyorum. Neden böylesin Murat hoca frengistanın jörmanya ellerinde yaşar iken neden arabalıları savunuyorsun. üstelikte klasik bisiklet koleksiyonu yapacak kadar bisiklet ile aynel yakin bir gurbetçimiz iken. Elemanyanın havasındamı suyundamı bir garabet var yahu. Bak şimdi bunu neye benzettim biliyormusun tam diyecektimki bir an ömer muratın başlığın kepenklerini kapatacağı aklıma geldide sustum. Sen var biliyomusun.

bilalfidanboy

İstanbul
Tepki
2.328
İsim
Bilal Fidanboy
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ayrıca araç içinde hareket halinde iken ojeli tırnakları ile yolda antrenman yapan bisikletli arkadaşları (içlerinde Gökhan Uzuntaş'ın da olduğu)kameraya yada herneyse videoya alarak sosyal medyacığına atıp-aklınca beğeni gelecek ya-altına attığı yorumda ise haddini aşan ifadeleri kullanarak sonucu,hani kaza oluyorya(Mudanya da ölümlü bir kazayı kastederek)size değil,çarpana acıyorum diyerek bağlayan, (kendisi hanımefendi olur), böyle sürücülerimizin olduğu yerdir TÜRKİYEM....

İşte bundandır ki bir caydırıcılık olmadığı süre içinde biz daha çok görecek,duyacak ve yaşayacağız(bisikletli,yaya,motor kullanıcısı vs ayrımı yapmadan)..onlar çarpıyor kaza oluyor ,kaza sonrası birşey yoksa üzerinize yürüyorlar ,bir şey varsa üç buçuk atıyorlar , haksız iseler çarpma sonrası kusura bakmayın diyorlar, sonuç koca bir sıfır

• Beğen
Tepkiler: Çağdaş78

gezgin gezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.600
İsim
mehmet emin
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Diğer
@serchester
Dini açıdan kaza ve kaderin tam ayrıntılı açıklaması yok, tam olarak ne olduğunu bilen de yok. O yüzden hemen kader/kaza deyip geçmemek gerek. Mesela depremin olması kaderdir ama binanın yıkılması da kader midir yoksa hile/çalma/sahtekarlık/ihmâl midir?
Bir bisikletli ile bir aracın aynı yolda gitmesi kader olabilir ama motorlu taşıt şoförünün arkadan çarpması kader midir?
Şoförün arkadan çarpması kaderse hiç günahı yok adamın nasıl olsa bisikletli ölecekti. Şoförün arkadan çarpması, ihmal, ciddiyetsizlik, çomarlıksa, ebedi cehennemlik yada kısasa kısas.

Yorgun

Aktif Üye
Tepki
152
İsim
Tacir
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@serchester

Yüce Allah şöyle buyurdu :
Bir toplum kendi inanç ve davranışlarını değiştirmedikçe, Allah da onların durumunu değiştirmez.

( ra'd suresi 11 )

ali önder

Forum Demirbaşı
Tepki
1.250
İsim
ali önder büyüksünetçi
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Dini konuları tartışmayı sevmem.hz Ömer bir sefer sırasında vebali köyden geçmeyip koyun etrafından dolaşıyor. Sahabelerden biri '' ey Ömer kaderinden mi kaçıyorsun '' deyince '' evet bir kaderimden kaçıp öbür kaderime gidiyorum '' diyor.... Kader kaza meselesine girmemek, çok kurcalamamak lazım.

hardwrestler

Aktif Üye
Tepki
214
İsim
Yusuf
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@amasseia
Malesef bisiklet yolları insanlar ve araçlardan geçilemez oluyor. Eğitim en başta olmalı.

Bir tarihte iki uluslararası turcuyu evimde konuk ettim. Eduardo isim arkadaşın fotoğraflarına bakarken! Bisikletini değiştiğini gördüm. Neden diye sorunca! Kaza yaptığını söyledi. Nasıl yani! Evet kaza yapmış, arkadan bir araç Eduardo'ya vurmuştu. Birkaç sebepten hayatta kaldığını söyledi. Öncelikle kask vardı. Kafası çünkü bariyerlere çarpmıştı. 2. Olarak sırtında suluk vardı. Düştüğünde suluk tampon görevi yaptı. Buna rağmen 30 Kırıkla iranda bir ay hastanede yatmış. Yeni bisikleti de orada almış. Azim ederek düzelen Eduardo macerasına devam etmiş. Bisikleti gördüğümde onun ölmemesini eğer inanıyorsan Allahın bir lütfu olduğunu söyledim. O da doğruladı. Bu şans herkeste olmayabilir. Dikkat etmek lazım.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: seko35.50