Bisikletli Ölümleri Dursun 25 Ekim 2020

Tepki
31
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Cyclocross
@umutcelik yasal düzenleme makamı yasama ancak yaptırım makamı yargıdır yasama değil. Kavram karışıklığını düzekttikten sonra etkinliğin organizasyonunda yer almayan ve sadece katılan biri olarak şunları söyleyebilirim;
Bu eylem(ki polis eşliğinde ve önceden izin alınarak yapıldı) toplumsal farkındalık oluşturmak için atılmış adımlardan sadece biri. Aramızda eski ukomeciden tutun minibüsçüler odası başkanına kadar, hollandadan-almanyadan gelen ve tecrübelerini aktaran kişiler vardı. Sürüşün belli bir kısmında dronla çekim yapılıp haber yapılacaktı(belki yapılmıştır takip etmedim). Hiç bir merci doğrudan “Burda gençler bisiklet sürmüş hadi istediklerini yapalım.” demez zaten. Ancak farkındalık oluşturulmalı, toplumsal algı ve kültür geliştirilmeli ki istediğimiz (ve hakkımız olan) hedefe ulaşabilelim. Sorunları dile getirmedikçe, söylediklerimizi duyuramadıkça hiçbir yere varılamaz. Sadece forumlarda kendi kendimize dertleşir dururuz.

Scudo

firestone

Forum Bağımlısı
Tepki
2.103
İsim
Hüseyin
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Hidrolik Yağı Olur da videoyu biyere atarsanız haberim olsun o zaman, birisine beni çek desem ancak bu kadar olurmuş :)

Tepki
31
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Cyclocross
Etkinlik herkese hitap etmemiş olabilir tabi ama beğenmeyen arkadaşlarım, abilerim, kardeşlerim de eleştirdikten sonra ne tür faaliyetlerde bulunduklarını ve ne sonuç aldıklarını aktarırlarsa daha yerinde olur.
@firestone özelden mailinizi veya telefonunuzu (whatsapp) yazarsanız göndermeye çalışayım.

Dosyalar

firestone

Forum Bağımlısı
Tepki
2.103
İsim
Hüseyin
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Hidrolik Yağı Acelesi yok, (link) video upload için kullandığım bi site.

umutcelik

Forum Bağımlısı
Tepki
8.025
Bisiklet
Trek
@umutcelik yasal düzenleme makamı yasama ancak yaptırım makamı yargıdır yasama değil. Kavram karışıklığını düzekttikten sonra etkinliğin organizasyonunda yer almayan ve sadece katılan biri olarak şunları söyleyebilirim;
Bu eylem(ki polis eşliğinde ve önceden izin alınarak yapıldı) toplumsal farkındalık oluşturmak için atılmış adımlardan sadece biri. Aramızda eski ukomeciden tutun minibüsçüler odası başkanına kadar, hollandadan-almanyadan gelen ve tecrübelerini aktaran kişiler vardı. Sürüşün belli bir kısmında dronla çekim yapılıp haber yapılacaktı(belki yapılmıştır takip etmedim). Hiç bir merci doğrudan “Burda gençler bisiklet sürmüş hadi istediklerini yapalım.” demez zaten. Ancak farkındalık oluşturulmalı, toplumsal algı ve kültür geliştirilmeli ki istediğimiz (ve hakkımız olan) hedefe ulaşabilelim. Sorunları dile getirmedikçe, söylediklerimizi duyuramadıkça hiçbir yere varılamaz. Sadece forumlarda kendi kendimize dertleşir dururuz.
Merhaba,

Kanunlar ve duzenlemelerin yetersiz oldugunu dusundugum icin yasamadan talepte bulunulmasi daha mantikli geliyor bana. Yaptirim makami olan yargiya mudahale etmek de suc ayrica ( her ne kadar en tepedeki cani istedikce mudahale etse de ) bu durumda yargidan talep etmek hem mantikli degil hem de suc.

Soyledikleriniz, yapilanlar cok guzel fakat benim soylemek istedigim, yetkili insanlar uzerinde ne kadar farkindalik olusturuyor bu eylem? Kisisel fikrim bu tarz yumusak eylemlerin toplumun bisiklet kulturunu ve algisini da gelistirmeyecegi yonunde, tabi ki yanilabilirim bu sadece benim fikrim.

Yine nacizane gorusum, sorunlarinizi dile getirmeniz gereken makam yine kanun duzenleyiciler. Bu is nasil olacak derseniz her ne kadar basta kultur olmak uzere cok sey farkli da olsa daha once insanlar bu haklari nasil elde etmis diye bakmakta fayda var.

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.272
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Zeynep'in ölümüne sebep olan şoför kendini böyle savundu!
(link)

Samet M.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.091
İsim
Samet
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Zaten şansa yaşıyoruz Allahın ortadoğusunda bir de bisikletle öldürülme ihtimalimizi arttırmış oluyoruz. Milli gelir falan umurumda değil artık yahu biraz kural tanıma, biraz merhamet, biraz saygı, biraz nezaket, biraz medeniyet.

sccetin

SCC
Yönetici
Tepki
5.638
İsim
Serhat C
Geçtiğimiz aylarda Samsun'un 19 Mayıs ilçesinde karşı şeritten gelen bir motosikletli, 17 yaşındaki Nurican'ın hayatına antrenman sırasında son vermişti. Bu katilin kanında uyuşturucu maddeye rastlanmasına rağmen TUTUKSUZ yargılanıyordu.

File_001 (1).jpeg

Dün Bafra'daki duruşmasına gittim. Maalesef sadece bir avuç insandık. Sanık ve tanık duruşmaya gelmeye zahmet etmediği için duruşma Mart'a ertelendi. Bu sefer zorla getirilecekler.

Yolda bir insanın canını alan birisi nasıl tutuksuz yargılanabilir aklım almıyor! Nurican için adalet istiyoruz.

File_000.jpeg

Tepki
49
Bisiklet
Sedona
Geçtiğimiz aylarda Samsun'un 19 Mayıs ilçesinde karşı şeritten gelen bir motosikletli, 17 yaşındaki Nurican'ın hayatına antrenman sırasında son vermişti. Bu katilin kanında uyuşturucu maddeye rastlanmasına rağmen TUTUKSUZ yargılanıyordu.

254658 dosyayı görüntüle

Dün Bafra'daki duruşmasına gittim. Maalesef sadece bir avuç insandık. Sanık ve tanık duruşmaya gelmeye zahmet etmediği için duruşma Mart'a ertelendi. Bu sefer zorla getirilecekler.

Yolda bir insanın canını alan birisi nasıl tutuksuz yargılanabilir aklım almıyor! Nurican için adalet istiyoruz.

254659 dosyayı görüntüle
ah be çocuk. Allah rahmet eylesin. Ne üzücü bir şeydir bunlar,dünyanın en masum aracından böyle acılar çıkması,kahroluyorum.

• Üzgün
Tepkiler: Clal ve sccetin

Clal

O da olur.
Tepki
825
İsim
Celal
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Her platformda her zaman her şekilde farkındalığı arttırmamız gerekli.
Yapılan toplantılar yada anmalara katılımın yüksek olması gerekli ama bunun için iyi organizasyon yapmalıyız toplantının saati günü katılımcı sayısını çok etkiliyor. Bunu göz önünde bulunduralım. Sosyal medyada yada forumlarda bisikletçi gruplarında yaptığımız paylaşımlar sadece bizi haberdar ediyor. Daha kalabalık ve motorlu taşıt kullanıcılarının bulunduğu gruplarda o grupların yöneticileriyle işbirliği yaparak organizasyonlar da yapmalıyız. Zaten bizim olayımız öncelikli olarak motorlu araç sürücüleriyle. Mesela bulunduğumuz ildeki bisiklet sporuyla ilgilenen gruplar birleşerek o ilde organize olmuş çeşitli motorlu araç kullanıcısı gruplarla ortak bir farkındalık çalışması yaparsa bu daha büyük bir fayda sağlar. Mesela o ilin drift yapan ve bununla ilgilenen TOFAŞ marka araç kullanıcı grupları BMW kullanıcı grupları gibi (BMW ve TOFAŞ örneğini rastgele verdim Mercedes yada Ford yada başka markalarda olabilir). Biz bu grupları kazanırsak çok büyük bir aşama kaydetmiş oluruz. Söylediğimin alt metninin anlarsanız bizim işbirliğini nasıl yapmamız gerektiğini daha iyi anlarsınız. Bisiklet harici yol kullanıcıları hakkındaki düşüncelerimiz yada isteklerimiz burada kalıyor bizim isteklerimizi yada içinde bulunduğumuz durumu onların platformalarına taşımamız gerekli.
Nacizane buda benim düşüncem fayda sağlayabileceğini zannediyorum sizlerle paylaşmak istedim daha çok ölüm ve kaza haberi paylaşmamak için.

seko35.50

Forum Bağımlısı
Tepki
17.068
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Cuma günüde Menemen adliyesinde Rahmetli olan Zeynep Aslan'ın duruşması görülecek,kamyon şoförü dahil,3 kişinin ölüme sebebiyet vermekten 9 ar yıl hapsi isteniyormuş,iddianameyi okumadım ama istenilen ceza bana yetersiz geldi,bir canın bedeli 9 yıl yat/çık olmamalı! Sonuçta kendi şeridinde bisikletiyle giden bir insanı altına alan bir kamyon ve bunu kullanan dikkatsiz bir şoförü var. :acpsnr:

Cemal Ç.

Sadece sürüyorum. 😒 𐱅𐰇𐰼𐰰- 🚵‍♂️🚴‍♂️
Tepki
20.347
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
  • Üzgün
Tepkiler: seko35.50

Hami Bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.575
İsim
Hami Bulut
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Her platformda her zaman her şekilde farkındalığı arttırmamız gerekli.
Yapılan toplantılar yada anmalara katılımın yüksek olması gerekli ama bunun için iyi organizasyon yapmalıyız toplantının saati günü katılımcı sayısını çok etkiliyor. Bunu göz önünde bulunduralım. Sosyal medyada yada forumlarda bisikletçi gruplarında yaptığımız paylaşımlar sadece bizi haberdar ediyor. Daha kalabalık ve motorlu taşıt kullanıcılarının bulunduğu gruplarda o grupların yöneticileriyle işbirliği yaparak organizasyonlar da yapmalıyız. Zaten bizim olayımız öncelikli olarak motorlu araç sürücüleriyle. Mesela bulunduğumuz ildeki bisiklet sporuyla ilgilenen gruplar birleşerek o ilde organize olmuş çeşitli motorlu araç kullanıcısı gruplarla ortak bir farkındalık çalışması yaparsa bu daha büyük bir fayda sağlar. Mesela o ilin drift yapan ve bununla ilgilenen TOFAŞ marka araç kullanıcı grupları BMW kullanıcı grupları gibi (BMW ve TOFAŞ örneğini rastgele verdim Mercedes yada Ford yada başka markalarda olabilir). Biz bu grupları kazanırsak çok büyük bir aşama kaydetmiş oluruz. Söylediğimin alt metninin anlarsanız bizim işbirliğini nasıl yapmamız gerektiğini daha iyi anlarsınız. Bisiklet harici yol kullanıcıları hakkındaki düşüncelerimiz yada isteklerimiz burada kalıyor bizim isteklerimizi yada içinde bulunduğumuz durumu onların platformalarına taşımamız gerekli.
Nacizane buda benim düşüncem fayda sağlayabileceğini zannediyorum sizlerle paylaşmak istedim daha çok ölüm ve kaza haberi paylaşmamak için.
Yeri burası değil ama keşke her şey söylediğiniz gibi olsa, bisiklet toplulukları bile kendi aralarında rekabet içerisinde ne yazık ki. Belki de bisiklet camiasının zayıf olmasının nedeni bu ayrımlardır. En basitinden yol bisikletçisi ile dağ bisikletçisinin kendini ötekileştirmesi. :kötü::(

Clal

O da olur.
Tepki
825
İsim
Celal
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yeri burası değil ama keşke her şey söylediğiniz gibi olsa, bisiklet toplulukları bile kendi aralarında rekabet içerisinde ne yazık ki. Belki de bisiklet camiasının zayıf olmasının nedeni bu ayrımlardır. En basitinden yol bisikletçisi ile dağ bisikletçisinin kendini ötekileştirmesi. :kötü::(
Sizi çok iyi anlıyorum. 😦

tgbhzln

Moderatör
Moderatör
Tepki
347
İsim
Tuğba
Bisiklet
Peugeot
Bugün Zeynep Aslan'ın ölüm yıldönümü.

Kendisini bir kez daha rahmetle analım ve umalım ki, artık bu haberleri okumak, dostlarımızı kaybetmek zorunda kalmayalım.
#bisikletimeçarparsanölürüm

selim82

Forum Bağımlısı
Tepki
2.414
İsim
selim
Bugün Zeynep Aslan'ın ölüm yıldönümü.

Kendisini bir kez daha rahmetle analım ve umalım ki, artık bu haberleri okumak, dostlarımızı kaybetmek zorunda kalmayalım.
#bisikletimeçarparsanölürüm
Allah rahmet eylesin