Bisikletlerinizi başkalarına veriyor musunuz?

BağdatlıRuhi

Daimi Üye
Tepki
163
Bisiklet
Bianchi
Vay be eşyaları kaybederken çekinmiyorlar ama açıklamaya gelince iş çekiniyorlar :) Bence arkadaşlığını gözden geçirip bir mesafe koymalısın yoksa daha fazla yüz bulurlar ben sana söyleyeyim. Bunlara çıkışmadıkça pişkin pişkin devam ederler yaptıkları işe.

• Beğen
Tepkiler: Mustafa Zeybek
Scudo

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.188
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
Ben bir tur atayım dedim mi 9-10 Km'nin altında bırakmıyorum. Şimdi gelip derse biri bir tur bineyim diye durup düşünürüm tabi :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
https://scontent-ams3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13516274_1203603709672201_2380863474251262428_n.jpg?oh=48ba5fd985d37948b94903f3277194ec&oe=57FFE7CD

o gün cumhurbaşkanlığı yarışı vardı,önceden yoros eğimlerine gittim,yollar boştu,trafik polisleri ile yuşaya gelmeden muhabete daldık,trafik polisi bir bineyim şuna dedi,bende dedim , bu kilitli pedal, olsun olsun dedi,tabi ben aporttayım daha binmeden iki adım gitmedi yalpaladı ,yakaladım ,bu ne yahu dedi ,bu dedim yol bisikleti,bunda frenlerde bi acaip dedi ,vitesler nerde dedi orada yarım saat olayı anlattım .bende geçenlerde bu ferrarinin sahibine şaka yolla, bi tur atabilirmiyim diyecektimde aracın sahibi yoktu,yav biz kim ferrari kullanmak kim.:komik::komik:

Cosmic camel

Aktif Üye
Tepki
72
Bisiklet
Diğer
Bu kadar abartmaya gerek yok ya bisiklet bu sonuçta hem sportmen insanlar paylaşımcı da olmalı. Daha dün bir arkadaşım fren kolumu kırdı hiç önemi yok. Böyle şeyleri takarsak hiç keyif alamayız bu işten. Bakın bir de güzel bir olay anlatayım. Bir gün arkadaşımla İstanbul Beyazıt'ın oralarda yürüyorduk. Arkadaşımın elinde bisiklet vardı. Suriyeli çocuklar geldi yanımıza bisiklete binmek istediler. Arkadaşım da sırayla hepsine verdi bisikleti. En az 20 çocuk vardı orada, tek tek hepsi de bindiler bisiklete. Çoğu bisikleti kullanmayı bile bilmiyordu arkadaşım onları da gidondan tutarak gezdirdi. Noldu bisiklete bişey mi oldu? Hayır. Bisiklete bişey olsaydı sorun olur muydu? Hayır. Olsa olsa taş çatlasın 50 liralık masraf çıkartır çocukcağızlar. Ama mutluluğumuzu maddiyatla ölçemeyiz işte. Hem o çocuklar hayatlarında ilk defa bisiklete bindikleri için mutlu oldular hem de biz o çocukların gülümsemelerini, heyecanlarını gördüğümüz için mutlu olduk ötesi var mı bunun :) Paylaşa paylaşa yayılır bisiklet sevgisi :)

kaskreis

Forum Bağımlısı
Tepki
468
İsim
Ulaş
Bisiklet
Kron
@Cosmic camel Sorun bu değil hocam,şuan bisikletimden ses geliyor , nereden olduğu belli değil bulsam çözülür bir şekilde . Burada sorun bizim binlerce kilometrede veremediğimiz zararı 100 metrede gizemli bir şekilde verip,üstlenmemeleri,ben ellemedim vallaha aldığımda böyleydi demeleri..Pişkinlikleri kısaca.

Cosmic camel

Aktif Üye
Tepki
72
Bisiklet
Diğer
@kaskreis Hocam sizi anlıyorum niyetim sizi eleştirmek değildi kusura bakmayın öyle anlaşıldım galiba. Durama göre kişilere göre değişir tabi işin rengi pişkin insanları kimse sevmez :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@BerkEvren

katılıyorum,4500 iraya aldım gıant 'ı ,yedek parçalar uçtu,diyelim verdim,isterse çok iyi yolcu olsun ,olur ha düştü ve sram force vites ve fren kırıldı, dünya para ,tabi arkadaşın bunu ödemesi gerekecek.karbon canyona binmek istemedim arkadaşımındı, hemde can çiğeriz ,olmaz ya düşerde bir şeyini kırar isem, ne derim arkadaşıma, aynen çekinirim.

kaskreis

Forum Bağımlısı
Tepki
468
İsim
Ulaş
Bisiklet
Kron
@m17999 Aynen öyle madem o paraya bisiklet alınmazsa binilmezde aynen böyle diyeceğim .Bisikletten çıkan ses aklımda geldikçe sinirden parçalayasım geliyor onları.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Çınar

kursatxxx

Üye
Tepki
49
Bisiklet
Salcano
Bisiklet kullanmayı bilen birisine veririm.Arada arkadaşla bisikletleri değiştirip sürüyoruz.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Çınar

İlker_Yılmaz

Daimi Üye
Tepki
600
Bisiklet
Canyon
Deneme amaçlı 2-3 dk için vermişliğim var fakat al gez dolaş yarın getir hayatta diyemem, aklım kalır:confused:...Eşim bile istediğinde nooo deyip kendi bisikletine yönlendiriyorum:hihi:

• Beğen
Tepkiler: Volg

Cem Ç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.021
Bisiklet
Merida
@Cosmic camel

ben yol bisikletimi ilk aldığımda 60 yaşındaki adama da verdım kullandı 15 yaşındakı çocuğada verdım kullandı.

yalnız bizim yol bisikletinde taş çatlasa 50 liralık masraf çıkmıyor işte mtb varken verıyordum çocuklara patınaj cekıyordu. ucuz dıye önemsemıyordum.

yol bisikletinde öyle değil tabi

artık kesinlikle yol bisikleti kullanmış olana dahi vermıyorum.

en son geçen yaz veledromda verdim birine kendisinin yol bisikleti de var ama yenı almış vites ayarı bozuldu 2 tur atmayla zincir attı vs... kaldrıma çarptı akord gıttı. birde gözümün önünde olan bu bir de verecem de uzakta kim bilir neler yapacak bisiklete sonra uğraş dur :islik:

@kaskreis

aynen ilk aldığım zamanlar vermiştim birine o gunden berı arada ses gelıyor göbekten değiştirmediğim yeri kalmadı bisikletçiler de anlamıyor :acpsnr:

hor kullanan çok :harika:

• Beğen
Tepkiler: Mustafa Zeybek

Çaylaq

Üye
Tepki
21
İsim
Hamza A.
Bisiklet
Bianchi
çok vermişliğim var. çok da hasar almışlığı var bisikletin. geçen arkadaşa verdim bisiklet üzerindeki hava pompasının ucunu kırmış nasıl becerdiği ile alakalı bi fikrim yok. :) şehir içinde ön amartisör kapalı dolaşırım güç kaybı olmasın diye ama arkadaşa verirken isterse bayır yukarı olsun kesin açarım. aklım hep bisiklette kalıyo. hele alır almaz bayıra vurup tıkanınca yüksek viteste, çatır çutur vites atanlar var pedale asıla asıla cinayet sebebi :)

Bartu Bilgi

Daimi Üye
Tepki
193
İsim
Bartu B.
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Merida
Ben yakin arkadasima veriyorum 20km falan bir turda :D

Lüleburgaz'dan gönderildi

Cem Ç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.021
Bisiklet
Merida
@m17999

banada çok diyorlar ama bilmiyorlarki bisiklet ekipmanı kask forma yazlık kışlık bisiklet ekipmanına onların aldıkları motordan daha fazla para verdiğimi.

aynen ekmek aslanın ağzında değil midesinde artık neden hor kullanıp bir parçasını bozabilecek kapasite de birine vereyim sonra parça parça bisikletçi dolaşayım. kendisi vermeyecek parasını sonuçta.

vatan

Daimi Üye
Tepki
115
İsim
Vatan
Bisiklet
Mosso
bazen kardeşlerime

Tepki
29
İsim
Sezai tunacay
Bisiklet
Bianchi
Iki bisikletimide kuzenlere verdim gecenlerde tatil icin universiteden gelmis gencler, ufak tefek sahil turlari falan yapariz abi dediler. Aman ha dedim dikkatli kullanin kask mask ne varsa verdim bi sakatlik cikmasin diye...
- abi biz zaten okudugumuz sehirde her haftasonu arkadaslarla bisiklet kiraliyoz kendimizi dağa taşa vuruyoz bura duz yol daha rahat kullaniriz dediler.
3_ 5 gun kullanip aldiklari gibi garaja birakmislar sağ olsunlar. Birakmasina birakmislarda bu gun bi bineyim dedim malum ramazandi bayramdi derken hasret giderelim makinalarla zincir capraz durumda kalmis orta aktarici calismiyor ayni sekilde kolda ileri gidiyor geri gelmiyor...
Daha öbur bisiklete bakamiyom korkudan

kaskreis

Forum Bağımlısı
Tepki
468
İsim
Ulaş
Bisiklet
Kron
@Sezai tunacay :D halimden anlarsınız geçmiş olsun.Hiçmi utanmıyorlar anlamıyorum