Bisikletle yokuş nasıl çıkılır?

Tepki
1.982
İsim
Ceyhun Özkan
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@CoolEagle
Vitesin az ya da çok olması değil, aynakol ve ruble dişli kombinasyonları sizin rahat çıkmanıza vesile olur.

• Beğen
Tepkiler: Muhammet Ağrı
Scudo

Scutoid

TX 150
Tepki
77
İsim
Kerem Y
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Hortlatıyorum ama bir sorum var.Vitesi yükseğe alıp ayakta çıkmak bana daha kolay geliyor oturmaktansa.Ayakta tırmandığım zaman daha az yoruluyorum.Sizce ayakta tırmanmaya devam etmeli miyim ?

bilalfidanboy

İstanbul
Tepki
2.328
İsim
Bilal Fidanboy
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Scutoid yaşınıza bağlı, çıktığınız mesafenin eğimine bağlı, mesafesine bağlı, kullandığınız vites kombinasyonuna bağlı, kondisyonunuza bağlı ama şöyle birşey var ayakta kadans yükseltip üstelik ciddi bir eğim çıkıyorsanız aksine nabız uçar buda rahat çıkma ile ters orantılı (yüksek nabız daha çok erken yorar)ama dediğim gibi yukarda bağladığım etkenlerin hepsi pozitif dahi olsa belirli bir tempo ve kadans ile oturarak çıkmak ilerde olası dizleriniz ile problemler yaşamamak adına çok önemli...

Kaan.Özçelik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.025
Bisiklet
b'Twin
@Scutoid

"Bu da dahil bütün genellemeler yanlıştır" demiş Nietzsche.

Size tavsiyem, hayatın hiçbir aşamasında ve özellikle bisiklet gibi kişisel performansa dayalı konularda genelleme içeren yorumlara itibar etmeyiniz. Nasıl rahat ediyorsanız öyle çıkınız yokuşları.

MAERKEK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.025
İsim
Mehmet Ali ERKEK
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Diğer
Bisikletle yokuş güzel çıkılır .

• Hahaha
Tepkiler: -Skynet-

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Tepki
2.141
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tak 34Tlik bir ruble, at birinci vitese çapraz çapraz dinlene dinlene çık. ;) Ha ben çıkıyor muyum? Hayırü, oynar aksamlar aşınmasın diye yokuşları mümkün mertebe çıkmıyorum, elime alıp itikliyorum.:komik:

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK

Fat1h

Forum Demirbaşı
Tepki
592
İsim
Fatih ÇAKMAKCI
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Single Speed
Yolu zigzag yaparak geziyorum. Mesafe uzasada kolay çıkıyorum. Araçlar sövsede başka çarem yok çünkü bende vites yok :)