Bisikletle Yaşadığım Kaza Karşı Tarafın Tepkisi!

Ahmet A. Atalay

Aktif Üye
Tepki
140
Bisiklet
b'Twin
Merhabalar Dün Akşam Başımdan geçen kaza Ve Bu Konu hakkında yaşadıklarımı sizinle paylaşmak istiyorum. Dün akşam Saat 6:30 Sıralarında Dedemin Evinin Bulunduğu Mahalleden Kendi Dükkanımızın Bulunduğu Mahalleye Whistle Modoc Marka Bisiklet İle Kaldırımdan Işığa Geçip Dükkana Varmak Üzere Yola Çıktım... 400 Metre Sonra Haritada Gösterdiğim Konumdaki "Antalya Halı Dünyası Outlet" İsimli Firma Reklam Amaçlı Binanın İki Ucundan Kaldırımın Cadde İle Birleştiği Noktada birleştirmiş.

http://i57.tinypic.com/1izk1k.jpg

Balonları Asıp İpin Son 2 Metre Kala Balon asmamış... Akşam Karanlığı İle Balonsuz Olan İp Gözükmüyor.... Altımdaki Bisiklet Yol Bisikleti Olduğu İçin Amortisör Yoktur... Bu Yüzden Jantım Yamulmasın Diye Düşük Hızda Giderken Gece Karanlığı Sebebi İle Bu İplere Boynum Takıldı Boynuma Dolaştı Ve Nefesim Kesilip Yere Düştüm Resimdeki Gibi Yanık İzi Oluşturdu; Yere Düştüm Ve Nefes Almaya Çalışırken Firmanın Görevlisi Olan Bayan Bana İçerden Bağarmaya Başlayıp. El Kol Hareketi Yaptı... Sonra Çıktı Geldi Ve "Gün İçinde 1 Milyon İnsan Geçiyor 1 Milyon Bisikletli Geçiyor İlk Defa Sen Düştüysen Sorun Sende" Dedi... Bende "Abla Yardım Edeceğine Hala Bana Kızıyorsun" Dedim... Ardından Bayan Bana " Biz Buraya Bu Kadar Masraf Yaptık Kim Ödeyecek?" Cümlesini Kurdu... Bende Ayağı Kalkıp Durumun Dağa Fazla Uzamaması İçin Benim Canıma Geliceğine Senin Malına Gelsin Diyerek Uzaklaştım...

Dükkana vardığımda Canım Fena Halde Acıyordu... Annem Zabıtayı Arayarak Firmayı Şikayet Etti Ve Araba İle Halıcıya Gittik... Gittiğimizde Zabıta Gelmiş Ve Halıcıya İpleri Kaldırıma Astığı için Ceza Kesmişti... Zabıtadan bilgi Aldıktan Sonra Zabıta Gitti... Annem Görevli adamlarla konuştu bu bayan arkadan Gelerek "İçerisi Tıklım Tıklım Doluydu Senin Çocuğun İlemi Uğraşacağım." Dedi. Annem Bunun Üzerine "Bir Hayvana Bile Zarar Gelse İnsan Dönüp Bakar Can bu" Dedi. Kadın Israrla Düşmüşse Düşmüş Biz Naapalım Gibi Kelimeller Kullanıp Uzlaşmacı Olmaktan Kaçındı... Annem İse "Özür Dileyebilirsiniz. İhmalsizliğiniz Sonucu Oldu" Dedi Ve Mekandan ayrıldı... Arabaya Girerken Mağazanın yanındaki Bir Zincir Markete Mal İndiren Forklift Görevlisi Durumu Gördüğünü Bayanın Benim Düştüğüm Halde Bana Bağırdığını ve Üzerime Yürüdüğünü Söyledi Ve Şahit Olabileceğini Söyledi...

Annem ve Ben Kadının Uzlaşmacı Olmayan Tavrından Dolayı Şikayetci Olup Dava Açtık. Hastaneden Rapor Alıp Polise Başvurduk. Önce Annem Sonra Ben İfade Verdik. Polis İle Gidip Mekanı Fotoğrafladık... Devlet Otomatik Avukat Gönderdi. Avukat İle Konuşmamda Senin Yaralanmana Sebep Olduğunu Kamu Davasına Çevrildiğini Ve Ceza Alacağını Söyledi. Bugün Gazeteye Açıklama Yapacağım. Yarın Vega Bisiklet Grubu İle Açıklama Yapacağım...

Kaldırıma Değilde Kendi Dükkanının Önündeki Boşluğa Yapsa Bu Sıkıntılar Yaşanmazdı... Bu Yaşadığım Olayda Şunu Anladım... Bu Ülkede Reklam,Rant,Para İnsan Canından Önemli... Tesadüfen Yaşıyoruz... Bu Yolda Bir Bisiklet Yolu Olsaydı Bu Sıkıntıları Yaşamazdım...Hiçkimse İnsan Hayatını Bu Denli Riske Ve Tehlikeye Atma Hakkında Sahip Değil... Bisiklet Bir Ulaşım Aracı Ve Bizimde Saygı Görmeye Hakkımız Olmalı...

• Beğen
Tepkiler: taner07
Scudo

Bisikletli Gezgin

Forum Bağımlısı
Tepki
4.683
İsim
Mustafa
Bisiklet
Sedona
Geçmiş olsun... İp boynunuzu çok fena kesmiş. Allah beterinden saklasın... :( :(

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.203
Bisiklet
Specialized
Geçmiş olsun. Ceza davasına ilaveten tazminat davası açıp maddi ve manevi tazminat talep etme hakkınız da olmalı.

Mehmet Can K.

Aktif Üye
Tepki
51
İsim
Mehmet
Bisiklet
b'Twin
Fotoğrafı görünce oha dedim çook geçmiş olsun gerçekten. Birkaç ip, balon kaç para sanki kaldı ki onbin lira olsa ne yazar çok büyük saygısızlık yapmış.

fatihözüdoğru

Daimi Üye
Tepki
197
İsim
Fatih Özüdoğru
Bisiklet
Bianchi
Geçmiş Olsun. Allah kimsenin başına vermesin.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Ahmet öncelikle geçmiş olsun neyseki daha kötü bir yara almamışsın. Olay karşısında metanetli davranarak, haklıyken haksız konuma düşmeyip, hakkınızı yasal yollarla aramanız takdir edilecek bir davranış. Özellikle annenizi bu soğukkanlılığı sebebiyle kutlamak lazım. Idari para cezası kısmı firma için çok önemli olmayacaktır. Ancak işin ceza yargılaması boyutu, firmanın canını biraz sıkacaktır ki doğrusu da budur.

Sinan Ş

Forum Bağımlısı
Tepki
451
Bisiklet
b'Twin
geçmiş olsun Ahmet kardeşim,allah korusun hızlı gitsen,dolanıp yere düşsen,çok daha kötü olabilirdi.
Hay böyle zihniyetin ben ya,inadına ölmek için yaşıyoruz resmen.

Ahmet A. Atalay

Aktif Üye
Tepki
140
Bisiklet
b'Twin
@ONUR YÜCEL 46

Ben İşin Zaten Maddi Boyutunda Değilim... Nasıl Bir Hale Geldikki Bu halde bir insana böyle bir tepki verebiliyorlar... Ceza Yargılama Boyutu Bittikten Sonra Maddi Manevi Davada açarız Büyük İhtimalle

@Sinan Ş

Ülke Öyle Bir Hale Geldiki Şans Eseri Yaşıyoruz...

Berke1999

Üye
Tepki
28
basima gelen bir olayi anlatiyim bende ama bu sefer hata benim olmasina ragmen dukkan sahipleri cok yardimsever ve anlayisliydi.

Kadikoyde site servisini bekliyordum. O sirada da forumda goz gezdiriyordum. Kafami kaldirdigimda servisi giderken gordum ve arkasinsan son hiz kosmaya basladim[emoji4] Sonra bi anda buyuk bi ses ve aci ile bir kebapcinin tente demirine carptim. Dukkandaki icecek dolabi acildi ve iceceklerin yarisi dokuldu. Ben hem aci hem de utanca disari cikan abiden ozur dilemeye basladim. Fakat abi bosver sen onu iyimisin sen dedi,"gel otur suraya bi su ic" dedi. Dokulen icecekleri toplamaya yardim etmek istedim yine yok sen otur kardesim dedi. Sonrasinda abiyle vedalasip metroya gittim. Eve gitigimde kafamin yarilmasina cok az kaldigini farkettim. Hafif kanamisti.

Burdan o abiye cok tesekkurler [emoji4]

Sizin boyle duygusuz ve ahlaksiz insanlara denk gelmeniz cok uzucu olmus ki kendi hatalari olmasina ragmen umursamaz davranislari cileden cikarici. Umarim davadan olumlu bir sonuc alirsiniz cunku boyle insanlar anca kendilerine zarar geldigi zaman anlarlar.

can akıncılar

Forum Bağımlısı
Tepki
897
Bisiklet
Salcano
Geçmiş Olsun En İyisini Yapmışsınız.Bizim Millet Tırsak biraz fazla uğraşmak istemez böyle şeylerle ama siz Polisti,Zabıtaydı Hukuki Yollara Başvurarak Gerekeni Yapmışsınız.Bunları böyle süründüreceksiniz.Zaten Tebligat gidince Uzlaşmaya Varmak İster:d

Ahmet A. Atalay

Aktif Üye
Tepki
140
Bisiklet
b'Twin
@Berke1999

Siz Çok iyi Bir Abiye Denk Gelmişsiniz... Böyle Yapsaydı Hukuki Mercilere Başvurmazdım...

@can akıncılar

Annem Sağolsun. Yardımcı Oldu

Caner Kaya

Daimi Üye
Tepki
268
Bisiklet
Kron
Önce geçmiş olsun, sonra medeni davranışınız için hem sana hem annene tebrikler. Yapılması gerekeni yapmışsınız. Lütfen çıkan sonucu burada belgeleriyle paylaşır mısın? Bakıp bakıp o insanların düştüğü duruma gülmek istiyorum. Ayrıca kazanacağın tazminatla süper bir bisiklet alıp onun da resimlerini koyabilirsin ;) Bekliyoruz...

• Beğen
Tepkiler: YüzSürKoş

Sener O.

Daimi Üye
Tepki
169
Bisiklet
Cube
Geçmiş olsun kardeşim , İnşallah hak yerini bulur.

LeventK.

Daimi Üye
Tepki
84
Bisiklet
Mosso
geçmiş olsun işin peşini bırakmamanız da güzel , sırf bu tavrı yüzünden zaten dava açılır karşıdaki kişiye.

Tepki
13
Bisiklet
Carraro
Dostum gecmis olsun,mekanı gordum ve cidden baska kazalara yol acabilecek turden,en kisa zamanda seni aramizda gormek istiyoruz,davanı bırakma,arkandayiz Allah in izniyle ;)

• Beğen
Tepkiler: YüzSürKoş