Bisikletle yağ yakmak

Gökay Akçay

Daimi Üye
Başlık
7
Tepki
1.253
İsim
Gökay Akçay
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Yarım saat tur yaptıktan sonra duş esnasında veya duştan hemen sonra bazen burnuma bi koku geliyo, böyle güneş vurmuş cilt yanık kokusu gibi. Bu koku, vücuttaki yanmış yağların kokusu olabilir mi? Su ile beraber akıp gidiyo heralde. Sizce de öyle değil mi?
Koku duyunuz hassassa vücuduzdaki lipoglikojen dokunun yaptığız idman sonrası yanmasının kokusunu hissetmeniz çok normal, yarım çay bardağı zeytin yağının içine 3-5 parça biberiye koyup bir süre beklettikten sonra lovhendıllarınıza ( vücudunuzun yan kısmındaki yağ dokusu) sürerseniz ( biz bu işleme marinasyon deriz) hem o kötü kokudan kurtulursunuz hemde tüm yağlarınızın eşit yanmasını sağlarsınız ...

Yunus Emre küçük

motorsuz taşıt sürücüsü
Başlık
1
Tepki
50
İsim
Yunus Emre küçük
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Koku duyunuz hassassa vücuduzdaki lipoglikojen dokunun yaptığız idman sonrası yanmasının kokusunu hissetmeniz çok normal, yarım çay bardağı zeytin yağının içine 3-5 parça biberiye koyup bir süre beklettikten sonra lovhendıllarınıza ( vücudunuzun yan kısmındaki yağ dokusu) sürerseniz ( biz bu işleme marinasyon deriz) hem o kötü kokudan kurtulursunuz hemde tüm yağlarınızın eşit yanmasını sağlarsınız ...
Yok, o koku benim üstümde devam etmiyor, banyodan çıkınca bende koku kesiliyor, yani o cilt yanığı gibi koku banyoda kalıyor,

• Beğen
Tepkiler: Gökay Akçay

ippon

Forum Bağımlısı
Başlık
0
Tepki
4.988
İsim
behço
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Trek
sayın Gökay hocam ; ben, zeytinyağı,biberiye ,sarımsak ,kaya tuzu ve karabiberle antrikotları marine ediyorum. ben de bu sayede yağ yakabilir miyim?

Son düzenleme:
Başlık
1
Tepki
260
İsim
yakup
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Yunus Emre küçük yarım saatte cilde vuran güneşten bu kadar yoğun koku geliyorsa metabolik bir sorununuz olmasın? normalde 20 dk vücüdun ortalama ısınma ve 30 dk tam terlemeye başlama anıdır bisiklette.... eğer yüksek kadans sürüyorsanız tabi

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Başlık
35
Tepki
1.917
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hocam spor sırasında vücudun yaktığı yağdan nasıl koku gelir anlamıyorum? Burada bahsedilen yanma olayı, bildiğimiz ateşli yanma değil ki, depo yağlarının parçalanıp serbest yağ asitlerine dönüşmesi olayı ve bu reaksiyonda ortaya enerji vs çıkar.Bahsettiğiniz koku olayı farklıdır diye düşünüyorum, bende uzun süreli yüzme sonrasında normalde duymadığım bir çok kokuyu algılamaya başlıyorum.Bunu idman sayesinde daha kullanılan koku reseptörlerinin hassaslaşmasına bağlıyorum ve uzun sürmüyor sonra tekrar koku alamamaya devam ediyor. :)

Yunus Emre küçük

motorsuz taşıt sürücüsü
Başlık
1
Tepki
50
İsim
Yunus Emre küçük
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Hocam spor sırasında vücudun yaktığı yağdan nasıl koku gelir anlamıyorum? Burada bahsedilen yanma olayı, bildiğimiz ateşli yanma değil ki, depo yağlarının parçalanıp serbest yağ asitlerine dönüşmesi olayı ve bu reaksiyonda ortaya enerji vs çıkar.Bahsettiğiniz koku olayı farklıdır diye düşünüyorum, bende uzun süreli yüzme sonrasında normalde duymadığım bir çok kokuyu algılamaya başlıyorum.Bunu idman sayesinde daha kullanılan koku reseptörlerinin hassaslaşmasına bağlıyorum ve uzun sürmüyor sonra tekrar koku alamamaya devam ediyor. :)
Evet başka sebebi olabilir, yanlız koku spor esnasında değil, duş esnasında oluyo.
- otomatik olarak birleştirildi

@Yunus Emre küçük yarım saatte cilde vuran güneşten bu kadar yoğun koku geliyorsa metabolik bir sorununuz olmasın? normalde 20 dk vücüdun ortalama ısınma ve 30 dk tam terlemeye başlama anıdır bisiklette.... eğer yüksek kadans sürüyorsanız tabi
Kadansım ortalama 70-75 arası, sebebi sizin dediğiniz şey olabilir, belki de yağlı hamurlu şeylerden de oluyordur bilemiyorum

Son düzenleme:
Başlık
1
Tepki
260
İsim
yakup
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
aslında düşündümde insanın yaktığı yağın böyle somut halini görebilmesi yani vücüttan ter yerine yağ akması veya yağ kokusu gelmesi vs... ne kadar da mutlu eder insanı insan yaktıkça yakası gelir:)

Decsan

Forum Bağımlısı
Başlık
9
Tepki
1.174
Bisiklet
Specialized
Alev alev yanmayan yağa yağ demem..
Önce hafiften genzi yakan bir koku ardından duman gelir..
Aeorobik yağ yakımı başlamış. Flambe moda da alınca bisikleti değmeyin keyfime.

Başlık
1
Tepki
34
İsim
Ziya Ömer Güray
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Vücut ısısı ,güneşin etkisi ve kişinin kendi ter kokusuda eklenince daha yoğun koku duymak mümkün. Bazı insanların daha baskın olur neticede her insanın kendine özgü kokusu vardır.

Yukarı Alt