Bisikletle Türkiye Turu - "Türkiye Yollarında"

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Böyle güzel bir konu için o tartışmalar uygun yer değil.

Bu arada imkan olursa, tüm Türkiye olmasa da görmek istediğim-merak ettiğim 15-20 ili ben de bisiklet ile gezmek istiyorum.
İyi eğlenceler size

Scudo

Ozan Yılmaz

Forum Demirbaşı
Tepki
1.197
@Melih AÇIK

Merhaba. Şırnak'tan Bitlis'e geçeceğim. Silopi'ye uğramayabilirim ama belki Şırnak'ta görüşürüz :)

@ahmetkya

Teşekkürler. Konya'ya gelmeden önce haber veririm. Görüşmek üzere :)

@Özgür K.

Umarım siz de istediğiniz turu gerçekleştirirsiniz :)

Yukarıda tartışılan konu hakkında yorum yapmayacağım :)

Tepki
64
Bisiklet
b'Twin
Bende ciddi ciddi türkiye turu düşünmeye başladım :) Takipteyim güzel bir yolculuk olsun diyorum.

• Beğen
Tepkiler: Ozan Yılmaz

KuzuBoyz

Daimi Üye
Tepki
392
İsim
Bülent Kuzu
Bisiklet
Trek
Oyuncakları taşımak için özel bir aparat kullanacak mısınız? Bir de ihtiyaç sahiplerini nasıl belirleyeceksiniz? Sosyal medya üzerinden mi? Turunuz duyulursa oyuncak dağlarıyla karşılaşabilirsiniz. Oyuncak Taşıma Gönülleri Bisiklet Topluluğu kuralım. Her şehrin grubu bir sonraki yere sizinle oyuncak taşır.

Ozan Yılmaz

Forum Demirbaşı
Tepki
1.197
@KuzuBoyz

Merhaba. Oyuncakları taşımak için ön çantalarımı kullanmayı düşünüyorum. Ayrıca hepsini birden yüklenip taşımak yerine bir şehirden aldığım oyuncakları başka bir şehirde dağıtmayı, oradan aldıklarımı da diğer şehirde dağıtmayı düşünüyorum. Geçeceğim şehirlere gelmeden önce oradaki bisiklet gruplarıyla iletişime geçeceğim. Bana eşlik etmek isteyen olursa beraber pedallayacağız. Bu esnada oyuncak taşımak isteyen olursa da bana yardım edebilir, dediğiniz gibi oyuncak taşıma grubu kurulabilir :) Oyuncakları da geçtiğim yerlerde sokaklarda gördüğüm, oyuncağa ihtiyacı olabileceğini düşündüğüm çocuklara vereceğim.

engin güner

Forum Bağımlısı
Tepki
709
Kusura bakmayın anca yazabildim.Saçı kazıtmanın riski güneş yanığı ve başınızı tam olarak koruyamamak.Hali hazırda saçınız varken onu kullanın ben turlarda saçımı 3 numaraya keserim.Jiletleri kaynatmamın sebebi sarılık gibi risklere neden olmasın diye.Güneş lekeleri kendini ileride kanserede çevirebilir bilemeyiz vucudumu omlet edicek sıcakta uzun kollu elbiseyle başımda yazma dolanıyordum yazın.Giyeceklerin önemli kısmını kendim diktim.Bu yüzden rahattı kısmen tişört kısmen elbise gibi birşeydi.warmshowers tarzı siteler bizim gibi ucubelerle dolu oradan kalacak yer rota arkadaş edinebilirsiniz saygılarımla

Ozan Yılmaz

Forum Demirbaşı
Tepki
1.197
Cevabınız için teşekkür ediyorum. Saçlarımı kazıttıktan sonra buff kullanmayı düşünüyorum. Kolları korumak için bir öneriniz var mı? Uzun kadın çorabı düşünmüştüm..

Konaklama için warmshowers, couchsurfing ve facebookta couchrail grubuna bakıyorum.

engin güner

Forum Bağımlısı
Tepki
709
@Ozan Yılmaz
kolları korumak için uzun kollu ince tişörtler iş görüyor bir hayli uzun kollu olmalı.Vucudu sarmasını tavsiye etmiyorum.Çünkü terliyorsunuz sonra üşüyorsunuz.Evde hazırladığım tişörtlerin resmini çekip koyarım.Ben çabuk kuruyan vucuda yapışmayan elbiseler giymeyi tavsiye ediyorum

Ozan Yılmaz

Forum Demirbaşı
Tepki
1.197
Bahsettiğiniz tişörtlerin kumaşı nedir? Pamuklu tişörtler teri tutuyor ve dışarı atamıyor. Forma ve spor tişörtler dışında başka bir şey giymiyorum normalde ama uzun süre, günler haftalarca dışarda kalacağım için kollarımı korumayı düşünüyorum.

Ozan Yılmaz

Forum Demirbaşı
Tepki
1.197
Linklerimiz değişti.

Turumuzu,

(link)

(link)

(link)

(link)

adreslerinden takip edebilirsiniz.