Bisikletle işe gidene ayda 20 dolar

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
San Francisco Chronicle’in haberine gore ABD'de yeni yildan itibaren, bisikleti ise gitmek icin ana ulasim araci olarak kullananlara, giderlerini karsilamak icin isverenler tarafindan ayda 20$ (net) ek odeme yapilacakmis. İsveren de bu odemesini vergisinden dusebilecek. Habere gore 7 yildir bu konuda calisan bisiklet avukatlari grubunun Washington’da bu karari cikartmak icin ugrastiklarini, son Wall Street krizi sirasinda kongrenin ekonomi paketini onaylarken araya sokabildiklerini bildiriyor. SF'da bisikletini duzenli olarak ise giderken kulanan bir kisi ayda 20$’in giderlere pek yetmiyecegini ancak bisiklete dikkat cekmek acisindan bu karari sevincle karsiladigi soylemekte.

http://img139.imageshack.us/img139/788/picture2mf2.png

Daha fazla bilgi icin:

Scudo

ZekiAlper

Forum Bağımlısı
Tepki
1.515
İsim
Antalya Downhill Özel Antrenör
Bisiklet
Specialized
Süper bi haber bana Türkiye'mde yılda 1 ytl verseler ona bile rağzıyım :p.. (neyse biz pedallamaya devam.:eek:)

tayfur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.025
20 dolar, 20 lira, 20 avro... Bu paralar benim bisikletlerin dişinin kovuğuna gitmez :D

Tolga Can Sabah

Daimi Üye
Tepki
114
keşke ah keşke türkiyede de olsa yollar iki tekerle dolsa baskılara dayanamayan belediyeler bisiklet lambaları bisiklet yolları bisiklet otoparkları yapsa keşke herkes kask taktığı için artık normal karşılansa takmayanları polis durdursa ceza keske ah ah keşke bunlar bir hayal olmaktan çıksa . . .

Barış Kılınç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.154
"7 yildir bu konuda calisan bisiklet avukatlari grubunun..."
üzerine konuşmaya gerek yok heralde...

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
Ücretsiz de yapıyoruz bunu sorun değil de, tek sorun trafikte biraz daha saygı.

Yine de teşvik açısından güzel bir şey.

Keşke burda da olsa böyle bir uygulama.

Tepki
126
Türkiye'de böle bişi olsun ben ayda 20 Ytl ödemeye razıyım.Düşünsenize trafikte bisikletler yüzünden sıkışıklık oluyor :D