Bisikletle giderken en korktuğunuz anlar?

abdullahabdullah

Forum Bağımlısı
Tepki
633
İsim
Abdullah YEŞİLTAŞ
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yürüyen insanların çok olduğu yerlerde hep tedirgin olurum. Çünkü bunların ne zaman nereye gideceği, ne yapacağı belli olmuyor. Düz yürüken aniden sola - sağa koşuyor...derken çarpma ihtimali olabilir.

Scudo

heisenberg3910

Forum Bağımlısı
Tepki
344
bayan sürücüleri fark ettiğimde hemen en güvenli yere geçer,hızımı yavaşlatır,kaçış pozisyonu alırım:D

matrixod

Forum Bağımlısı
Tepki
1.088
İsim
Ouz
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Diğer
Trafikte en büyük korkum yayalar 50 ile giderken önüme bir yaya çıkacağına o hızda frensiz kalmayı tercih ederim.
NOT:BU HAYAL TRAFİĞE KAPALI ALANDA DÜŞÜNÜLMÜŞTÜR.
Şaka bi tarafa en tehlikelisi yayalar.Özelliklede ihtiyarlar ve çocuklar.
Allah kimseye kaza bela vermesin!....

• Beğen
Tepkiler: tuninger_haa

mecaoz

Forum Demirbaşı
Tepki
173
daha yarım saat once gerceklesen andır

yagmurlu havada asfalt (puruzsuz ve islak)
onunde seyir halindeki otonun aniden donme gayretine gelip direksiyonu saga cevirmesi ve benimde arka frene asılmam sonucu arka teker kayar benve bisiklet yan yatmıs halde surukleniriz ve bir sure bole seyir halinde gittikten sonra bı kırık cıkık hatta yuzulme bile olmadıgına sasırır ve yola devam ederim

en tırstıgım anlardan biriydi

sonuc olarak yagıslı hava ve dikkatsiz suruculerin kol gezdiği trafik ortamı

Atahan Akıllı

Forum Bağımlısı
Tepki
647
tek korkum dolmuşlar. özellikle üstüme üstüme geliyorlar yaw.

AtilaF

Forum Bağımlısı
Tepki
924
İsim
Atila F
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@mecaoz1

senin bu ilk vukuatın değil galiba, daha önce de düştüğünü hatırlıyorum. dikaktsiz ve hızlı mı sürüyorsun? daha yasın genc uzun yıllar var dikkat et hız yapma ugruna sakatlıklarla ugraşma bu yaşında.

kazasız belasız sürüşler

• Beğen
Tepkiler: mecaoz

Ali Niyazi Duman

Daimi Üye
Tepki
79
yeşile pedal organizasyonunda ısparta sütçülerde akşama doğru mıcırlı yolda hızlı bir inişe geçmişken arkadaki arkadaşları kontrol için kafamı çevirdim ve önüme döndüğümde bisikletin şerit değiştirdiğini ve yaklaşık 7 metrelik bi uçuruma doğru gittiğimi farkettim birden adrenalin patlaması yaşadım son anda toparladım çok iyi ders oldu ama

Machoo

Daimi Üye
Tepki
113
@Tuonela
aynen katılıyorum böyle şeylerin geri dönüşü yok sonra ben gibi olursun :(

Baki Berk Kayalar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.208
Islak zeminlerde buzda sürdüğüm gibi sürerim. Çok yavaş ve kontrollü.. Hıza uygun koşullar yoksa şansımı zorlamaktan çekinirim. Çünkü bisiklete uzun yıllar binmek istiyorum. Lanet olası kasık fıtığı ameliyatım sonucundaki gibi en az 2 ay bisiklete binmememezliğe dayanamıyorum ve dayanamam :( Bu yüzden sakatlanmaya sebep verebilecek şekilde kullanmak hiç doğru değil.

install

Üye
Tepki
0
merhaba arkadaşlar bende forumu yeni keşfettim ve sizlerin arasındayım
bir gün akşam bisikletle gezmeye çıkmıştım bi ara sokak vardı sokak lambaları yoktu tam virajı döndüm baktım ki köpek hırlayarak koşturuyor öyle bi pedal attımki neredeyse ısırıyodu yorulmakta bilmiyo köpek sonunda yoldan geçen bi adam kovaladıda kurtuldum gerçekten köpekler başa dert

mecaoz

Forum Demirbaşı
Tepki
173
@Tuonela

dusus olarak vukuatım ilk oldu o da lastiğimin islak zemindeki performansımı bilmememdendir (bayada kotuymus ogrenmiş oldum:D ) onceki kazalarımda hiç dusmedim(trafik içerisindeki kazalarımda)

ida degirmenci

Aktif Üye
Tepki
56
kitli pedala alısamadıgım gunler bir yarısta ,onumde halk,finish'e gırerken korkupta frenle giren ilk yarıscı unvanını almısımdır!hakemlerın yuz ifadesi herseyı bitirmişti.allah ne verdiyse ya halka dogru gırecektım ya da zamana karsı yarısta zmn kaybedecektim:)

emre arıkan

Forum Bağımlısı
Tepki
947
bende arkama gelip aniden korna calan arabalardan cok korkarım yayalardan hiç korkmam zaten elim devamlı frende olur öyle şeylere hazırlıklıyımdır eğer yolvermiolarsa üstlerine sürerim tabi ben haklıysam yol benimse

sarıyerlibisikletçi

Forum Demirbaşı
Tepki
142
İsim
Cengiz
Bisiklet
Diğer
ben bisiklet ürmeye ilk başladığım aylarda 2-3 kişiye yumuşak çarpmıştım bu sene de başıma çok geldi ama frenlerimin sağlam olması sayesinde yırttım,zerzavatçılar yüzünden bi kadınla papaz oluyodum ben aradan geçtim kornaya bastım çıksınlar die neymiş efendim nie bisikletle geçmişim ben kornaya bastım uyardım çıkmazlarsa ezer geçerim acımam bi iki kere yaptım

ozgurdeniz

Aktif Üye
Tepki
20
yayalardan pek korkmam çünkü hep şehir içindeyim ve frene sürekli alışığım...ancak en çok bir sokağa dönerken(birde köşede bir kamyonet tipi yolun gözükmesini engelleyen bi araç varsa) hızlı dönmekten çekinirim..

birde bu kanalizasyona suların akmasını sağlayan mazgallara hızlı girmeye çok çekinirim araba olursa yavaşlarım.çünkü bi kere kalmıştım uraşmıştm teker ççıkana kadar:D

ben birde bu motorları geçmekten çok hoşlanırım çünkü onlar benim girdiğim arabaların arasına giremezler:D:D

neodim_bmx

Forum Bağımlısı
Tepki
451
bende bi keresinde 45--50 yaparken arabayla kafa kafa carpışmısdm iki frenede asılmısdm ama duramadm we saglam bı sekılde carpmısdm ama nasıl oldugunu anlamasamda bna pek bısı olmamısdı sadece bacaım morarmısdı we bısıkletım 3 parcaya ayrılmısdı we arabayı boydan boya cızmısdı :D:bilmiom:

MertDokur

Daimi Üye
Tepki
205
en korktuğum an; fenerbahçe yoğurtçu parkından geçerken aniden bir köpek sürüsünün üstüme saldırmasıyla oluştu... sanırım o kadansı hayatım boyunca tekrar yakalayamam : )

sarıyerlibisikletçi

Forum Demirbaşı
Tepki
142
İsim
Cengiz
Bisiklet
Diğer
@baymineral

dediğin gibi köpekler çok korkutucu

benim kortuğum anlar:viraja girerken arbanın çıkmasından korkarım ve bu yüzden virajı en açık noktadan almaya çalışırım

köpekleri unutmamak laazım yol kenarında duran köpekler birden fırlabiliyor ve bu yüzden elin her zaman vites kolunda olur(kol dağılmadan önce)

ZekiAlper

Forum Bağımlısı
Tepki
1.515
İsim
Antalya Downhill Özel Antrenör
Bisiklet
Specialized
Arkadaşlar nedir bu köpeklerden çekitigimiz dimi :(
yaa 11 yıllık bisikletim var maşallahıda var :D hatırlıyorumda bir kere bile ona saldırmadılar ama Scott Voltage ı ilk aldıgımda trafige ilk çıkısımda son vitesi görmüş oldu :D:D:D:D
vitesleri kontrol etme sansı buldum diyebilirim;
amma köpek o kadar büyük ve hızlıydıki onunla beraber Beachpark da maraton yarışlarına hazırlanmış gibi oldum :D nese süper bi deneyim oldu işte ;)