Bisikletinizle ulaştığınız en yüksek hız

Mustafa1

Üye
Tepki
5
İsim
Mustafa
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Corelli
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Ben şehir içinde 50km'yi gördüm. Daha yeni başladım ve Mtb ileride yol bisikleti alınca daha çoklarını da görürüm inşallah.

• Beğen
Tepkiler: Cemal Ç.
Scudo

alinon tor

Üye
Tepki
96
İsim
Ali T.
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Whistle
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
57.6 km/h hızla yokuştan iniyordum. Kadansım yoktu ama pedallayabilirdim. Fren balatalarım bitik olduğundan dolayı kadroya kapanıp daha fazla zorlamadım kesinlikle. Ömür yeterse bir daha inmek isterim, özellikle asfaltın ve lastiklerimin sıcak olduğu bir saatte :).

Salcano Astro 2016 - 48T x 11T

• Beğen
Tepkiler: necmeddin

uguruyaniker

Aktif Üye
Tepki
331
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Corelli
Bisiklet türü
Yol bisikleti
63 km bayagi dik yokustan asagi 😄

B

BF Okuru

Misafir
En son dar ve genellikle ıssız bir gidiş geliş yolda antrenmanda yokuş aşağı inerken virajda ters yönden piknik yeri bakınan bir tofaş çıktı. benim taraftaki yerlere bakınmak için ters şeride geçmiş, usul usul ağaçların arasına bakınarak benim şeridimde ilerliyordu. Yola bile bakmıyordu yani. Neyse ki hızım aşırı yüksek değildi ve tetikteydim, yavaşlayıp diğer şeride geçtim, bu sayede buraya yazabiliyorum.
Rica ederim buraya örnek alınmasını istemediğiniz deneyimlerinizi yazmayın, özellikle bu tip konularda. Burayı üye bile olmayan çocuklar da okuyor. Onların hız algısı ve kendilerini kontrol düzeyleri farklı, sizin temkinli ve kontrollü alacağınız riskleri onlar daha kolay alabilir. Gaza gelip denemeye kalkarlar haberiniz bile olmaz buna sebep olduğunuzdan.

osmancan71

Forum Bağımlısı
Tepki
2.375
İsim
osman
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
yokuş aşağı (-%10) 70 km yi gördüm ama çok korktum, bir daha tövbe..
Ben öyle bi yokuşta kaza yaptım. 70 le indim karşı yokuşa (dalıp çıkma seklınde) geçtim geri dönerken 55 ıle indim refuje girdim. bıda olsa bıda yaparım :D akıllanmam. Ama bidaha görmediğim viraja hızlı girmem :) refüj değilde demir bariyer olsa sonucun ne olacağı hiç kestırılemezdı.

Edit ; yol soğuk asfalttı biraz daha hızlanacaktım ama bısılet çok titremeye başladı birde ufacık bi tümsekten geçince yavaşlamaya başladım kontrol zorlastıgı için.

Robinson Crusoe

Daimi Üye
Tepki
838
İsim
Robinson C.
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Diğer
67.1 diyor yol bilgisayarı. Ölçümleri genelde doğru gittiğim kilometreyle sürdüğüm süreyi karşılaştırınca ancak anlık hızlarda hata var mıdır bilmiyorum.

Dürüst olmak gerekirse o hızda giderken tek düşündüğüm o anda bisiklette bir parçanın kırılıp düşmem durumunda öleceğim ya da sağlam bir sakatlık yaşayacağımdı. Yokuş aşağı giderken max 40-50'yi gördüğüm anda frenleyip yavaşlıyorum. Sonuçta birbirine tutturulmuş demir borular üzerinde gittiğimizi unutmamak lazım.

specific

Forum Bağımlısı
Tepki
1.935
İsim
Harun
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Azer Bülbül - Sana Yalan Gelebilir
274201 dosyayı görüntüle
Yükseklik, ortalama hız ve max. hız göz önüne alındığında; 172 m'den serbest düşüş yapıp çakılmışsınız (bu esnada 207 km/h hıza çıkmışsınız) düştükten sonra da sayaç çalışmaya devam etmiş, ortalama hız bu nedenle düşük çıkmış. Eyyorlamam bu kadar.

TanerHoca

Aktif Üye
Tepki
1.807
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
İki gün önce Kayışdağından inerken 64 km hızı gördüm. Rüzgarın da etkisiyle gidon titremeye başladı. Hazzı ve korkuyu bir arada yaşadım. 😎 Allah göstermesin o hızda asfalta düşmek yaşasan bile yanan tandıra düşmek gibi bir şey olsa gerek😱

• Hahaha
Tepkiler: necmeddin

treten

Üye
Tepki
57
İsim
isa
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bulunduğum yerde ve civarda uzun yokuş olmadığı için en fazla 55 km/h gördüm. Ama İstanbul'da yaşadığım dönem, ki bu çok genç yaşlarıma tekabül eder Bianchi ultegra setli bisikletimle heralde 70/80 yapmışımdır zira km saati vs yoktu o zamanlar bende.

osmancan71

Forum Bağımlısı
Tepki
2.375
İsim
osman
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
Bulunduğum yerde ve civarda uzun yokuş olmadığı için en fazla 55 km/h gördüm. Ama İstanbul'da yaşadığım dönem, ki bu çok genç yaşlarıma tekabül eder Bianchi ultegra setli bisikletimle heralde 70/80 yapmışımdır zira km saati vs yoktu o zamanlar bende.
köpekte mi yok. ben ilk rekoru düz yolda 69.5 ile kırdım 3 taneydi :D

hacitalha

Üye
Tepki
47
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Yükseklik, ortalama hız ve max. hız göz önüne alındığında; 172 m'den serbest düşüş yapıp çakılmışsınız (bu esnada 207 km/h hıza çıkmışsınız) düştükten sonra da sayaç çalışmaya devam etmiş, ortalama hız bu nedenle düşük çıkmış. Eyyorlamam bu kadar.
Hocam, 170 m yükseklik kazanımı. Yokuş çıkarken bi ara ayarı kaçırıp şov yapmışım 😄

osmancan71

Forum Bağımlısı
Tepki
2.375
İsim
osman
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
Hocam, 170 m yükseklik kazanımı. Yokuş çıkarken bi ara ayarı kaçırıp şov yapmışım 😄
şıhsınız galiba. tarikatına üye olup eteğinize yüzümüzü sürmek isteriz 😅

• Hahaha
Tepkiler: suyunsesi

suyunsesi

Forum Bağımlısı
Tepki
6.118
İsim
Turgay
Başlangıç
1979—80
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bugün bir rekor geldi.
Heyecan yapmayın, kendi rekorum :D.
Hafif bir iniş esnasında, bisikletime bağlı km sayacının göstergesine göre en yüksek hızım 66,4 km/h oldu :ssrtcbya:.
Kadans sayacım yok. Bisiklet dişli oranı 50x11. Ancak şunu biliyorum ki, ortam ve nefesim izin verdiği taktirde ben bu pedalları daha hızlı çevirebilirim.