Bisikletinizi çaldırmak istemiyorsanız, ne yapacaksınız?

Üye Adı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.149
Bisiklet
Dahon
Birazda bu yüzdendirki katlanır bisikletlere sempatim daha fazla. Katlanır kullanıyorum.
Umarım hiçbirimizin başına böyle kötü bir olay gelmez.

Scudo

münferit vagon

Daimi Üye
Tepki
581
İsim
Ali
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Normalde kullandığınız bisikletiniz dışında ufak bir bütçeyle ucuzundan bir market bisikleti alabilirseniz markete gidip gelmekte sıkıntı çekmezsiniz, bu bisikleti istediğiniz yere de kilitleyebilirsiniz, olur da çalınırsa da moralinizi o kadar bozmaz.

• Beğen
Tepkiler: Decsan

cagugur

Üye
Tepki
59
Bisiklet
Dahon
Düzenli olarak gittiğiniz ve kilitlediğiniz bir nokta var ise, resimde gözüken tarzda sağlam bir u-kilit alın. Ben Onguard ptibull kullanıyorum. Kilit yaklaşık 1,3 kilo. Yanımda taşımıyorum. Direk bağladığım demirin üzerinde kilitli bırakıyorum. Kolay kolay kesilebilecek birşey değil. (canavar ile kesilemeyecek kilit yok tabi) Tavsiye ederim. 105 TL civarı bir tutara almıştım. tavsiye ederim.61144_1_Zoom.jpg

Tepki
113
İsim
Volkan Metin
Bisiklet
Specialized
Bisiklet ile market alışverişleri vazgeçilmezdir @Kudret Kurtcebe abi, markete gidilsin fakat bisiklet kilitli bir şekilde bırakıldıktan sonra 10 - 15 dakika içinde alışveriş yapılıp bisikletin başına geri dönülsün :)) kaliteli bir kilidi 15 dakikada kırmak oldukça zor olacaktır.

• Beğen
Tepkiler: BağdatlıRuhi

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Volkan Metin

açıkçası kaliteli bir kilit demek dokunulduğu anda alarm sisteminin devreye girmesi demektir,30 saniyede işi bitirirler,kilit kesme aletleri var zinciri kesen aletleri var,alarm sistemi nasıl çalışacak ,markete girerken alarm devresi açılacak ,kilide müdale olduğu an çalmaya başlayacak,ses yüksek olmalı.böyle bir kilit varmı bilmiyorum.

Tepki
113
İsim
Volkan Metin
Bisiklet
Specialized
@BağdatlıRuhi iyi güzelde sokakta bu kadar göstere göstere insanların içinde olacak işmi bu şimdi tartışma konusu, ancak tenha bölgelerde yapılabilir. sende tenhaya park yapmazsın olur biter

Tepki
90
İsim
Göktürk
Bisiklet
Canyon
Bunun çözümü yok. Kaliteli bisikletlerinizi tur dışında evden çıkarmayın. Bir tane eski püskü market bisikleti alın. Çarşı pazara onunla gidersiniz. Uyduruk bir de kilitle bağlarsınız. Çalınsa bile çok koymaz. 50-100 tl ye çok var öyle bisiklet. Gider bi daha alırsınız.
İşe gidip gelenler içinse güvenlikçi ye ya da çıkarabiliyorsanız ofisinize göz önüne koyun.

BağdatlıRuhi

Daimi Üye
Tepki
163
Bisiklet
Bianchi
@Volkan Metin
Adam kilidi kırmaya başlasa, 10sn sonra müdahale etseler, 10sn de bu benim bisikletim kilidin anahtarı kayboldu şifresini unuttum vb. diye oyalasa sonrasında topuk... Ayrıca umursamaz insanlar da var elini kolunu sallayarak olayın yanından geçip gidebilirler.

SOZUAK

Forum Demirbaşı
Tepki
778
İsim
Barış SÖZÜAK
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
İyi marka/model bisikleti olan şimdi tutup ta market bisikleti almaz alsa bir süre sonra batar, gider yavaş yavaş yükseltir. Hem bir de karbonu olan arkadaslar market bisikleti görünce direkt geri dönüp muhatap bile olmazlar

• Beğen
Tepkiler: mhtozel

mtbrhnkc

Daimi Üye
Tepki
355
İsim
Burhan Küçükoğlu
Bisiklet
Merida
Hiçbir yere bırakmıyorum, eğer bir yerde oturacaksam muhakkak göreceğim bir yere kilitliyorum, gideceğim yerleri ona göre seçiyorum. Apartmana bırakmıyorum, eve sokup duvara asıyorum :)

Tepki
113
İsim
Volkan Metin
Bisiklet
Specialized
@mtbrnhc

bisiklete binmek özgürlük ise bu kadar kısıtlamadan sonra nerede kaldı özgürlük :))) sanırım en iyisi ucuz bir bisiklet ile turlamak

• Beğen
Tepkiler: Volg ve mtbrhnkc

mtbrhnkc

Daimi Üye
Tepki
355
İsim
Burhan Küçükoğlu
Bisiklet
Merida
@Volkan Metin yok canım o kadar da değil. Sadece gideceğim yerleri ona göre seçiyorum gözümün görebileceği bi yere kilitliyorum içim rahat ediyor.

Gjankrow

Forum Bağımlısı
Tepki
3.299
Bisiklet
Salcano
Bisikletinizi çaldırmamak için kilit kullanmayacaksınız. Demem o ki bisikletinizi yanınızdan ayırmayacaksınız. Aksi halde hırsıza kilit gem vurmaz. O yüzden kilit kullanmayın ve hayatınızı buna göre yaşamaya çalışın. Böylece çözüm üreteceğim diye buhran geçirmemiş olursunuz.

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
dünyanın her yerinde bisikletler çalınıyorsa.. tek çare gözünün önünden ayırmayacaksın!!!

günlük tur esnasında marketten birşey almak istiyorsam, bisikletle giriyorum marketin içine..

kimse birşey demedi bugüne kadar ;)

YASİN07

Aktif Üye
Tepki
147
İsim
yasin bayar
Bisiklet
b'Twin
En güzeli markete bile bisiklet sırtımda girerim geçen gün osmanlı kahvecisine bisikletle daldım adam bisiklet yasak dedi bende bisikletimin suluguna bi limonata banada bi kahve alıyım adam şok :d öyle diyince seslenmedi gitti :d

SOZUAK

Forum Demirbaşı
Tepki
778
İsim
Barış SÖZÜAK
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@YASİN07
Bizim memleketteki " Yassah hemşerim" lafına sinir oluyorum. Bu lafın yerine "rica etsem şunu yapmazmısınız, bunu etmezmisiniz gibi sözlerle adam gibi karşılasalar iş bitecek ama nerede. Hemen sihirli sözcüğü yapıştırıyorlar : " Yassah"

MuratHan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.287
Bisiklet
Scott
Bir yere bağlayacaksanız ağaca bağlamayın. Nasıl bir gözü dönmüşlük ise, elin çinlisi güzelim ağacı kesip çalmış bisikleti.

• Beğen
Tepkiler: MakRo