Bisikletin çalınmasını kimse umursamıyor!

Bahadır Aktaş

Daimi Üye
Tepki
192
Bisiklet
Merida
Vimeo da şöyle bir videoya rastladım ve bisikletimi hiç bir yere bağlamamakla ne kadar iyi yaptığımı anladım :) Daha önce paylaşıldıysa özür dilerim.

• Beğen
Tepkiler: suat akman
Scudo

Şevket Akça

Daimi Üye
Tepki
206
Bisiklet
Kron
daha çok insanlar "anahtrı kaybetti" düşüncesi taşımış olabilirler belki ne bileyim. oldu da siz gördünüz mesela böyle uğraşan birini ve size "anahtarımı kaybettim" dedi. ne yapabiliriz ? nasıl kanıtlar... tut ki ben kendi bisikletimi bağladım anahtarı kaybettim :D

devletin vergi kesmeyeceğini bilsem yasa çıksın, ruhsat verilsin falan diyeceğim de devlet mikilemek için yer arıyor.

Y. Burak

Üye
Tepki
43
İsim
Burak
Bisiklet
Diğer
bisikletinizi sadece 5 10 dakikalık işlerinizde göz temasını kaybetmeden kilitleyin

geloturikidakka

Daimi Üye
Tepki
176
İsim
Olgun Z.
Bisiklet
Diğer
Daha önce benim de basima geldi anahtar kırıldı testere ile uğraşırken bi esnaf geldi ne yapiyon hayirdir dedi abi böyle böyle dedim dur ben sana şunu vereyim daha çabuk kesersin dedi adam kendisi yardım etti hırsız olsam şipşak alıp gidiyom bisikleti :)

nolef

Üye
Tepki
40
İsim
ali
Bisiklet
b'Twin
ahahah elemanın kamera karşısına çıkıp im black dediği yer süper olmuş:D:D:D:D

• Beğen
Tepkiler: Şevket Akça
Tepki
0
İsim
hamit k.
4dakikalık video keyfimi mahveden ttnet e selamlar.

can onur

Forum Bağımlısı
Tepki
3.286
İsim
Can Onur
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İnsanlar kendi koşuşturmaları içinde, bir bisikletin çalındığını görmezden gelebiliyorlar. Belki hırsıza bulaşmak da istemiyorlar... Sayesinde 13 ülke gördüğüm ve bana bir kere bile sorun çıkartmamış bisikletimin çalınmasına asla müsaade etmem. Hiçbir ücretin bana bu bisikleti geri getiremeyeceğini çok iyi biliyorum ve bir an olsun gözümden ayırmıyorum yol arkadaşımı. Gittiğim her yere bisikletimi götürürüm; oteller, mağazalar, bankalar, marketler, tren istasyonları vs... Daha hafif bir çadırım olmasına rağmen, sırf bisikletimi içine koymak için 4 kilogramlık bir çadır taşıyorum uzun seyahatlerimde. Eğer bir markete giriyorsam, görevlilerden izin alıyorum ve muhakkak bisikletimi markete sokuyorum. Hiçbir ülkede de bu isteğime hayır diyen çıkmadı. Tavsiye ederim...
Bu konuyla ilgili de bir fotoğrafımı paylaşayım. Geçen sene İtalya'da, Roma yakınlarında bir marketten alışveriş yaparken...

market.JPG

Bahadır Aktaş

Daimi Üye
Tepki
192
Bisiklet
Merida
Bu videodam gördüm ki ilgisizlik sadece bize has bir durum değil amerika gibi bir yerde dahi karakolun önünden çok rahat bisiklet çalınabiliyor üstelik aynı bizde ki gibi insanlar karakola güvenip bisikleti önğne park etmişler :D

Kerem Özbayrak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.688
Bisiklet
Giant
Bisikletimi asla kilitleyip herhangi bir yere bırakmam. Akşamları eve girerken de 3 merdiven yukarı taşıyıp evime koyarım yerim olmasa duvara asarım. Bisikletimi almak için uzun zaman araştırma yaptım ve hatırı sayılır bir para ödedim. Dünya genelinde çalınan bisikletlerin peşinden hiç bir kurum veya kimse mesaisini harcayıp koşmaz. Bisiklet çaldırmanın çok kolay ancak iyi bir bisikleti almanın zor olduğunu var sayarsanız asla bisikletinizi kilitli dahi olsa bırakmayın.

• Beğen
Tepkiler: can onur

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.877
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Umursamaz, sakin ve biraz da yapiliysaniz kimse size bulasmaz :(
Gelen gecenlerden soran olursa ayni sakinlikle anahtar kaybettiginizi soyleseniz "tamam" der gecer. Ancak ve ancak bisikletin sahibini taniyorlarsa ve amaciniz alenen ortadaysa yerlesik esnafin bir arada olma gucuyle karsi koyarlar :(

Dunyanin heryerinde, ozellikle kalabalik ve buyuk metropollerde o kadar umursamaz ve bencilce davranilir, hatta suc isleyen kisilerin masum vatandasin mudahalesinde siddetle karsilik vererek hayatina dahi kastedeceginden korkulur ki kimse gikini cikarmadan isinizi bitirebilirsiniz :(

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Hocam polisten falan hiç ümit beklemeyin tek çare bisiklet sever arkadaşlar bazen çalıntı ilanlarına bakıp göz gezdirmeleri ve gezilerde gördüklerinde hayırlarına haber vermeleri, buda çok düşük bir ihtimal ama başka hiçbir yolu yok, bende cube cross pro bisikletimi çaldırdım 4000 tl ye mâl olmuştu ama maalesef çalındı, kimse başıma gelmes demesin hırsızlar ülkemizde hukuk açığını çok iyi tespit ettikleri için çok rahat ve istedikleri gibi hareket edebiliyor