bisikletin bir faydası daha var

ali cengiz

Üye
Tepki
7
evet bir faydasını daha kesfettim pazar günü tam bilemeyicegim ama 10 veya 15 km yol yaptım beni bayagı terlettti pzt sabahı göbek altı kasıklara vuran bir agrıyla uyandım epey bir tırmaladım acilde ki voltarenden sonra rahatladım bide aksam üzeri aynı sekilde yaptı şimdi artık mesanede eet bisiklet ameliyata gereksinim duymnadan börek tasınızı hemen düsürüyo tüm dostlara tavsiye ederim varsa eger tası

Scudo

Selim Çam

Forum Bağımlısı
Tepki
457
:)Geçmiş olsun.

Benim de uyku problemim vardı. Uyuyamıyordum hiç, 5 saat filan uyuyordum. Şimdi geçen cumadan beridir günde bir saat bisiklete biniyorum tempolu, düzgün saatte yatıyorum düzgün saatte uyanıyorum artık. Yakında bir saat de koşu ekliycem üstüne. Düzenli spor yapmak gibisi yok. Bisikletle özellikle şehiriçi trafiğinde dur kalklar aradan kaçmalar vs beni çok keyiflendiriyor, mutlu oluyorum, büyük bir haz alıyorum:)

austa1959

Üye
Tepki
30
@Selim Çam

Selim sana aynen katılıyorum.Düzenli binildiğinde bisiklet bir çok problemi çözüyor. Özellikle strese bağlı olumsuzlukları ortadan kaldırıyor.Uykusuzluk iştahsızlık hayattan zevk alamam gibi bir çok olumsuzluğun kesin çözümü bisiklet. Şöylede tarif edebilirim örneğin kuvvetli bir diş ağrısında nasıl bir ağrı kesici ilaç kullanıyorsak.Moralinizin düzgün olmadığında da bisiklete binip bir kaç saat dolaşmak aynı etkiyi yapar.

bisikletci

Forum Bağımlısı
Tepki
380
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
alla alla :) enteresan seyler özellikle böbrege yararlı olması :) uyku sorunu vucut olarak yorgunluktan dolayı düzelmş olabilir.

bende bisilete bindikten sonra böyle kendimi cok mutlu huzurlu hissediyordum.. bence psikolojiyede etkisi var hemde iyi bir sekilde ...

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
Arkadaşlar bisiklete binmenin yüzlerce faydası dışında vücutta endorfin yani mutluluk hormonu salgılattırıyor bu sayede bisiklete binince stresimizden kurtuluyor, hafifliyor kendimizi iyi hissediyoruz... Eee canımız sıkkınsa ne yapacağımızı biliyoruz değil mi ;)

kaan

Forum Demirbaşı
Tepki
50
@Hakan Yazman hakan abi iyi diyosunda ben sinirlenince canım sıkılınca daha çok bisikletten uzaklaşıyorum.çünkü sinirliyken bisiklete çok deli biniyorum arabaların arasında makas atmalar ara sokaklarda hızlı gitmeler vs. hani sinirimi atacam yaa :D

Fatih Özgenlik

Forum Bağımlısı
Tepki
393
bisikletin ve sporun faydaları saymakla bitmez. özellikle endorfin denilen mutluluk hormonu insanı spor sonrası acayip huzurlu kılıyor.

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
O zaman reçete olarak Yıldız parkı veya Belgrad ormanı yazıyorum :D

@orioncu kaan

kaan

Forum Demirbaşı
Tepki
50
@Hakan Yazman
saol hakan abi ilaç gibi gelicekde ben eskişehirliyim :D

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
Doğru ya o zaman kent orman falan vardı sizin orda sanırım ;)

kaan

Forum Demirbaşı
Tepki
50
@Hakan Yazmanewet kent orman war.oda eskişehirin belgratı:D