Bisikletimi şehir bisikletine çevirmek istiyorum

burhan33

Üye
Tepki
8
İsim
Burhan Eroğlu
Merhaba ben bir bisiklet almıştım üniversite sınavına evde hazırlandığım için hobi edinmiş olurum dedim ama lastikleri çok kalın daha hızlı sürebilmek için daha ince lastikler takmak istiyorum bu konuda pek bilgim yok bilenler yardımcı olabilir mi lütfen?

Dosyalar

Scudo

oguz169

Forum Demirbaşı
Tepki
467
İsim
OGUZHAN
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
lastikleri inceltmek değil de dişsiz lastik kullanmanızı tavsiye edebilirim. ama lastiklerden dolayı oluşacak bariz bir fark olmayacak haberiniz olsun. masraf etmenizi tavsiye etmem. bu bisikleti kullanabildiginiz kadar kullanın ve daha ileride kullanım amacınızı kendinize göre belirleyip daha üst seviyede bir bisiklet edinmek için para biriktirmenizi tavsiye ederim.

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.375
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Beni yanlis anlamayinda ben konuyu torl olarak algiladim. Eger gercekten Trol degilse cok merak ettim, siz bir üniversiteli olarak yasinizda 19 olduguna göre, boyunuz kac? Kullandiginiz bisiklet cocuk bisikleti de ondan sordum.
Kusura bakmayin gercekten meraktan soruyorum, ayrica @oguz169 da dedigi gibi bu bisiklete masaraf etmeye degmez.

burhan33

Üye
Tepki
8
İsim
Burhan Eroğlu
lastikleri inceltmek değil de dişsiz lastik kullanmanızı tavsiye edebilirim. ama lastiklerden dolayı oluşacak bariz bir fark olmayacak haberiniz olsun. masraf etmenizi tavsiye etmem. bu bisikleti kullanabildiginiz kadar kullanın ve daha ileride kullanım amacınızı kendinize göre belirleyip daha üst seviyede bir bisiklet edinmek için para biriktirmenizi tavsiye ederim.
Mezun olduğum için anca kitaplara bütçe ayırdım bunu hobi olarak aldım 200 tl kalmıştı ? ileride üniversiteye geçince Türkiye'yi gezebileceğim konforlu bisiklet alacam? önerileriniz için teşekkür ederim

Beni yanlis anlamayinda ben konuyu torl olarak algiladim. Eger gercekten Trol degilse cok merak ettim, siz bir üniversiteli olarak yasinizda 19 olduguna göre, boyunuz kac? Kullandiginiz bisiklet cocuk bisikleti de ondan sordum.
Kusura bakmayin gercekten meraktan soruyorum, ayrica @oguz169 da dedigi gibi bu bisiklete masaraf etmeye degmez.
Boyum 1.72 ya da 1.75 olması lazım. Konu trol değil maalesef ülkemizin ekonomisinin mükemmel olması ve Amerika'nın bizi kıskanmasından dolayı bu bisikleti aldım:( kitaplara bile bütçe yettiremedim kitaplardan kısıp 2. El olarak aldım akşamları 1 saat sürüyorum ders dışında başka aktivite olmayınca ve de bisiklet hayalim olunca almak istedim biraz pişmanlık var ama yine de mutlu ediyor ve evet boy konusunda ben de garip hissediyorum ama taşıyabiliyor beni 70 kgyim

Hakan38

hı garbon
Tepki
204
İsim
Hakan Atabay
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Konu trol değil maalesef ülkemizin ekonomisinin mükemmel olması ve Amerika'nın bizi kıskanmasından dolayı bu bisikleti aldım
trol olmadığına inanarak yazıyorum.
Üzgünüm ama iş işten geçmiş almadan öncede forumda paylaşsaydınız yardımcı olmaya çalışırdık öyle ki 100 tl ye bile bundan güzel ve toplamaya değer bisikletler var. Ama dediğim gibi iş işten geçmiş buna ince yada slick lastik taksanız da hızınıza pek etki etmeyecektir. En iyisi kendinizi geliştirmek yani antrenman yapmak ve de bisikletinize bakımlı kullanmak. Fotoğrafta görüldüğü üzere arka lastikte hava yok :D ona hava basarak başlayabilirsiniz. bisikleti doğru hava basıncında kullanmak hızınıza oldukça etki edecektir eğer lastikleriniz sağlamsa 40 - 50 psi arası hava basın hızınızda ki artışı hissedeceksiniz :) ve ayrıca lastikleri inceltmek için jantı veya jant çemberini değiştirmeniz gerekebilir buda ne yazık ki oldukça pahalıya patlar.

• Beğen
Tepkiler: MakRo

darkdream

Daimi Üye
Tepki
322
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Gördüğüm kadarıyla amortisörsüz, muhtemelen çelik kadrolu, bagajlı bir model. Lastiklerde ciddi bir deformasyon yoksa kısa mesafelerde keyifli olur. Arkasında bir şeyler atıp diğer ilçeye yolculuk yapılabilir.

Yazlıkta kardeşimin böyle bir bisikleti var. Gerçekten kötü durumdaydı, 5 sene hiç kullanılmadı. Elime aldığımda frenleri bile tutmuyordu, göbekler dönmüyordu. Sadece bakımla akıcı hale getirdim. En son lastikleri dökülüyordu, eski bisikletimden arta kalan lastikleri taktım, son 2 senedir kullanılıyor.

Demem o ki böyle eski bisikletlerde mesele performans artışı ya da yükseltme olmamalı. Yürür hale getirebilmeniz yeterli.

Göbek, fren, viteslerin bakımını yapsanız daha yararlı olur. Tavsiyem youtube'dan nasıl yapıldığını öğrenip, girişmeniz olur. Böylece bisikleti tanıyıp ileride bisiklet alırken daha doğru tercihler yaparsınız.

Lastik dökülmüyorsa sorun yok. En kötü ihtimal burada arada verilikler oluyor, belki oradan daha ince, kullanılabilir durumda bir ürün bulursunuz. Bir ihtimal 2. elde atıl durumda 20-30 TL'e bir ürün bulursanız kullanırsınız. Yani elinize kelepir düşen bir şey olmadan masraf yapmayın.

• Beğen
Tepkiler: ilker.prime
Tepki
106
İsim
İlker Durmaz
Bisiklet
Bianchi
Ben size yapılması gerekeni söyleyim, önceki yorumlara ek olarak bisikletin ufak tefek bakımını, ayarlarını yaptıktan sonra aldığınız fiyata masraflarınızı da ekleyerek satış ilanı açmanız. Elden çıkarın, boyunuza uygun veya en azından yakın bir ikinci el bisiklet bakın. Emin olun daha çok tatmin edecektir.

B

BF Okuru

Misafir
Aynı her atın yarış atı olarak yetiştirilmeyeceği gibi her bisiklet de hız ve performans amaçlı üretilmez. Bu bisikleti için pek masraf etmeden günlük ihtiyaçlarınız için (market alışverişi, kısa ulaşım vs) kullanabilirsiniz. Bir süre kullanınca ihtiyaçlarınızı daha iyi anlar ona göre bisiklet alırsınız. Bunu da ihtiyacı olan birine verir ya da market bisikleti olarak kullanmaya devam edebilirsiniz.