Bisikletimi Getireyim mi?

UtkuK

Aktif Üye
Tepki
135
İsim
Utku Karaarslan
Bisiklet
Cannondale
Selamlar, önümüzdeki ay iş için İstanbulda olacağım. Konaklayacağım yer Şişlide çalışacağım yer Halkalıda. Haritadan bakınca yaklaşık 30 km çıkıyor bisikletle ulaşım sağlanabilir ancak İstanbula yabancı olmam, kış koşulları ve iş yerinde duş imkanı olup olmayacağını bilmediğimden bisikletimi getirme konusunda kararsızım.

Sizlere sorularım;

İşe gidip gelemesem bile gezmek amacıyla getireyim mi?

Şişli-Mecidiyeköy civarı bisiklet için uygun mu? Yokuşlar ağlatır mı?

Teşekkürler..

Scudo

Şevket Akça

Daimi Üye
Tepki
206
Bisiklet
Kron
istanbul'da bisikletlileri görüp "ah vah" demeyeceksen getirme :)
şahsen ben derdim. evde dursa bile en azından ah etmezdim.

• Beğen
Tepkiler: HikmetYılmaz

aeneskral

Allah için NAMAZ'a dur ey müslüman!
Tepki
839
İsim
Abdulkadir Enes KIRAL
Bisiklet
Giant
utku bey bence getirin derim. bu hafta hava güzel olacak büyük ihtimal. şartlar duruma göre netlik kazanır en kötü odanızda, yanıbaşınızda kalır. illa ki fırsat olurda ben hani en kötüsünü söyledim. eğer getir götür probleminiz yoksa ben getirin derim.

KuzuBoyz

Daimi Üye
Tepki
392
İsim
Bülent Kuzu
Bisiklet
Trek
İstanbul içinde otoyolda, ana caddelerde (%99) bisiklet kullanmak eziyettir. İş yeri rotanız ise artı tehlikelidir. Araç sürücüleri duyrasız (%99). Kısacası %99 bu işten zevk almayacaksınız. Deneyimleyin belki seversiniz. Ama İstanbul'da bisiklet ile keyif yapılacak çok güzel rotalar da vardır.

• Beğen
Tepkiler: wenom

ozgur908

Forum Bağımlısı
Tepki
999
uzun süre o civarda yaşadım. mecidiyeköy'de özellikle bazı saatlerde bisikletten daha seri ulaşım yapabileceğiniz başka bir araç yok. alışverişe bisikletle giderek zamandan tasarruf sağlayabilirsiniz. elinizin altında bulunsun, kullanılır. yalnız işyerine gitmeyi düşünmek hiç akıl karı değil çünkü biraz can sıkıcı bir rota söz konusu.

• Beğen
Tepkiler: HikmetYılmaz

Hakan Boz

Daimi Üye
Tepki
131
Bisiklet
Corratec
@KuzuBoyz
Bende sadece yazları istanbul'da bisiklet kullanan biri olarak sizden şu güzel rotalar hakkında tavsiye alabilir miyim.:D Yoksa dediğiniz gibi İstanbul'da bisiklet kullanmak keyiften çok eziyet.

Deniz A

Forum Bağımlısı
Tepki
1.253
İsim
YDA
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Utku Karaarslan
Yokuşlar ağlatmaz ama sürücüler ağlatabilir :)
İşe gidiş gelişiniz olan güzergah çok riskli, ama boş vakitlerde uygun saatlerde sahil yolunda büyük keyif alırsınız.

eren cerciz

Aktif Üye
Tepki
266
Bisiklet
KTM
Bazen bisikletimi arkadaşımda bırakmak zorunda kalıyorum, akşam iş çıkışı yorgun falan da olsam bıraktığım yere uğrayıp eve yine bisikletle geçiyorum. yani bisikletimi başka bir yerde bırakmak, binmeyecek olsam bile ürkütücü geliyor :) (tamam biraz abartıyor olabilirim) Bisikletinizi getirmeniz konusunda bir engel yoksa, getirin derim. İşe gidiş geliş için güzergahınız çok tehlikeli ama iş dışında kullanabilirsiniz

wenom

Forum Bağımlısı
Tepki
672
İsim
rafet
Bisiklet
Diğer
Bahsettigin guzergah bisiklet icin istanbuldaki en kotu ve sikinti yasayacagin yol guzergahidir bence getirme

sevban tarım

Aktif Üye
Tepki
51
Bisiklet
Kron
Hocam şahsen ben istanbuldaki arkadaşlardan görüpte gittiğim çok oldu.bisikletimi otobüsünün bagajına atıp sahillerde turladığım çok oldu.bence getirmesseniz pişman olursunuz.

HikmetYılmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
877
Bisiklet
KTM
Şişli'den çok rahat bir şekilde sahile (Dolmabahçe) inip oradan Sarıyer'e, hatta Belgrad Ormanı'na vs turlar yapabilirsiniz. Vapura binip karşıya geçer, bisiklet yolunda binersiniz. İşe gidemeseniz bile haftasonu gezmek amacıyla getirebilirsiniz bisikleti.
Haa, gerekli vakti ayırırsanız gene sahilden nisbeten rahat bir şekilde işe de gidersiniz ama 50 km civarına ve 2.5 saate çıkar yol. Her gün değil de arada bir yapılır bisiklet işte bırakılabiliyorsa. Önümüz yaz, günler uzuyor, 1 saat erken kalkarsınız ;)

Düzenleme:
(link)
O kadar da uzamıyormuş sanki, ama benim bizzat yaptığım bir rota değil, bu rotada binenler varsa yorumlarını yazabilir. Gene de her gün git gel yapılacak bir güzergah değil.

ozgur908

Forum Bağımlısı
Tepki
999
@KaanG

rotanın büyük bölümünü oluşturan kennedy caddesinin şeritleri çok dar ve araçlar çok hız yapıyor. yolun sağında bisiklet için emniyetli bir boşluk kalmıyor. deniz kıyısında bisiklet yolu var sanırım ama ne kadar kaliteli ve duraksamadan pedal çevirmeye uygun mu bilmiyorum. hiç oralarda bisiklet kullanmadım ama yine de işyerinize ulaşım için emniyetsiz geldi. bir kereliğine de olsa denemeye değer.

wenom

Forum Bağımlısı
Tepki
672
İsim
rafet
Bisiklet
Diğer
Sisli halkali gidip gelcekseniz zor gezinti yapacaksaniz sisli civari olabilir

UtkuK

Aktif Üye
Tepki
135
İsim
Utku Karaarslan
Bisiklet
Cannondale
Tercihimi bisikletimide getirme yönünde kullandım, günde 40 km sürüş yapan birinden de bu beklenirdi diye düşünüyorum.

Sıradaki soru Hyundai i 10 un içine 51 beden caadx cyclocross nasıl sığar? :)

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
@Utku Karaarslan

Ön jantı çıkarın.
Gidonu sonuna kadar çevirin. Aynakol aracın önüne bakacak şekilde, bisikleti arka koltuğa dikey olarak koyun. Arka jant yerde olacak şekilde. Sonra ön tekeri boşsa bagaja, değilse arka koltuğa koyun.

• Beğen
Tepkiler: Yowamushi ve UtkuK

UtkuK

Aktif Üye
Tepki
135
İsim
Utku Karaarslan
Bisiklet
Cannondale
Gerçekten sığdı, bir sürü de boş yer kaldı. Topçularda vapur beklerken otomoblin lastiğinin patlak olduğunu farkettim. Iyi ki bisikletimi almışım, dolayısıyla ayaklı pompayıda almıştım. Şişiriverdim hemen, stepte ile uğraşmadım..

Bu arada feribot ne kadar pahalı 60 tl soygun resmen, aynı mesafe izmirde üçkuyular-bostanlı arası 7,5 tl (yakınlarda zam gelmedi ise). Dönüşte dolanacğım körfezi..

KuzuBoyz

Daimi Üye
Tepki
392
İsim
Bülent Kuzu
Bisiklet
Trek
Körfezi dolaşmak çok sıkıcı, bir kere gece denedim bin pişman oldum. Git git bitmedi ki yollar da bomboştu. Ben İzmir'den dönüşte yaptım bu dolanmayı. Belki yol yorgunluğu etkiledi.

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
Gerçek bisikletçi "bisikletimi getireyim mi?" diye sormaz. :)