Bisikletim: 2012 Salcano XRS 030 Apex

IbrhmAkgl

Daimi Üye
Tepki
211
Bisiklet
Salcano
@Samet Şenel

Ben bir esneme hissetmiyorum, şimdilik çok yüksek hızlar denemedim ama pedala bastığım anda gücün lastiğe ulaştığını ivmelenme hızımdan hissediyorum. Öyleki yanımdam kamyon geçerken şuna arkadan yetişip kamyon arkası yapayım bile diyorum. Ama cesaret edemiyorum. Henüz tam olarak alışamadım. Hafif iniş aşağı 63 km/s gördüm, göbeklerde falan en ufak bir titreşim yok. Eski bisikletim 40 geçtikten sonra beni tedirgin ediyordu.

Maşa karbon diyor ama maşa borusu nedir onu ben de bilmiyorum işin aslı. Şimdi gidonu takarken ki anı düşünüyorum karbon olsa farkederdim muhtemelen alu'dur.

• Beğen
Tepkiler: Samet Şenel
Scudo

fatihaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
356
Bisiklet
Look
@IbrhmAkgl

öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.benim vites sisteminden beklentim ben koldan vitesi attığım anda vites bana sesini falan hissettirmeden anında geçişi sağlayacak(biraz fazla şey mi istiyorum bilmiyorum ama böle işte :) )

IbrhmAkgl

Daimi Üye
Tepki
211
Bisiklet
Salcano
@fatihaydın

Ön vites için dediğiniz mümkün değil bence, arka viteste de o dediğinizin olması için attırıcı yayı nisbeten gevşek olmalı gibi geliyor. Ve tabi ruble çok önemli. Eğer geniş vites oranlarına sahip bir rubleniz varsa (11-32) oranlar arası fark artacağından geçişler mutlaka hissedilecektir. Benim ruble 11-23 sıralaması 11-12-13-14-15-16-17-19-21-23 olduğundan oranlar arası yakın, ama yine de hissediliyor ki rahatsız edici bir his değil. Öyle küt diye bir fark oluşmuyor. tabi geçiş kalitesi sizin kullanımınıza da bağlı. Vites geçişlerinde pedala biraz daha az basarsanız her sistemde o yumuşaklığı yakalarsınız. Ben Alivo attırcılı eski bisikletin geçişlerini neredeyse hissetmez olmuştum 5000 km'lik alışkanlığın ardından.

• Beğen
Tepkiler: mehmetsarı

fatihaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
356
Bisiklet
Look
@IbrhmAkgl
hmm anladım.yorumlarınız için tekrar teşekkür ederim sanırım scott yerine xrs030 un tiagra setlisini alıcam ben de tekrar hayırlı olsun :)

• Beğen
Tepkiler: IbrhmAkgl

Çağatay Çağlar

Forum Demirbaşı
Tepki
223
Enfes bir bisiklet. Ben de bu tarz birşey istiyordum ama bütçem muazzam düşük kaldığından ancak şehir bisikleti alabildim. İlerde alırım ben de inşallah.. Güle güle kullanın :)

IbrhmAkgl

Daimi Üye
Tepki
211
Bisiklet
Salcano
@Çağatay Çağlar
İnşallah istediğiniz bisiklete kısa sürede kavuşursunuz. Güzel dilekleriniz için teşekkür ederim.

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
Güle güle kullanın . SRAM APEX'in performansından memnun musunuz? Ben de elimdeki bir yol kadrosuna bu sistemi takmayı düşünüyorum . Bilgi verirseniz memnun olurum .

• Beğen

IbrhmAkgl

Daimi Üye
Tepki
211
Bisiklet
Salcano
@Cem Unden

Daha önce yol bisikleti veya yol bsikleti donanımı kullanmadığım için kıyaslama yapamıyorum. Ama 300 km kadar yol yaptım biiskletimle ve son derece memnunum. Daha net sorular sorarsanız ona göre bilgi verebilirim.

Zafer KAPLAN

Daimi Üye
Tepki
239
Bisiklet
Focus
Ben bisikletten çok anlatışınıza,çektiğiniz fotoğrafları dikkatle okuyup gördüm,tebrikler..Bisikletteki en çok ilgimi çeken vites ve fren kollarının ayrı kullanımı olması,Sram sistemini de böylece öğrenmiş oldum :)...Kazasız sürüşler dilerim,güzel bir bisiklet gerçekten...Salcano umarım önümüzdeki yıllarda bu güzel gelişimine satış sonrası desteği ve yetkili servislerini de ekler diyorum :)

• Beğen

IbrhmAkgl

Daimi Üye
Tepki
211
Bisiklet
Salcano
Benim kanaatim o ki, Salcano'nun satış sonrası hizmeti gayet iyi. Bizzat yaşadığım bir hadise yok ama bulunduğum yerde iki arkadaş kadrolarını kırdılar. Bunlar genç arkadaşlar ve kadroları gerçekten zorluyorlar. Ben kadro kırabileceğime (istesem bile) inanmıyorum. Çarşamba Servisi Aydın Bisiklet kırık yerlerin fotoğrafını çekti ve ilgili Salcano yetkilisine mail attı. Adamlar hiç mırın kırın etmeden aynı kadroyu yeniden yolladılar. Olumsuzluk yaşayan insan da çok, ama benim çevremde bir çok Salcano kullanıcısı var, onların yaşadığı ve çözüme kavuşmayan problem yok. Bence sıkıtının kaynağı servisler. Bazı servisler var adamlar sattıkları bisiklete hava vursalar para isteyecek tipte insanlar. Aydın Bey kadrosu kırılan insanlar ile ilgilenmese yani yapması gerekeni yapmasa bu arkadaşlar da mağdur olacak ve haklı olarak suçu Salcano'ya atacakalrdı. Servisler genelde "Ben sattım bisikleti aldım karımı, gerisi beni ilgilendirmez." tarzında iş yapıyor. Burada iki kişiye çok iş düşüyor birincisi Salcano herkese servis yetkisi vermemli, ikincisi biz herkesten bisiklet almamalıyız. Marketten bisiklet alıp servis beklemek ülkemiz şartlarında bence şimdilik ütüpya...

Onur Eryaman

Aktif Üye
Tepki
69
Bisiklet
Sedona
Bisiklete diyecek söz yok. Maşallah diyelim nazar değmesin. Fotoğraflar ve anlatımınız çok güzeldi. Sanki köşe yazısı okur gibiydim. :)
Kazasız, belasız bol pedallar diliyorum...

• Beğen

Gökhan Ö.

Forum Demirbaşı
Tepki
266
Bisiklet
Focus
hayırlı olsun =)

güzel bisiklet güzel sunum :) kazasız belasız binersin inşallah

yücel güngör

Aktif Üye
Tepki
62
bisikletin dehşet ötesi bişi aşık oldum resmen yol bisikletleri bu kadar güzel olurmu yaw dedim kendi kendime artık emekli olma zamanı geldiğinde alırız bi yol bisikleti içimde kaldı şimdi hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız bol sürüşler

bu arada bi 40 yıl falan var emekliliğe

• Beğen

yücel güngör

Aktif Üye
Tepki
62
@IbrhmAkgl

haklısın benim bisikleti ana bayiden aldım servis diye bi yamaha dükkanına gönderdiler kitapçıkta öyle bir yer yok gebzede bayisi yok yazmıyor adama hava vurduruyoz para veriyoz tekerlek başı 50 kuruş

• Beğen

IbrhmAkgl

Daimi Üye
Tepki
211
Bisiklet
Salcano
@Aydin Serce

Abi teşekkür ederim, sayende güzel oldu.

Arkadaşlar bisiklet ile 500 km'yi aştım ve artık herşeyine iyice alıştım Bisiklet tek kelime ile benim için "Mükemmel". Haftasonu Samsun-Çarşamba-Aycacık-Hasan Uğurlu-Aycavık-Çarşamba-Samsun yani toplam 145 km yol yaptım. Bunun içinde düz, stabilize denilecek kadr bozuk, rampa-iniş kısımlar da vardı. Tüm bu yollarda çok keyifli bir tur oldu. Mtb'ci arkadaşların bile lastiklerinin patladığı oldu, şeytan kalağına kurşun benim lastiklerde hiç bir şey yok. Ki, yanımda ne pompa ne yedek iç lastik vardı. Eve döndüğümde hemen yedek iç lastik siparişi verdim çümkü turdaki tül yol bisikletli arkadaşların lastikleri patladı.

Ayrıca kadroda esneme falan ya hiç yok ya da ben hissedemyorum. Çünkü 70 km/s hızda bile gücüm yetse bana mısın demeden ivmelenmeye devam ediyor.

İsa Öcel

Daimi Üye
Tepki
67
Bisiklet
Sedona
@IbrhmAkgl
Abi pab dan ayrılıp çarşambaya gittiniz değil mi, bisikleti yakından görmüş olduk bugün :)

• Beğen

M. Yılmaz

Üye
Tepki
5
Bisiklet
Focus
Bisikletiniz hayırlı olsun. Kazanız bol pedallar.
Sram apex icin ne söylersiniz? Vites geçişleri rahat mı ve sık sık ayar istiyor mu?

Bir arkadaş sram (genel olarak) icin iyi seyler söylemedi. Dayanıklılığı ve vites ayarları hakkında problemliymiş sramlar. Doğruluğunu ancak bir kullanıcı ile teyid edebilirim.
Tecrubelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

• Beğen