Bisikleti yurt disina ucurmak!!

iskoc

Aktif Üye
Tepki
88
yunanlıların bsiklet için ekstra bir ücret talep ediceklerini hiç sanmıyorum. gecen sene Kavaladan Midilli adasına gelirken bisikletleri ile gezen 2 turist vardı Midlliye gidiyorlardı ve ücret ödemediler. Midilli'yi geziceksen eger Plomari köyüne mutlaka git uzo su ile meshur bi kasaba. uzo şişesi ise yşil kapaklı ve mini adında bir uzo. özellklede papalina zamanına denk getirmeni şiddetle tavsiye ediyorum plomari de uzo eşliğinde içebilirsin. Midlli oldukça zevkli bir şehir. Yunanistan' a gidicem dersen daha da kapsamlı yardımcı olabilirim hatta Midilli ile ilgili pek cok bilgide verebilirim evdeki haritalarımı karıstırmam lazım öncelikle ki Midilli ile ilgili yol haritalarını bulabileyim senin için :)

• Beğen
Tepkiler: temucin90 ve makaw
Scudo

gurol

Forum Bağımlısı
Tepki
2.830
@kerembasaranFiziksel durum konusunda haklı da olsanız, Belçika'dan (yada benzeri avrupa ülkeleri) biniyorsanız, hangi havayolu şirketi olursa olsun, kutunuzu açtırıp lastiklerini kontrol ettirebilirler haberiniz olsun. Eğer benim gibi yanınızda 15 bisikletli adam varsa, her kutunun açılıp kontrol edilmesi uçağın yarım saat rötar yapmasına sebep olabilir.

• Beğen
Tepkiler: makaw

gurol

Forum Bağımlısı
Tepki
2.830
@HaliliOzturkTHY'de bu seçenek mevcut. Bisiklet sportif gereç kabul ediliyor, bunun belirtilmesi gerek. Sanırım İtalyadan dönerken tüm milli takım kimi kişisel malzemelerini de bisiklet kutularına koymuş dolayısı ile kilo sınırlarını aşmamıştık.

• Beğen

temucin90

Forum Bağımlısı
Tepki
2.483
@iskoc

iki sene önce yunanistan'a gittim. bu senede gidicem zaten ama önce selanik-atina yapıp sonra ayvalık'a gidip ordan midilli'ye geçiceğim. harita konusunda midilli haritasını paylaşabilirsen çok iyi olur. çok teşekkür ederim yardımız için.

iskoc

Aktif Üye
Tepki
88
bir şey değil. evdeki odam ile yurttki odam arasaında paylaşmımışım bütün eşyaları harita kutumu bulamıyorum :) atina selanik yaptıktan sonra halkidiki gezerek kavala ya geli oradan feribot ile tasoz adasına ordanda midilliye gecebilirsin aslında ve ordan da ayvalık'a gecebilirsin senin acından daha da kolay olur ama tabikide senin kendi planların cercevesinde olusan durum bunlar. yunan feribot seerlerinin yazdıgı bir internet sitesi vardı onun linki haita kutusundaki gezi defterinde yazıyordu onuda bulabilirim diye tahmin etmekteyim. en kısa sürede bulur gönderirim.

• Beğen
Tepkiler: makaw ve temucin90

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Sevgili arkadaşlar,
Geçtiğimiz yaz Hindistan dan dönerken , yukarıda tavsiye edildiği gibi bisiklet kolisi bulup iki bisikletimizi de bu kolilere koymuş ve jantlar içinde ayrı bir koli yapmıştık. THY yolları İran - Pakistan - Hindistan turumuzun ulaşım sponsoru olduğu için bisiklet ücreti almamıştı. Ancak normal ücretin tek bisiklet için 30 euro kadar olduğunu biliyorum.

Bu ücreti ödediğinizde bisikletiniz uçağa en son yükleniyor ve yolculuktan sonra da banttan değil ayrı bir yerden alıyorsunuz bisikletleri. Biz bisikletlerimizi istanbulda alırken bisikletlerimiz ve her halinden pahalı ve değerli olduğu anlaşılan viyolensel ( veya kontrabas ) kutusu beraber gelmişti uçaktan . Bir sanat eserine uygulanan prosedürün uygulanmasınada sevinmiştik kendimizce. :)

Lastikleri indirmemiz konusu bize de söylenmişti görevliler tarafından . Belki kargo bölümünün basıncının düşme olasılığı , yolcu bölümüne göre daha fazladır bilemiyorum. Ayrıca lastikleri indirmenizi sizin lastikleriniz için değil , uçağın güvenliği için şart koşuyorlar sanıyorum. Gerçi Delhi havaalanından atom bombası bile yükleyebilirsiniz uçağa o ayrı bir konu . :) :)

Gümrükten çıkarken koca bisiklet kolileri ile gümrük görevlisinin ilk baktığı siz oluyorsunuz Türkiye de , buna da dikkat edin. Bizi gümrüğe çağırdıklarında , yanımızdaki dağcılık federasyonundan klübümüzün aldığı yazıyı bulup gösterene kadar görevlilere bisikletleri buradan aldığımızı ve buradan bisikletle yola çıkıp kara yolu ile hindistana vardığımızı anlatmakda çok zorlanmıştık.

bisikletleri çıkarken pasaporta işletmek mi gerekli acaba ?

• Beğen
Tepkiler: makaw ve temucin90

temucin90

Forum Bağımlısı
Tepki
2.483
Galiba bir kaç harita buldum umarım doğrudur.
işte resimler:

http://img107.imageshack.us/img107/2369/mapc2ga0.jpg

http://img175.imageshack.us/img175/9259/mapwebmapquestcom1uh5.gif
http://img184.imageshack.us/img184/6530/mapwebmapquestcomcr1.gif

büyük çözünürlükte olan başka bir harita

Fotoğraf bulunamadı.

• Beğen

iskoc

Aktif Üye
Tepki
88
en son link olarak verdiğin haria bendeki harita. ama biz midlliyi bisikletle deil araba kiralayarak gezmiştik. bendeki haritayı bulunca senin haritanda güzel yerler işaretliyebilirim yemek için. mesela Anatolia diye bir lokanta vardı orada şarap soslu sübye yemiştim. bugüne kadar yediğim en güzel sübye idi