Bisiklete Merak Sardım (Sorum var)

erme1984

Üye
Tepki
29
Bisiklet
Ümit
dostum anladığım kadarıyla bisiklet işinde yenisin ve tam olarak ne istediğini kestirememişsin... anladığım yol amaçlı daha çok kullanacaksın bisikletini (arkadaşlar sana sorular sorarak öğrenmiş bunu da) bütçen de 3000 tl ye kadar. benim tavsiyem mesela decathlon gibi bir yere git bisikletleri incele ve kullanmak istediğin, içine sinen bisikleti belirle... sonra bisiklete bin ve ben bunu kullanabilirmiyim de, kullanmak istediğin bisikletle mağaza içinde bir tur at. (mesela ben yol bisikletlerini çok severim, çok şık gelir ama kullanmayı sevmiyorum). yaptığın bir hata da şu bu mu iyidir şu mu iyidir. konuya böyle bakmak yerine üsttede belirttiğim gibi sana uyan bisikleti seç örneğin salcano xxx modeli, daha sonra bunun alternatiflerini bul ve bunlar arasında bir karşılaştırma yap ve arkadaşlardan görüş iste. diğer bir konuda başlangıçta gidip 3000 tl lik bir bisiklet almak doğru gelmiyor bana, önce başlangıç veya orta seviye bisikletleri seç örneğin 500-1500 tl arası bisikletler. daha sonra ustalaştıkça, merakın, heyecanın arttıkça daha iyi seviye bir bisiklete geçiş yap... bende bisiklet uzmanı değilim ama nacizane görüşüm bu... 3000 tl bir bisiklete verip daha sonra onu bir kenara koyup binmemen yazık olacaktır.

Scudo

fbyram

Üye
Tepki
39
İsim
B.Emeksiz
Bisiklet
Salcano
Ne amaçla kullanacağında önemli şuan burada öyle bir genel konu açmışsın ki konu uzadıkça uzamış. Sorun aynı şu şekilde spora heves saldım hangi spor daha iyidir veya hagi topu alayım basket topu mu futbol mu voleybol mu :) Böyle soru mu olur kardeş. Boyun kaç Kilon kaç? Dağ da bayırda mı kullanacaksın? şehirde mi? düz yolda mı? Uzun tur mu düşünüyorsun? 3.000 tlye çok kaliteli bisiklet alırsın. Belki senin kullanım amacını karşılayacak bisiklet 700 tl bile olabilir onu belirtmen gerekir öncelikle...
Aşağıdakileri incele mesela kafana yatanı +/- değerlendirmesine tabi tutarak ucuzunu araştırıp netten mağazalardan alırsın...
(link)
(link)
(link)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@fbyram
dağda bayırda kullanmayacağım, gezmek için yol için.
boy 1.90 bu modellerde kötü değilmiş.

harungok

Üye
Tepki
25
İsim
Harun Gökdemir
Bisiklet
Merida
@NedensizPostalar

Bisikleti performans bisikletten aldım. çok memnunum bisikletten. kesinlikle öneririm meridayı. normalde crossway 100 alacaktım. sonra o yok bu yok şu da olsun rengi güzel değil derken crossway 600 e kadar geldim. zaten ondan sonrası bütçeyi kasıyordu :) ama çok memnunum inanılmaz güzel bir bisiklet.

ama arkadaşların dediği gibi ayağımı yerden kessin mantığıyla bakacaksan şahin de alırsın o da götürüyor sonuçta. ama arkadaş para vericem sağlam bişey alayım boşa kazanmıyorum parayı dersen golf, a3 alırsın.

yani salcano mu merida mı dersen ? merida candır :)

tercih senin.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@NedensizPostalar
Aradığınız bisiklet bu.

fbyram

Üye
Tepki
39
İsim
B.Emeksiz
Bisiklet
Salcano
3.000 TL vereceksen eğer Cube veya Trek markalarının şehir bisikleti modellerini deneyerek tercih etmeni tavsiye ederim.

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
Soru sormadan önce şu forumu geriye doğru okusanız sonra sorularınızı sorsanız kendinize de daha yardımcı olursunuz.