Bisikletcim.com rezilliği

amed_doan

Üye
Tepki
6
İsim
Ahmet
Bisiklet
Salcano
Aynen öyle Kadına diyorum WCS İle COMP arasında bu kadar fiyat farkı var ve Ağırlık farkı var. o da bana yanılıyorsunuz beyefendi neredeyse aynı kalitede diyor. Nasıl iş yapıyorlar anlamış değilim. Ben insanları bu denli kandıran ve zamanını çalan satıcının kazanmaması gerektiğini düşünüyorum. Paylaşabildiğim heryerde paylaşacağım bu yüz karalıklarını.

• Beğen
Tepkiler: urkmez39
Scudo

ademyavuz

Üye
Tepki
4
İsim
Adem Yavuz AYDIN
Bisiklet
Salcano
evet yıl 2016 oldu ve bunca yıl geçmiş, zerre ilerleme yok, hala bıraktığımız yerde otluyorlar.

pazartesi bir kask sipariş ettim. bugün perşembe, ortada ne kask var, ne bir bilgi.

telefon ettim, zaten Allah'lık bir telefon sistemleri var. "şunun için şunu tuşa basın" diyor, basıyorsun, tak, yüzüne kapanıyor. neyse zar zor düşürdüm.
dedim "siparişin durumu nedir", dediler "dün kargoya verildi".

"tamam, peki kargo takip numarası" dedim, bugün 19 mayısmış da, kargo şirketleri çalışmıyormuş da, onlar bile bugün çalışmıyor olacaklarmış da, karşıma çıkmaları bile bir lütufmuş aslında vs. bıdı bıdı bıdı...

"hanımefendi" dedim. "hayatımızda ilk defa mı kargo ile çalışıyoruz? kargo verince takip numarası da gelir" dedim, bir saygısızlık, bir terbiyessizlik, telefonda bir dayak yemediğim kaldı. "onlar da işler öyleymiş, onlar öyle çalışıyormuş". yok efendim "aksesuarlarda temin süresi 1 hafta ile 10 gün sürebiliyormuş".peki satın alırken bu bi yerde yazıyor mu sitede derseniz, tabi ki "hayır".

"yahu" diyorum, "ebay'dan mal alıyorum,çin, ingiltere, amerika gibi yerden 1 haftada elime ulaşıyor, siz nasıl 10 günde sipariş tedarik ediyorsunuz" diyorum "biz de böyle, işinize gelirse" demeye getiriyor.

"siz buna şimdi ticaret mi diyorsunuz" diyorum; aynı cevap "bizim çalışmamız böyle"...

"sizi tüm platformlarda, sosyal medyada anlatayıım ben o zaman" diyorum; "siz bilirsiniz, istediğinizi yapın" diyor... bak, bak, cürete bak...

ama suçlular mı? asla... sonuna kadar haklılar. bence az bile yapıyorlar. orda burda şu kadar şikayet, sorun vs. olmasına rağmen ben de dahil bir sürü insan halen adamlardan mal alıyor, para kazandırıyorsa, bence sonuna kadar haklılar. az bile yapıyorlar, ağzımıza etmekle. müstehak bize. daha beterini bile yapsalar haklarıdır. parayı biz veriyoruz diye patron biz miyiz? patron onlar, bizim ne haddimize aldığın malın akıbetini sormak...

Xoqo

Forum Bağımlısı
Tepki
442
Bisiklet
Diğer
@ademyavuz Bu tarz olaylar yüzünden sürekli yurt dışından alıyorum. Pahalıdır vardır hikmeti ucuzdur vardır illeti. Piyasa böyle insanlara kaldı.

• Beğen
Tepkiler: Yusuf !!WOW!!

mserifoglu

Üye
Tepki
46
Bisiklet
Whistle
Yeni bisiklet sahibi birisi olarak aksesuar arayışlarımda bol bol karşıma çıkıyordu. Ama bu kadar saçma, bilinçsiz ve tipik türk esnafı mantığı ile iş yapan firmalara para kazandırmayı sevmediğim için kara listeye ekledim. Aradığım ürün için tek seçenek bile olsalar fazla ücret öder yurt dışından alırım yine bu zihniyette ki firmalara para kazandırmam. :harika:

• Beğen
Tepkiler: Örümböcük

ademyavuz

Üye
Tepki
4
İsim
Adem Yavuz AYDIN
Bisiklet
Salcano
valla esasında ben de ebay'dan sipariş vermiştim. ancak onda da sanırım sorun oldu, bir yerlerde takıldı ki acayip güzel ve uygun fiyatlı bir kasktı. bisiklete de biniyorum aktif olarak ve "kasksız dolaşmak istemiyorum, varsın 3 katı fiyat olsun ama alayım 1-2 günde gelsin adam gibi kaskıma kavuşayım" diye satın almaya kalktım. yoksa diğer tüm aksesuarlarımı ebay'dan satın aldım ve hepsi de geldi, bir tek en önem verdiğim aksesuar olan kask takıldı kaldı. yani biraz zamandan tasarruf olsun diye ebay'dan ikinci bir kask siparişi yerine bunları tercih ettim lanet olsun ki...

bu arada, ebay'da takılan kaskın para iadesini bile aldım ama gel gör ki bunlarla böyle cebelleşiyoruz işte. hayır 1-2 gün daha beklemek sorun değil de telefonda karşılaştığım muamele inanılmaz. sinirden resmen telefonda sesim titriyordu. hani o kadın telefonda değil yanında olsa kötü şeyler olması içten bile değil yani... insan sabır taşı olsa ortasından ikiye yarılır...

sercansekkin

Daimi Üye
Tepki
171
Bisiklet
Carraro
Bisikletcim com, hepsiburada, n11 gibi internet sitelerinden ne bisiklet aldım ne de ekipman. Ben bizzat bisikletçiye dükkâna gidip görerek bilerek almayı yeğlerim her daim. Selâmlar.

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.696
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben hiç almadım o siteye zaten hiç kanım ısınmadı. Geçmiş olsun. Bilgi için teşekkürler bizde bir kez daha anlamış olduk.

ratm

Forum Bağımlısı
Tepki
1.870
İsim
Hakan Engin
@sercansekkin Kendi açınızdan haklısınız ama yaşadığı yerde bu imkanları olmayan vatandaşlar oralardan almak zorunda , başka çaresi yok, ya da atlıyacak otobüse uçağa büyükşehirlere gidecek bisiklet veya malzemesini alabilmek için, e bu da kolay bişey değil. Kaldı ki İzmir gibi bisiklet cenneti olan bir yerde bile bazen aradığım parçayı bulamıyorum ve internetden sipariş vermek zorunda kalıyorum, diğer illeri siz düşünün artık

• Beğen
Tepkiler: sercansekkin

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.696
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ratm
N11 de atak bisiklet var. Mağazasından da aldım. Bi göz atın tavsiye ediyorum

• Beğen

sercansekkin

Daimi Üye
Tepki
171
Bisiklet
Carraro
@ratm ben zaten belli başlı mantıkla hizmet veren sitelerden bahsetmiştim. Ebay bildiğim kadarıyla en az şikâyetçi olunan sitelerden biri. Elbette sizin de hakkınız var. Sizi çok iyi anlıyorum nasıl mı? Mesela gaziosmanpaşa ilçesinin nüfusu onlarca anadolu ilinden büyük olmasına rağmen koca ilçede 1 tane (2 tane vardı biri kapandı) bisikletçi var o da adamın evinin bahçesinde 2 metrekarelik kulübesi var oradan hizmet veriyor, 9 senedir çalıştığım kurumun dibinde bisikletçi varmış ve ben bunca zamandır orada bisikletçi olduğunu bilmiyordum :D Benimki biraz yanlış anlaşılmaya müsait bir yorum tabi. Umarım alışverişlerinizde sorun yaşamazsınız. Sevgiler saygılar

Gezer

Üye
Tepki
7
Bisiklet
Mosso
Almayın, aldırmayın.

Elinizden gelen her yere yazın.

Şahsen ben de bu siteden alışveriş yapmayı düşünüyordum forumu okuyunca vazgeçtim.

Malesef bize bizden başkasının faydası yok..

Murat.Bagci

Forum Demirbaşı
Tepki
299
Bisiklet
Scott
@ademyavuz tuketici hakem heyetine ve tuketici mahkemelerine sikayet edin.

(link)

e devlet sifreniz ile online olarakta yapabilirsiniz.

ademyavuz

Üye
Tepki
4
İsim
Adem Yavuz AYDIN
Bisiklet
Salcano
murat bey bu da bir yöntem ama, bu benim sorunumu çözer ki sorun zaten malın gelmemesi değil. yani bir kaç gün içinde, belki yarın ürün gelecek. ama burda sorun bir ürünün bu kadar geç geliyor olması ve hepsi bir tarafa telefonda yapılan terbiyesizlik, ahlaksızlık, ticaret ahlakına sığmayan davranışlar. bunu hakem heyetleri çözemiyor ve bunun için adamlara ceza da vermiyorlar sonuçta.

o nedenle ben sanal ortamlarda bulduğum her yere yazıyorum ki, en azından şimdiye kadar muhatap olmamış arkadaşların yolu bunlara hiç düşmesin ve bu ahlaksız adamlar para kazanamasın, mümkünse batsınlar. asıl ceza o olur. yoksa isterse benim kask için verdiğim param komple yansın bu benim için kayıp değil. ya da hakem yoluyla ben kaskın 2-3 kat parasını tahsil ettim diyelim bu sadece beni kurtarır. arkadan gelenler için hiç bir yaptırımı yok maalesef. benim derdim kendimi kurtarmak değil, kimse çekmesin bunların elinden derdindeyim.

öneriniz için teşekkürler yine de... para iadesi alamayan ya da ürününü hiç temin edemeyenler için elbette ki bu yol ve yöntemler gideni geri getirebilmek için önemli...

düşünün adamlar bir de facebook sayfalarına bir depo fotoğrafı koymuşlar altına da "biz yeni sezona hazırız, ya siz" diye yazmışlar. bu konuda muzdarip olan sadece ben değilim, net ortamında çeşitli platformlarda bir çok insan aynı şekilde, stoklarında hiç bir ürün olmaması ve tedariğin sipariş edildikten sonra yapılmaya çalışıyor olmasından muzdarip olduğuna göre o fotoğrafını koydukları devasa depoda neyi stokluyorlar acaba?

"hadi o deponun raflarında aksesuar yok, hepsi bisiklet" desem, e bir çok insan da siparişini verdiği bisikletin gelememesinden, gelen bisikletin istediği model ya da renk olmamasından da şikayetçi. sahi ne var acaba o depoda?

Dosyalar

OsmaniyeRehber

Forum Bağımlısı
Tepki
869
İsim
ibrahim
Bisiklet
b'Twin
(link) adem bey teşekkürler bilgim yoktu , internetten çokca alışveriş yaparım .Kara listeye aldık saolun :harika:

poet

Daimi Üye
Tepki
167
internetten alışveriş yapmayacaksın yaptırmayacaksın birkaç düzgün site haricinde.. ihtiyacın neyse gidip canlı canlı alacaksın.

• Beğen

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.276
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@ratm
Hocam internet her yerde, biz dibimizde bir suru bisikletci oldugu halde alisverilerimizi merlinden yapiyoruz, pekala internetten urun arastirmasini yaparak alisverislerini yapabilirler.
Zor degil.
Dunya kuculdu artik. Internetten her turlu bilgi ve urune ulasmak mumkun ve cok kolay. Gecerli bahane degil yani.

serpol79

Aktif Üye
Tepki
181
İsim
serkan
Bisiklet
Fuji
İyi günler. Bizim esnaflar bu kafayla giderse para kazanamazlar. Yurtdışı ile burası arası arasında bariz fiyat farkı oluyor. Ben yurtdışından almayı tercih etim. Bu gün kısmet olursa 4. kargom gelecek. Akşam Yine iki adet sipariş verdim.

Türko

Sunroofa değil gökyüzüne inananlar
Tepki
3.144
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Gün geçmiyor ki bisikletcim.com rezilliği yaşamasın :D

Tepki
13
Bisiklet
Giant
Hmmmm.... Son mesajın üzerinden biraz zaman geçmiş ama ben de bir katkı yapayım. BU SİTEDEN UZAK DURUN ARKADAŞLAR! Basit, oldukça basit bir alışveriş yaptım, bir çorap sipariş ettim, ödemesini kredi kartımla yaptım. Aradan bir hafta geçti ve biraz önce müşteri hizmetlerini aradım! Yemin ederim kanım dondu! Suratıma telefon kapatmalar, bağırmalar, çağırmalar, "sesiniz gelmiyo" yalanları.... :D Cidden kanım dondu. Oysa öğrenmek istediğim şey neden hala ürünümün bana gönderilmediğiydi. Tedarik ettiklerini ve pazartesi kargoya vereceklerini söylediler, gayet basit bir şekilde "neden pazartesi" diye sorduğumda "sesiniz gelmiyo" deyip yine suratıma kapattılar. Bu arada sanırım 4 telefon görüşmesi ve toplamda 10-15 dakikalık konuşma yapmak zorunda kaldım. Arkadaşlar biliyorum herkesin şehrinde büyük bisikletçiler yok, internetten alışveriş yapmak zorunda kalıyoruz. Ama böyle sitelerden uzak durun, kendi sağlığınız için bu şart! Çünkü benim tansiyon falan fırladı sinirden.... Sadece paylaşmak istedim. bisikletcim.com dediğiniz site ticari ahlak bakımından yerlerde ve müşteriye en ufak bir saygıları yok....

@ademyavuz'un yazdıklarını okuyunca anladım ki bunlar hep böyle. Müşteri hizmetlerindeki kızlar resmen adam azarlıyorlar telefonda:

ben: hanımefendi, aradan bir hafta geçmesine rağmen neden ürünümü kargolamadınız?
müşteri hizmetlerindeki kız: ürününüz tedarik edilmiş zaten... (kesin ağzında sakız var yemin ediyorum)
ben: madem tedarik edilmiş niye bekletiyosunuz?
müşteri hizmetlerindeki kız: pazartesi günü kargoya verilecek! (bu arada bugün perşembe, ben siparişi önceki hafta verdim)
ben: pazartesi mi? ya dalga mı geçiyosunuz bugün neden verilmiyo kargoya?
müşteri hizmetlerindeki kız: beyefendi sesiniz gelmiyooo....
tak kapattı telefonu suratıma...

bi daha aradım ve sesimin tonu daha sertti, kız bu sefer bağıra çağıra suratıma kapattı :D

bi daha aradım ve suç duyurusunda bulunacağımı söyledim, yetkili birini bağlar mısınız dedim. AA!!! Aynı kıza bağladılar beni ve bu sefer o hatun benimle müdürmüş gibi konuştu :D

UZAK DURUN ARKADAŞLAR! BİSİKLETCİM.COM'DAN UZAK DURUN! BEN YANDIM SİZ YANMAYIN :D

sinirim bozuldu gülüyorum yaa....