Bisikletçilerin favori film tavsiyeleri

Scudo

SerdarCYCoo2Bursa

Jiroskopik Kararlılık
Tepki
3.285
İsim
Serdar
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Pinarello
Bisiklet türü
Yol bisikleti
iş den gelince izlemelik bir şey bakıyordum tam denk geldi teşekkürler
Sagan ı hiç sevemedim, belki de antipatik hareketlerinden dolayı başarılı bir bisikletçi olsa da, ya çok seveni ya da herkesin nefret ettiği birine dönüştü.. Cavendish i resmen itmesi , adamın kariyerinde nasıl kötü bir çöküşe girmesine sebep olmuş. Ama toparlanma sonrası kazandığı her birincilikte sagan hemen arkasında idi ve kabul etmiş o da Cavendish i.. Fakat internette, baktığım kadarıyla özür de dilememiş Sagan.. Her sporda olduğu gibi, bisiklet sporunda da yazılı olan ve yazılı olmayan kurallar vardır.. yazılı olmayan bizi bir makine olmaktan çıkaran,insan yapan şeylerdir daha çok.. Bazı sporcularda bunlar eksik olabiliyor... Mesela Thomas geraint in, takımı ineos olmasına rağmen giro da, san remo da vs, Cavendish e sprint düzlüğüne kadar domestiklik yapması falan.. Sporun böyle yanları da var..

yusuf_49

Aktif Üye
Tepki
426
İsim
Yusuf Aytaç
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sagan ı hiç sevemedim, belki de antipatik hareketlerinden dolayı başarılı bir bisikletçi olsa da, ya çok seveni ya da herkesin nefret ettiği birine dönüştü.. Cavendish i resmen itmesi , adamın kariyerinde nasıl kötü bir çöküşe girmesine sebep olmuş. Ama toparlanma sonrası kazandığı her birincilikte sagan hemen arkasında idi ve kabul etmiş o da Cavendish i.. Fakat internette, baktığım kadarıyla özür de dilememiş Sagan.. Her sporda olduğu gibi, bisiklet sporunda da yazılı olan ve yazılı olmayan kurallar vardır.. yazılı olmayan bizi bir makine olmaktan çıkaran,insan yapan şeylerdir daha çok.. Bazı sporcularda bunlar eksik olabiliyor... Mesela Thomas geraint in, takımı ineos olmasına rağmen giro da, san remo da vs, Cavendish e sprint düzlüğüne kadar domestiklik yapması falan.. Sporun böyle yanları da var..

Farklı takım sporcularının birbirlerine matara ve jel vermesi gibi güzel şeyler de var bu sporda. 2022 tdf'de Pogacar'ın inişte virajda düşmesinin ardından Vingegard'ın onu beklemesi. Aslında bence rakip sporcuların biraz düşmanlık beslemesinde ya da birbirlerine soğuk olmalarında mesele yok. Ronaldo ile Messi mesela onca yıldır top 1-2 ler. Ama bir kere oturup yemek yeme fırsatı yakalayamadıklarını söylemişlerdi yanılmıyorsam balon do'r 'da. Tadej ile Jonas muhtemelen kariyerleri boyunca aynı takımda yer alamayacaklar ve bir süre sonra aralarındaki dostluk, arkadaşlık bitecek. Daha sonrasında centilmenlikleri konuşacak.

• Beğen
Tepkiler: SerdarCYCoo2Bursa

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.572
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Çoğumuz Eddy Merckx'i izleyemedik ve o dönemki kayıt ve rekorlarından bize kalanlarla ağzımız açık durumdayken, O'nun T.D.F. etap rekoruna yaklaşabilen tek sporcu olan Cav'ı kimseye yedirmeyiz... :koptum:

• Beğen

zipcindik

Üye
Tepki
0
İsim
kemal
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Klasik
Çelik yumruklar ve pasifik savaşı . gerçekten bunları 5 defa izlemişimdir bir daha olsa yine izlerim . çok çok iyi filmler valla bunları arkadaşlarımla mesela izlememişlerse onlarla birlikte sinema günümüzde izliyorum hiçte izlemem demiyorum. Bun film sırasında yapılan sohbet ortamları arkadaşlarınız geçirdiniz zaman değişilmez tabiki ama bu filmler izlenmesi değer şahsım olarak çok iyi filmler

ATALAY16

Forum Bağımlısı
Tepki
1.759
İsim
Fatih Mehmet ATALAY
Bisiklet
Sedona

evet bende izledik den sonra karar verdim ki sagan ciddi mana da karaktersizlik yapmış

• Beğen

Cemal Ç.

Sadece sürüyorum. 😒 𐱅𐰇𐰼𐰰- 🚵‍♂️🚴‍♂️
Tepki
21.088
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Herkese keyifli forumlar 🙋🏻‍♂️,

Cavendish belgeseli

(link)
Şu an tekrar o belgeseli izliyordum ama internetimde bir sorun oldu. Sagan'ı severdim, gücüne hayranımdır ama şu olayları ayrıntılarıyla izleyince farklı bakmaya başladım. 😒
Bu arada eş seçiminin ne kadar önemli olduğunu tekrar, tekrar ve tekrar anladım.😏 Gerçi bu seçim de değil, kader.😌

Son düzenleme: