Bisikletçiler için SiS karbonhidrat jel ve supplement

Cyanide

Daimi Üye
Tepki
404
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@SisTurkiye ilginiz ve açıklamalar için teşekkür ederiz.
Decathlon mağazasında standart izotonik bir jel satışa sunulduğunda 10 lira gibi bir rakama satılıyordu, şimdi oda 13 lira civarında.
Biliyorum ingiltere satış fiyatlarıda ortada ama sormadan edemeyen bir milletiz. Fiyatlarda bir kolaylık sağlanması söz konusu olabilir mi? :srnsml:

Scudo

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.462
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
(link) ben bu üründen kullanıyorum taşıması da çok rahat.

• Beğen
Tepkiler: ATALAY16

ndhakara

Forum Demirbaşı
Tepki
967
İsim
Cihat
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@trainspotting35
Ucuz ve kolay çözüm ama tek sıkıntısı jelle aynı miktarda karbonhidrat almak için 2-3 adet yemek (evet her şartta ucuza geliyor) gerekiyor, ama normal su kaybına göre fazladan su içmek gerekiyor. antrenman ya da turda kullanmak için en mantıklı çözümlerden biri ama yarışta su kısmı sıkıntı olacaktır.

• Beğen
Tepkiler: trainspotting35

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.462
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben yarışlara katılmadığım için çok sorun teşkil etmiyor. İki matara suyumda birisinde bu ürün (link) diğerinde sadece su oluyor. Arka cepte de 2 adet mixmey oluyor.

ndhakara

Forum Demirbaşı
Tepki
967
İsim
Cihat
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@trainspotting35
Matarada zaten jelin dengi varmış :)

• Beğen
Tepkiler: trainspotting35

Hsynozky

Üye
Tepki
127
İsim
Hüseyin özkaya
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Şehir - Tur
ürünleri deneyimlemediğim için olumlu olumsuz değerlendirmede bulunamayacağım. Fakat vücut geliştirme sporu ile de ilgilendiğim için yazma gereği duydum. 75 kg olan bir sporcu günlük 3 litre su tüketmeli. kullandığı her supplement için +1 litre daha eklemeli. şuan kreatin+protein tozu kullanıyorum. ve günlük 4,5 litre 5 litre arası tüketimim oluyor. bu böbrek sağlığı için şart.

Cyanide

Daimi Üye
Tepki
404
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hurma, muz ya da diğerleri olsun zararı yok. Ancak bu izotonik jeller sürüşten sonra toparlanma sürecinde de inanılmaz etkili oluyor. Her +75 sürüşlerimde kullanıyorum.
Deneyin farkı göreceksiniz.

• Beğen
Tepkiler: Hsynozky

SisTurkiye

Üye
Tepki
65
İsim
Science In Sport - Türkiye
@Cyanide

Merhaba sayın Cyanide
Ürün satış fiyatlarımı hiç değişmedi, yani aynı olması gerek Decathlon dahil tüm satış platformlarında ürün fiyatlarımız standarttır. Hatta (link) üzerinden de kontrol edebilirsiniz. Dediğiniz fiyatı hangi şubede gördünüz? Bir kontrol sağlatabiliriz isterseniz. Konuyla ilgili DM atıyoruz size ?

FoldingRider

Düşündüğünü, yapabildiğin kadar özgürsün
Tepki
625
İsim
foldingRider
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@SisTurkiye
(link)
Lİnki burada

SisTurkiye

Üye
Tepki
65
İsim
@Yagizz2

Merhaba sayın Yagizz2

İlgili linkteki ürün elektrolit jel ürünüdür onun fiyatı zaten hep 12 tl'ydi.

(link): 10₺
(link) 12₺
(link): 14₺

Vedat_Çakar

Daimi Üye
Tepki
446
İsim
Vedat Çakar
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Güzel bir açıklama olmuş gerçekten aralarındaki farkları ve kullanım alanları ile birlikte
SİS zaten beğendiğimiz ve hali hazırda kullanmakta olduğumuz ürünler ancak sizlerden forum üyeleri olarak satın alımlarda kampanyalar ve kolaylılar bekliyoruz.
Malum sponsorluklarla değil kendi imkanları ile ayakta kalmaya çalışan insanlarız.

Anlaşınız için teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: sadi imren

karaomermustafa

Kozan Bisiklet ( KOZBİ)
Tepki
754
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
sis rego rapid recovery ürününden kullandım. uzun ve yıpratıcı antrenmanlardan sonra daha iyi toparlandığımı fark ettim.

• Beğen
Tepkiler: Vedat_Çakar

sonerogul

Aktif Üye
Tepki
342
İsim
Soner Oğul
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@dukehayda
evet faydaları çok, ben de kullanıyorum. ama pahalı olan bir şeye de pahalı diyelim değil mi?

wiggle'dan örnek vermişsiniz. buyurun: (link)

ayrıca kontrollerinizde bir hata olmuş sanırım.siz bu mesajı yazdığınızda euro kuru tahminimce 5.50 civarı idi. Şu an 7 lira ve 7 liradan hesaplayacak olursak bile, kargo ve gümrük vergisi dahil 210 lira yapıyor. üstelik wiggle'da satılan 30 adetlik paketin içindeki jellerin aroması karışık, bir çok farklı aromalı jeller var. burada satılan ise sadece limonlu olanı.

Veto8

Forum Bağımlısı
Tepki
1.818
@SisTurkiye

Sis Türkiye acaba Türkiye'deki bisiklet etkinlikleri veya yarışlar gibi organizasyonlara destek olmayı düşünüyor mu? Ürünlerinizden kafeinli jelinizi deneme fırsatı buldum. Çok memnun kaldım, bence müthiş bir ürün. Ancak ben yarış veya bir etkinlik dışında böyle bir ürün kullanma gereği hiç hissetmedim açıkcası. Bildiğiniz gibi Türkiye'de de malesef yeteri kadar organizasyon düzenlenmiyor. Sis'in bu yönde yapacağı küçük sponsorlukların dönüşü uzun vadede çok yüksek olur diye düşünüyorum. Mesela bu forumda düzenlenen bir ultra mesafe yarışı var, Trans Anadolu şeklinde. Katılımcı sayısı da çok düşük. Düşük maliyetli bir yatırımla çok güzel reklam yapılır ve pazar yaratılabilir.

bitinya_s

Aktif Üye
Tepki
187
Bisiklet
Carraro
@SisTurkiye
Ayrıntılı cevabınız ve ilginiz için teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: SisTurkiye

sonerogul

Aktif Üye
Tepki
342
İsim
Soner Oğul
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@SisTurkiye internet sitesinden ilk alışverişimi yaptım. aldığım ürün için 2 çeşit hediye seçeneği vardı. biri shaker, biri de jel. bende zaten 2 tane shaker olduğu için jeli tercih ettim. saolsunlar! bunu hiç dikkate almayıp, ya da belki de umursamayıp bana shaker göndermişler. neyse, çok uzatılacak bir şey değil fakat en azından bununla ilgili kendilerine atmış olduğum maile bir cevap verebilirlerdi. beni asıl düşündüren bu oldu ?

Son düzenleme:

Erdal Ylmz

Daimi Üye
Tepki
860
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
SIS ürünlerini sağ olsun forumdan bir arkadaşımızın sayesinde, yolcu beraberinde getirterek kullanmıştım. Siparişi de wiggle.co.uk üzerinden vermiştim. SIS ürünlerinde Caffeine barındırmayan jeller "bence" pek etkili değiller. Caffeine olayı bambaşka bir yere taşıyor ve kullandığınız an farkı hissedebiliyorsunuz. Satın alacak olan arkadaşlar ağırlıklı olarak caffeine içeren ürünlere yönelsin derim.

Son olarak, bu ürünleri posta yolu ile alabilmeniz için sporcu olmanız veya doktor tavsiyesini gösteren raporunuzun olması gerekiyor. Hal böyleyken Türkiye fiyatlarını yorumlamak bana pek mantıklı gelmiyor.

SisTurkiye

Üye
Tepki
65
İsim
@soner83

Merhaba,

Fiyat eleştirileri veya önerilerine her zaman açığız. Fakat doğrudan ithal olan her üründe olduğu gibi SiS ürünleri de üretildiği ülkede elbette biraz daha ucuz. Örneğin en basiti Apple ürünlerini kıyaslayabiliriz. Kendi ülkesinde 1000-1100 dolarlık telefonları ülkemizde 10.000tl bandına geliyor. Ya da bisiklet fiyatlarını düşünürseniz de benzer fark mevcut. Ülkemizde ithalatalı dayalı ticaret; nakliye giderleri haricinde gümrük vergileri, gıda analizleri gibi çok ciddi masraf kalemlerine sahip. O sebeple inanın şirket olarak biz de fiyat belirlerken çok zorlanıyoruz ama elimizden gelen bu oluyor. Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

@vetohan

Merhaba,

Şöyle ki geçtiğimiz sezonda pek çok irili ufaklı etkinliklerde çadır kurarak yer aldık, iyi talep de gördük fakat sponsorluk bazında çalışmalar ülkemiz için zor. Neden derseniz SiS markası global çapta düşündüğünüz zaman çok ciddi sponsorluklara sahip. Manchester United, Galatasaray SK, Adam Peaty(Yüzücü), Chris Hoy(Bisiklet), Mark Cavendish(Bisiklet) ve daha nice alanındaki zirve sporcu ve spor kulüpleriyle global sponsorluklara sahip. Sözleşmeler gereği de ekstra ufak sponsorluklar yapamıyoruz. Bireysel sporcu sponsorluklarıyla tanıtım için de ekstra bir çaba sarfetmiyoruz çünkü zaten sporcular tabir-i caizse bizden iyi tanıyor markayı :) Görüşleriniz için teşekkür eder spor hayatınızda başarılar dileriz.

@soner83

Merhaba

Sayın müşterimiz normalde SiS markası olarak %100 müşteri memnuniyeti hedefiyle çalışmaktayız. Hediye seçeneklerinin seçtiğiniz gibi gelmesi lazımdı, hazırlayan personel kaynaklı bir hata olmuş olabilir zannediyoruz, bunun için üzgünüz. Mail taleplerine de aktif olarak cevap vermekteyiz aslında ama gözden kaçtı belki de, bunun için üzgünüz. Özel mesajdan bilgilerinizi atarsanız kontrol edip telafi etmek isteriz.

@erdlylmz

Merhaba

Jel tiplerinin özü aynı, izotonik hızlı sindirilen karbonhidrat. Aralarındaki farklar birinin elektrolit mineral içeriği, diğerinde de örneğini verdiğiniz gibi kafein içermesi. Kafein bildiğiniz gibi etkinliği bilimsel olarak kanıtlanmış bir performans destek ürünü, etkinliği yadsınamaz. Fakat dediğimiz gibi tüm jellerin ortak özelliği hızlı sindirilebilen karbonhidrattan oluşması, yani vücudun yakıtı olarak nitelendirebiliriz. Doğal olarak da bundan etki almama imkanınız yok. Etki ve verim konuları kişiden kişiye değişebiliyor. Ürünleri yurtdışından bireysel olarak getirebilmek dediğiniz gibi çeşitli kriterlere bağlı, fakat aslında bu da ticari olarak bakılırsa ne derece normal bir durum tartışılır. Neden derseniz bu ürünler gıda ürünü ve biz Türkiye'ye ithal edebilmek için vergi yükümlülüğü haricinde bir de çok ciddi gıda analizlerinden geçer not almamız gerekiyor, bu gelen ürünlerde bu tip bir prosedür yok, ilginç bir durum ne kadar daha devam eder bilemiyoruz. Yorumlarınız için teşekkür eder spor hayatınızda başarılar dileriz.

ophellia

Aktif Üye
Tepki
55
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bisiklete çıkmadan enerji vermesi için hangi ürünü kullanmalıyım? Bir de kilo aldırmamalı, kiloluyuz zaten ?

Oxsy

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@SisTurkiye

İşte yukarıda sizinde yazdığıniz sebepten dolayı, Türkiyede satılan hemen hemen hiçbir sporcu besinini kullanmamakta ve sporcu arkadaşlarıma, dostlarıma ve öğrencilerime önermemekteyim. Ürün Türkiyede ve bazı başka ülkelerde satılabilmesi maksadı ile içeriği değiştiriliyor. Jel için bu durum belki olmayabilir. Örneğin antrenman öncesi enerji veren ve damar açan bir ürünün, Türkiyedeki satılan versiyonu ile Amerikadaki satılan versiyonu arasında dağlar kadar fark var. Ürün Türkiyedeki standartlara uygun olsun diye, çok elzem etken maddeleri içinden çıkartılıyor. Sonrasinda kalan şey pudra şekerinden ibaret. Powerbar markasının enerji jelleride bu sekildeydi.Türkiyede satılanlar 5 para etmez, herhangi bir etki göstermezdi.