Bisikletçi nasıl beslenmeli yardım

Ramazan ÇELİMLİ

Aktif Üye
Tepki
34
Bilal abi çok teşekkür ederim gerçekten sizin sayenizde vücudumu sağlıklı besleyeceğim sizler zahmet edip bana yardım ettikçe sevap kazanıyorsunuz ne diyeyim Allah dualarınızı kabul etsin sizler böyle bana yararlı bilgileri paylaştıkça bende okudukça bi sevinç geliyor bana hayatıma düzen verdiğim için bir insanı sevindirmiş oluyorsunuz bundan emin olabilirsiniz gerçekten çok teşekkür ederim yazacaklar olursa başka ben konuyu hep takip ediyorum

• Beğen
Tepkiler: Bilal Demir
Scudo

muratt35

Daimi Üye
Tepki
144
Hocam sen Karadeniz çocuğusun gelişatlı olman gerek :D Şaka bi yana neredeyse bütün yorumları okudum,çok yemek seçiyorsun.Vücudunun büyümen için kaslarının hücrelerinin boy atarken yerine yeni hücreler üretilmesi gerek.Bunuda kalsiyum ve protein olarak sağlarsın.Yoğurt'u ve Süt'ü sevmediğini anladım.Eğer elde yapılan yoğurtları kastediyorsan bende el yoğurdu ve sütçünün sütünden içtimi kusarım.Sana tavsiyem hazır yoğurt ve hazır süt tüketmen.Birde çok fazla yemek seçme 170 boyundasın ve 58 kilosun aslında normal ama kilon fazla düşük gibi.Biraz sağlıklı kilo al.Yemekleri seçmeden ye desemde bunu başaramıcaksın bünye meselesi ama kendine bir söz geçirmeyi dene.Hergün pilav,makarna olmaz farklı tatlarda ye pırasada,ıspanakta maydonozda.Kısacası senin en büyük eksiğin yemekleri fazlaca seçmen. Bunu aştınmı hallolur :D İnanmıyosan örnek vereyim kardeşim yemek seçer yoğurt peynir süt sevmez :D Ben pek seçmem peyniri sütü yoğurtu çok severim Aramızda 1 yaş yok neredeyse o 163 ben 185 :D Genetik aynı anne baba. Ya aslında boya kiloya takmıcan ama yemeği fazla kaçırıp benim gibide 84 kg olma :D Haydi kardeşim kendine iyi bak.....Önerilerime dikkat et saat 10 da uyu desemde uyku o kadar önemli değil bence ben hergün 24:00-1 gibi gece uyurum sabah 06:30 da kalkarım.Yani günde 8-9 saat uyumak palavra ben 5.30 saat uyurum.Ama uykuyu hocalarımızda anlatıyo çokta yararlı. Sen bana bakma ben fazla uykuyu sevmem o nedenle böyle derim :D Tekrar kardeşim görüşmek üzere kendine iyi bak....

• Beğen
Tepkiler: Ramazan ÇELİMLİ

Ramazan ÇELİMLİ

Aktif Üye
Tepki
34
Teşekkür ederim kardeşim ben yoğurt dedim mi hiç bir yoğurdu yemem mesela bende şöyle bir şey var haşlanmış soğan olursa yemekte yemekle beraber haşlanır hani pişer o cıvık olursa he dilme geldiği an kusarım içer de ne varsa çıkar çok yaşadım ondan diyorum ama zorlamadım mı zorladım yedim ekmekle bastırmaya çalıştım bazen suyla fazla dayanamadım öle yemeye en fazla 3 yemek sonra kusmaya başladım yani yedikten sonrada geri çıkıyor piskolojik mi bilemem öle soğan gördüğüm yemeyi yemem yalnız süt içerim,pırasanın kokusundan tiksinirim burnum kaldırmaz odayı terk ederim o yüzden zaten başkalarının evinde yemek yemem yeni bazen mecburen yemek zorunda kaldık o zamanda bazen şanslı oldum işime yarar yemekler geldi bazen çok zor tutum kendimi diyemiyorum yani ben bunu yemiyorum diye ayıp olur ama tabi bunu kırmaya çalışıyorum özellikle yazın köye gidince çünkü orada taze fasulye yemeği çok yapıyorlar ondada soğan oluyor zor yiyorum küçükken yemiyordum kavga ediyorduk ıspanak denerim ama yapmıyorlar pek pazımı ne yapıyorlar onunda kokusuna dayanamıyorum yardım eden herkese tekrar Teşekkür ediyorum

Ramazan ÇELİMLİ

Aktif Üye
Tepki
34
He birde yani o yemekleri yemek için şu yüzden ısrar ediyorum bir nimeta karşı böyle davranmak içimi yakıyor onu bulamayanlarda var onuda düşünüyorum bu yüzden zorluyorum kendimi nimeti reddedersem evin bereketi de kaçar

egecay

Daimi Üye
Tepki
151
17 yaşındayım kilo 95 boy 1.80 kilo alamamak nasıl bir şey acaba :D

Bilal Demir

Forum Demirbaşı
Tepki
214
Bisiklet
Scott
Biz beslenmeyle ilgili çok fazla yanlış yapıyoruz. Bu yanlışları biraz azaltınca ve yemek yerken tamamen doymadan yemekten kalkınca hem fazla kilolardan kurtulmak, hem de ilerleyen yaşlarda şeker, yüksek tansiyon, kolesterol, kalp damar hastalıkları ve kanser gibi yaygın hastalıklardan kurtulmak -en azından riski azaltmak- mümkün.

• Beğen

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
@xxramazanknk

Sevmediğim hiçbirşeyi yemek için kendini zorlama. Sevdiklerini yesen de yeter.

Ekmek, börek, pizza, pide, unlu gıdalar (simit puaça gibi) hiç birini yeme. Şeker yeme çok zararlı. Coca-cola ve gazoz gibi içecekler içme çok şekerliler. Kısacası işlenmiş hiçbir gıdayı yememelisin. Beyaz peynir sevmiyorsan kaşar peynir yada dil peyniri ye.

Sabah kahvaltıda sevdiğin bir peynir, zeytin, domates, yeşil biber, 2 az haşlanmış yumurta, tereyağ, biraz maydanoz yemen yeterli. Yanında şekersiz çay. Doymazsan taze fındık, fıstık, ceviz gibi şeyler yiyebilirsin. Ekmek yok. Açlık hissedersen su iç.

Öğle ve akşamları: çorba, bir porsiyon et (köfte değil), sevdiğin sebze, salata. Yemeklerden sonra yoğurt yemelisin ama sevmediğini yazmışsın. Yoğurt yerine kaşar peyniri yiyebilirsin. Bir porsiyon meyva. Meyvada da şeker var dikkat. Kaşar peyniri de sevmiyorsan sevdiğin bir peynir yemelisin. Lor peyniri de olabilir. Doymazsan taze fındık, ceviz fıstık takviyesi yap. Yine ekmek yok.

Çukulata, bal, reçel, tatlı gibi şeyleri yememelisin. (gofret vs saymıyorum marketlerin o bölümlerinden geçmemelisin) Hepsi şeker deposu ve çok zararlı. Çukulata seviyorsan kakaoyu sıcak suya karıştırıp içebilirsin.

Günde 3 öğünden fazla yeme. 6 öğün yemek çılgınlık. İki öğün yetiyorsa 3. öğün için zorlama. Akşam 20:00 den sonra hiçbirşey yeme.

Pilavın da hiç bir türünü yemiyorsun.

Bunlar Canan Karatay'ın birinci kitabında yazıyor. Ben 9 aydır uyguluyorum çok işime yaradı.

• Beğen

Ramazan ÇELİMLİ

Aktif Üye
Tepki
34
Teşekkür ederim kaşar peyniri hep yerim zaten pilav da yiyorum akşam yemeğinde ne yemeliyim sabahla öğleni tam beni anlatmışsın yediğim şeyleri

ramazanedis

Daimi Üye
Tepki
56
Bisiklet
Salcano
Bu ne benzerlik ya 16 yaşlındayım boyum 172 58 kiloyum adımda ramazan :D :D :D

ramazanedis

Daimi Üye
Tepki
56
Bisiklet
Salcano
Ben fazla esmer değilim :D

omerrrr

Aktif Üye
Tepki
116
@xxramazanknk

Beslenmeyle beraber imla kurallarına da dikkat etmek gerekiyor. Koskoca paragrafta bir tane nokta yok.

• Beğen

omerrrr

Aktif Üye
Tepki
116
@xxramazanknk

Ben de dikkate aldığın için teşekkür ederim.

observer

Forum Bağımlısı
Tepki
581
Bisiklet
Salcano
@strongyucel
burda kalsiyum büyüme hormonunu yavaşlatır diyor.doğru mudur yani süt boy uzatmaz aksine uzamasını mı engeller?