Bisikletçi Dediğin.....

Scudo

Serdar Kaptı

Aktif Üye
Tepki
71
Bisiklet
Dahon
Bisikletçi dediğin bencil olmayandır. Özellikle turlarda festivallerde toplu sürüşlerde gaza gelip istilacı gibi hoplayıp zıplamayan, zaten hale hazırda yerleşemeyen bisiklet kültürüne yabancı olan insanların, bisiklete sövmelerine ne olursa olsun engel olandır. Bisikletçi dediğin ne olursa olsun her türlü şartta sabırlı ve aklınını kullanandır.

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
Bisikletçi dediğin doğayla iç içe pedallarken duyduğu tek yapay ses zincir sesi olan ve bundan da huzur bulandır.

Düşünsenize, sabahın dördünde beşinde evinizden çıkıp binalardan kaçarcasına 40 50 km pedallayıp sonrasında girdiğiniz arazide yüzünüze çarpan tatlı esintiyle beraber kuş seslerini duyuyorsunuz. Belki şanslıysanız ve girdiğiniz yerler hala bâkirse belki yavru ceylan ve geyikler görüyorsunuz. Sizden başka kimse yok. Sessiz... sakin... Oyy oyy..

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Bisikletçi dediğin, toplumdaki örnek gösterilen insandır. Bu yüzden bisikletçi agrasif olmamalıdır. sakin ve anlayışlı insan olmalıdır.

Arada sırada denk geliyorum görüyorum. Sinirli, agrasif, kavga etmek için hazır yapıda oluyor bazıları. Bu yazımı okuduklarında lütfen kendilerine biraz daha çeki düzen versinler, hiç hoş değil.
Bir tanıdığım abi ''bu bisikletçiler neden sinirli oluyorlar'' demişti. Bunları duymak istemiyorum ben.

Tunahan KORKUT

Daimi Üye
Tepki
119
Bisiklet
Carraro
1- bisikletçi dediğin her zaman maceraya açık olandır...
2- bisikletçi dediğin güzel videolar seyredip doğaya gitmek isteyen kişidir...

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Bisikletçi...
Ruh ve Beden ile Bisikletiyle özdeş olupta. Doğa ile sevişmektir.
Daykosi...ce

lealtad

Forum Bağımlısı
Tepki
1.597
İsim
Hüseyin
Bisiklet
Diğer
Bisikletçi dediğin, acıdan zevk alandır...

• Beğen
Tepkiler: Talha Ateş

Tahsin Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
114
Bisikletci dedigin; babadan kalma kucuk dukkanda az cok teknik bilgiye sahip, aslinda isini sevmeyen ve sattigi bisikleti tam olarak bilmeyen ama saygisi ve sevgisi paha bicilemez mahalle abisidir.

Digerleri teknikerdir, satis temsilcisidir.
Bu alete binense bisiklet surucusudur.

• Beğen

Sadettin Z.

Forum Bağımlısı
Tepki
11.749
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Cyclocross
Bisikletçi dediğin :

- Bu yaşa gelmiş/koca adam olmuş hala bisikletiyle gezendir.

- "Evine dön evineea" diye höyküren şehir magandalarına muhatap bile olmayarak cevap verendir.

- Motor veya Şahin alabileceği para ile hayalindeki bisikleti alabilendir.

kadir karakaya

Forum Demirbaşı
Tepki
492
İsim
kadir
Bisiklet
Bianchi
@Sadettin Z.

Benzerini yasadim ;)

"O paraya ben motorsiklet aldim" diyenleri umursamadan bisikletine zevkle binen kisidir bisikletci.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Öyle ütopik şeyler yazmayacağım. Bisikletçi dediğin bu ülkenin insanı nasılsa öyle olan insandır, marstan gelecek hali olmadığına göre, gerçekçi bir düşünce ile yazarsak bisikletçi de her insanın iyi veya kötü yaptığını yapabilecek kapasitede bir ademoğludur.

Melih Muratoğlu

Daimi Üye
Tepki
175
Bisiklet
Kron
Bisikletçi dediğin : Artık arabayla geçilen yollara farklı açıyla bakar.Acaba burası kaç km ? Rampaları var mı ? Bisikletle gelsem kaç saat sürer ? Köpekli yol mu ? Kamyon trafiği fazla mı ? Emniyet şeridi var mı ? ...
Bisikletci dediğin : Daha önce bisikletle geçtiği yollardan arabayla geçerken ah şimdi bisikletim olsaydı diye iç gecirendir :)

hufucu

Aktif Üye
Tepki
59
İsim
kaan
Bisiklet
Sedona
@BF Okuru Ya haklısın ama bisiklet yolunu babasının yolu gibi kullananlara fena tutuluyorum onlara da mı sinirlenmiyak? :)

Bisikletçi dediğin sabırlıdır

tahirkaya

Daimi Üye
Tepki
148
Bisiklet
Scott
Bisikletçi dediğin çevresine karşı duyarlı ve sorumlu olmalıdır.

• Beğen