Bisiklet+yüzme+fitness birlikte yapılır mı arkadaşlar?

Tepki
9
İsim
fatih karabul
S.a arkadaşlar , konu önceden açılmışsa kusura bakmayın,eğer açılmışsa linkini atarsanız sevinirim...:)
Benim yurttan okula güzerah 8 km,okulun yanında havuz da var + fitness da eklersek siz ce çok mu olur?Yani bir program dahilinde birlikte yapılır mı, yapan var mı?(bisiklet + havuz+ fitness)
Sağlıklı İyi pedallamalar ...

Scudo

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.276
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bir egzersis ve beslenme programi dahilinda duzenli olarak yaparsan bir sikinti olmaz. Bunlar icin bir uzman destegi alman şart ama...

• Beğen
Tepkiler: fatih karabul

D.Mustafa

Forum Bağımlısı
Tepki
754
Fisness dan kastınız ağırlık mı ? Eğer öyle ise hangi sporun hangi kas grubunu çalıştırdığını araştırıp ona göre davranmalısınız mesela bisiklet bacak ve sırt bölgelerini ağırlıkta çalıştırır yüzme de tekniğinize bağlı olarak kol kanat ve gene bacak grubuna katkı sağlar. Bunun dışında omuz göğüs karın bölgesi içinde uygun aletlerde zaman harcayabilirsiniz. Yani standart salon çalışmasını 3 farklı spor a bölerek uygulamış olursunuz ki kendi vücudunuzun limitlerinde seyrederseniz bir sıkıntı olmayacağı kanısındayım

azzurro

Aktif Üye
Tepki
137
İsim
Erhan K.
Bisiklet
Giant
Fitness yerine koşu yapsan zaten triatlon olacak:)
Soruna gelirse tabiki de yapılır, ama başlangıç olarak fitness ve yüzmeyi farklı günlerde ve haftada en az 1 gün dinlenmeni öneririm.

• Beğen

BF Okuru

Üye
Tepki
2
yapamazsınız zaten. :D

haftada 5 gün 8+8=16 km
16*5= 80 km haftada bisiklet

3 gün yüzme yapsanız, 2 gün de ağırlık desek... kaldırmaz bünyeniz bence.

Tepki
9
İsim
fatih karabul
@cumali55 evet ,dediğini düşününce biraz zor gibi geliyor kulağa,o zaman 3 ünden 2 sini tercih etmeliyim galiba :kötü: ya da hergün okula bisikletle gitmeyip ortaya karışık bi şey yapıcam galiba...
Cevaplarınız için teşşekkürler arkadaşlar.:harika:

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Bisiklet + Yüzme + Vücut çalışmayı düşünüyorum. Bisikleti yağmur yağmadığı sürece her gece sürerim. Vücut haftada 4-5 gün değişir. Yüzme de 2 gün olsa yeterli olur. Her gün spor. Bünyemde sorun yok. Fiziğim ve ruhum kendini spora adamış durumda. Spor yapmadan duramıyorum. İyi ki bisiklet almışım. Sporu bırakınca direk zayıflıyorum zaten. 6 ayda 4 kilo alabildim. Spora ara verdim. 1 ayda 5 kilo gitti. Her sene böyle.. :(

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
Bisikletin çalıştırmadığı kasları fitnessta çalıştır. Gidipte bacak çalışma . Üst tarafı çalıştırırsın .

Şunu seyret daha iyi anlarsın

• Beğen

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@fatih karabul
her gün 8 git 8 gel çok fazla değil aslında... ama siz her gün 8 git 8 gel yapıp, üstüne de 3 gün ağırlık+3 gün de yüzme yaparsanız(ki ciddi şekilde ağırlık ve yüzme antrenmanı yapmaya kalkarsanız yapamazsınız hastalanırsınız zaten)

yerinizde olsam, her gün bisikletle gider ve 2 gün vücudun üst bölgesiyle ağırlık çalışırım, 1 gün de haftasonu olmak kaydıyla(cumartesi) 1 saatlik bir yüzme yaparım. bu şekilde yaparsanız bence sıkıntı olmaz ve rahatça yaparsınız. pazar gününü de hiçbir şey yapmadan geçiririm.

mgz999

Üye
Tepki
17
İsim
Marten
Bisikleti pek sayamazsin, günde 16 km'ye cok rahat alışacaksın. Bende bir ara ayni zamanda yüzdüm ve fitness yaptım, önceki gün fitness yaptığım zaman yüzmek cok zor geldi, haftada üç kere fitness yaptığın zaman (mesela pzrt, car, cu) yüzmek icin sadece pazar kalır. Ama tabiiki insana göre değişir, belki de her gün yapınca yorulamasin.

Ve ciddi bir şekilde yüzersen (haftada üc kere 2 km) zaten fitnesse gerek kalmaz :)

• Beğen

Fırat Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.370
Bisiklet
Focus
ben bunu yaptım 17km bisiklet gidiş+10 tur havuz+17 km dönüş yorucu ama zevkli oluyor fitness işi hiç ilgimi çekmediğinden bilmiyorum ama yüzme ve bisiklet birbirini tamamlıyor bisikletten inip havuza girmek farklı bir his tavsiye ederim tabi bunu ara vermeden her gün yapmak vücudu çok zorlayabilir

Turan

Daimi Üye
Tepki
173
yapılmaz diye birşey yok. 1 km birşey değil zatwn 1 aya 16 km hiçbirşeymiş gibi gelir. bir de 8 8 yapacaksın. yüzme+ fitness olmayacak şey değil. tamamen kondisyon gelişimine bağlı olarak ilk başlarda zorlanırsın daha sonra alışırsın. ama fitness ağırlık antremanlarını ondan sonraki gün yüzeceğini düşünerek yapman gerekebilir. tamamen kasları bitirene kadar değil de biraz daha hafif girersen uzun vadede sıkıntı yaşamadan halledersin.
ben koşu+ yüzme+ bisiklet yapıyorum senin hesapla. hafta sonu c.tesi 40-50 km yol yapıyorum antreman olarak. onun haricinde diğer günler koşu ve yüzmeye kendimi tamamen veriyorum ve ulaşım olarak her yere bisikletle gidiyorum. he bu kadar yoğun olarak çalışmaya başlayalı 15 gün oldu bu aralar zorlanıyorum o ayrı. ama olmayacak iş değil.

• Beğen