Bİsİklet ve polİs

Tepki
2
Bisiklet
Sedona
@Fatih.Ozturk

iyi güzel yazmışsınız da... benimde bu güne kadar yaşadığım ve çevremdeki bir çok insanın yaşadığı durum bu kardeşimizin yaşadığıyla aynı.
konu sapmasın ama genelde bu ilgisizlik her yerde var, benim evime bir süre önce hırsız girdi ve benim için manevi değeri önemli şeyler evimden çalındı kamera kayıtları vardı hepsinle tek tek kendim ilgilendim bir hafta boyunca bu kayıtları düzenledim kısalttım gereksiz yerleri çıkardım vs. adamların geldikleri aracı bile tespit ettim gitmediğim karakol amir vs. kalmadı oturup polislere tek tek kendim anlattım kayıtlar üzerinden, bilgisayarlarına program bile yükledim karakollardaki bilgisayarlarına rahat seyredebilsinler diye yapmaları gereken çok basit bir şey vardı adamların geldikleri saat ve araç belliydi sadece bu aracın geldiği yollardaki başka kameralardan plaka tespiti yapacaklardı ama kıllarını kıpırdatmadılar biliyorum ki o hırsızlar bir emniyet müdürünün evine girseydi yarım saat içinde bulunurlardı çünkü adamların yüzleri bile görülüyordu. yani o işler sizin dediğiniz gibi değil herkes hakkını arasın ama önce yetkililer görevlerini hakkıyla yapsın çünkü orada bulunma nedenlerinden biri benim haklarımı korumak herkes hukuk yada anayasayı bilmeyebilir, bu işler zor geliyorsa o zaman yapmasınlar.

bisikleti çalınan kardeşimize geçmiş olsun. umarım kısa sürede bulunur.

Scudo
Tepki
6
Bisiklet
Sedona
Yazılacak çok şey geliyor aklıma ama bu şekilde saldırmakla hiçbirşey elde edemezsiniz müdürün evine girseymiş, yok program kurmuşmuş tabi ki vereceksin programı güvenlik kamerasının görüntülerini her program açmaz ki kullandığınız program neyse ona uygun medya oynatıcısını yüklemek zorundasınız baya matah işmiş gibi yazmışsınız.. Çok basit dediğin işe gelince ne sanıyorsun? Polisin elinde bir düğme var ve ona basınca tüm kameraları görebiliyor mu. Burada açık açık yazamayacağım ama o şekilde kamera kayıtları incelenmiyor malesef bizzat kendim saatlerce otel alış veriş merkezi vs kamera kaydını saatlerce izledim nasıl oluyor gayet iyi bilirim. Haklı olduğunuz noktalar var elbette plaka kaydı, eşgal, vs yukarıda anlattığınız kadar veri elde var ise olayın failleri BULUNABİLİR. Bknz bulunur demiyorum. Olayın üzerinizde bıraktığı kırgınlıkla biraz mazur görülebilir yazdıklarınız ama yine de üslup bu olmamalı.

Tuncay K.

Aktif Üye
Tepki
31
Bisiklet
Merida
geçmiş olsun.

Tamam bisiklet çalınınca polis'e gidiyoruz da (bende gittim zamanında) hiç polis tarafından bisikleti bulunan teslim edildi mi şuana kadar ? duyan bilen böyle bir olaya şahit olan var mı ?

Polis bence maliyeti düşük olarak gördügü için bisiklet hırsızlarına bişey yapmıyorda olabilir... veya yeteri kadar ilgilenmiyorlar...

Turgay AKSOY

Aktif Üye
Tepki
68
Bisiklet
Carraro
@Fatih.Ozturk

Öyledir.. Bazı polisler devletın kendılerıne vermıs oldugu gücü kötuye kullananları da var.. Ben büyük mahkemede o polısten davacı olacagım beni aşagılamak maksatıyla elıyle ıteledi.. durup dururken hem de ... ondan hakkımı söke söke alacam.. sen ıstedıgın kadar konus yegen :)

• Beğen
Tepkiler: M.Gürkan

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
Polislik en eski mesleklerden biriymiş. Afedersiniz ama fahişelik de insanlık tarihinin en eski mesleğidir.

Bu gereksiz bilgiyi geçersek;
İnsan işini düzgün, şerefli, isteyerek yapmazsa bu durumların olması çok çok normal.

Başka bir işe giremiyor diye polis olan binlerce adam varken (hiç inkar etmeyin, bire bir tanıdığım çok adam var), hiç birinden işlerini düzgün yapmalarını bekleyemezsiniz.

Bak polis arkadaşımız nasıl açıklamış. Hakkını arayacaksın. Biri ilgilenmiyorsa diğerine gideceksin. Çünkü o sanıyor ki normal olan ilgilenmemek. Sen ilgileneni bulacaksın çünkü aradığın şey olağan değil. En azından o öyle sanıyor. Çok yoğunlarmış da, falanmış da, filanmış da...

• Beğen
Tepkiler: enzo ve M.Gürkan

Aeoronsc

Daimi Üye
Tepki
75
Bisiklet
Colnago
ben bisiklete fiyatlı olacak amada gps yada yer tespit cıhazını kadroya saklamayı düşünüyorum

Tepki
6
Bisiklet
Sedona
Gps takmaya da gerek yok al bi hazır kart yaz bi kenara numarasını tak bi patatesten telefona artık telefonu da nasıl bi yere saklarsın bilmiyorum ama sakla bi yere uzaya çıksa bulunur o bisikletin

enzo

Forum Psikopatı
Tepki
1.183
İsim
Enes Ç.
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Onbinlerce liralık motosikletler son 1 yıldır çatır çatır çalınırken, tonla kamera görüntüsü varken ve hala çalınmaya devam ediyorken, çalınan bisikletlerin bulunma ihtimalini siz düşünün. Poliste de değil, sistemde-cezalarda sıkıntı var. Bu ülkede durum öyle bir noktaya geldi ki, artık kimse yapmak için maaş aldığı işi asıl vazifesiymiş gibi yerine getirmiyor, aracı bulmak, o kişinin lütfetmesi, yalvar yakar olmak gerekiyor. Herkes aldığı maaşın gerekliliklerini yerine getirse ve cezalar da teşvik edici değil de caydırıcı olsa sıkıntılar azalır...

• Beğen
Tepkiler: tt2000

M.Gürkan

Aktif Üye
Tepki
56
Bisiklet
Kron
Bunu bazı abilerimiz görmek istemiyorlar ışte. Herkes görevini yapsa sıkıntılar azaltmaz tamamen biter. Keşke anlatabilsek..