Bisiklet ve Bacak-Baldırlar

Mehmet Ergene

Forum Demirbaşı
Tepki
198
arkadaşlar merhaba.
kendimi bildim bileli özellikle vücudumun alt tarafı üst kısma oranla daha iri. buna kemik yapısının da neden olduğun farkındayım çünkü bileklerime bakanlar biraz şaşırıyorlar o kalınlığı görünce.
1.82 boy ~90 kilodayım. özellikle baldır-kalça kısmını eritmek istiyorum ama bisiklet sürmek bu bölgelerdeki yağı kasa mı çevirir yoksa yakar mı bilmiyorum.

vücudun alt kısmına yönelik kilo vermek için neler yapılabilir ya da yapılması gerekir?

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Öncelikle boyunuza göre biraz kilolusunuz bunu vermeniz gerekli. Bölgesel olarak kilo vermek gerçekten zor ve belirli bir yöntem yok diye biliyorum. Bisiklet fakat genel olarak bacak kaslarını çalıştırdığı için etkili olacaktır o bölgedeki yağları eritmede. Yağlar kasa dönüşmüyor zaten o şekilde, yağlar eriyor kaslar gelişiyor. İkiside farklı gelişmeler gösteriyor. Sen bisiklete devam et acaba bacaklarım kalınlaşır mı kas olursa tarzı korkuların olmasın şuan ki halinden çok daha iyi görünecektir yağlar eridikçe :)

Elimden geldiğince yardım etmeye çalıştım, iyi sürüşler :)

Mehmet Ergene

Forum Demirbaşı
Tepki
198
kilo olarak fazlayım evet ama görünüş olarak o kadar kilolu göstermiyorum. göbeğim falan yok pek ama gelin görün ki kalça-baldır-bacak üst kısma göre daha iri malesef :)
en kısa zamanda da kadans olayına başlıycam. yüksek kadansa alışırsam kaslar ve yağlar için daha iyi olacak. :)

teşekkürler verdiğiniz bilgi için :)

Tepki
27
Bisiklet sürerken kas yapmak istiyosan ağır vitesde, yağ yakmak için kadans yapmalısın diye duydum ben ne kadar doğru bilemem ama 1 aydır l-cartin kullanmaya başladım sonucu yaz sonunda görücez :D

Cyclist999

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Harun Sayı
Bisiklet
Giant
1.Ağır vites= yoğun kas gelişimi, bacaklarda az yağ eritme, üst vucutta başta dahil normal seviye hatta yüksek seviye yağ eritme.
2.Yüksek kadans-düşük vites= orta seviye-hatta yavaş kas gelişimi (çünkü hızlı döndürürken aynı işi yapabilmek için daha az kuvvet uygulaman yeterli olur.), bacaklarda daha yoğun yağ yakabilme özellikle popoda :D, üst vucut tada daha hızlı erirsin.
3. ağır vites-yüksek kadans= bunu yapabilmen için üstekileri başarman gerekir. Bu seviyeye gelmişsen interval antrenmanlarına başla derim, eğer profesyonelleşmek ve iddialı olmak istiyorsan. :))))

• Beğen
Tepkiler: randie

Mehmet_Gürsoylu

Forum Bağımlısı
Tepki
381
@Yamaç Eşmeliler
Kızılinler-Musaözü arasında yakamassın onları yamacım :D Biraz takıl bana da seni zayıflatalım

Mehmet Ergene

Forum Demirbaşı
Tepki
198
bugün bi terslik olmazsa beşiktaş-rumeli hisarı arası kadans yapacağım bakalım nası olacak. gerçi ortaköye kadar trafik oluyor ama sonrası rahat. ama ölçüm cihazım yok malesef. artık 15 saniye sayıp 4 le çarpıcaz bakalım.
teşekkürler bilgi için...

serkan hilal

Forum Bağımlısı
Tepki
669
dostum öncelikle sana şunu söyleyim, gerçektende kiloluyum, bunu çevremin söylemesinden bıkmadım, kendim aynaya baktığımda o aynanın dolu olduğunu görmek moralimi bozuyor, Ama bir yandan da çok memnunum gücüm hiç bitmiyor, ağırlığına göre kas gelişimi yaşarsın, ne kadar zorlanırsan o kadar diranç kazanırsın...

Normal zayıf bir insandan performansım kat kat kuvvetli, son zamanlarda bulduğum bir çalışma var 2 adet ağırlıkla çok rahat bir şekilde bacaklarını şekle sokabilirsin ve direnç kazanabilirsin, Peki sonuç olarak incelme varmı? YOK, incelme söz konusu olamaz Kilo vermediğin sürece... Yağ lar kasa dönüşür yine aynı düzelde kalır bahsettiğin bölgeler. Sadece kilo vererek inceltebilirsin.

FIRAT DİZMAN'la görüşmeni tavsiye ederim, gerçektende çok iyi birisidir. sana ne istiyorsan onu sunar, ne eksik nede fazla!!! Mola vererek 200km yol sürenlerden değilim!!! tek solukta çıktığım yolda 200km yapan biriyim!!!

ben sana çalışmamın resimlerini çeker özel mesajdan atarım dostum, uygularsan sen kazanırsın, biraz dizlerin ağrıyacak ama bacaklarını şekle sokman ve gücüne güç katmak istiyorsan değer...
En önemlisi koşacaksın, ben pek beceremiyorum ama sen koşacaksın

15 saniye tutup 4 le çarpma diye birşeyde yok, o şekilde sağlıklı ölçüm yapamazsın... kadans sensörü şart!!

Mehmet Ergene

Forum Demirbaşı
Tepki
198
@serkan hilal

hocam sizi bilmiyorum ama ben gerçekten kilolu göstermiyorum. inanmıyorlar zaten kiloma. ama bacaklarımın kalın olması pek hoşuma gitmiyor. yağlar kasa dönüştüğünde kasın kapladığı yer yağın kapladığı yerden daha az diye biliyorum. kilo olarak aynı kalsak ta hacim olarak azalmış olacak o zaman bu da yeterli benim için :)

koşma kısmına gelince, ben de koşmayı hiç sevmiyorum. neden bilmiyorum ama bana çok boş geliyor. senin yaptığın çalışmayı merak ettim paylaşabilir misin? kadans uyumlu bi km saati alıcaz anlaşılan...

serkan hilal

Forum Bağımlısı
Tepki
669
@Mehmet Ergene

akşam gönderebilirim, şu anda iş yerindeyim.

Fatih Çaçoron

Aktif Üye
Tepki
41
Benimde kalcada ve baldırda hacim sorunum var. Bu bölgelerdeki kalınlıktan memnun degilim ve gün gectikce bu memnuniyetsizligim artmakta. Bu bölgeler agırlıklı olarak yag yakımı kilo verimi icin bisikletin faydası nedir? Ve bunun icin ekstra ne yapılabilir? Onerileriniz?

Mustafa Glts

Aktif Üye
Tepki
82
dostum sana söyleyeceğim şu ki, asla eritme. kasa çevirmeye bak. unutmaki her zaman yere sağlam basan insanlar daha güçlü olur. herkes kalın bacak yapma peşinde. yalnız rahatsız oluyosan eğer kasa çevir derim. Örnek: Roberto Carlos. Adam 1.60 boyunda ama birebir mücadelelerde kimsenin gücü yetmiyo.. neden? çünkü adam yere sağlam basıyo...

Özgür Kaan SİREL

Aktif Üye
Tepki
29
Bisiklet
Corratec
@serkan hilal

bence bir başlık altında paylaşmanızın sakıncası yoksa bizde görmek isteriz.

Mehmet Ergene

Forum Demirbaşı
Tepki
198
@Mustafa Glts

valla hocam o kadar profesyonel düşünmüyorum ya. yoksa dediğin gibi yapmak daha mantıklı olabilirdi. bakalım zamanla ne olacak...

cihan celik

Aktif Üye
Tepki
62
duzenli spor ve az yemek. Birde yediklerinin besin degerlerine bak, yagi en dusuk olan kalorili besinler faydana olacaktir.