Bisiklet turu kamp yeri seçimi

Atasoy

Terörü ve destekcilerini Lanetliyorum
Tepki
12.350
İsim
ibrahim
Başlangıç
1977—78
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Taygun Kon

Yanınizda misina rulosu bulundurun. Gece hava karardiktan sonra misinayi cadirin etrafinda agaclara dolayin cadira yaklaşmaya çalisan olursa takilir. Bisikleti cadirin iplerine ve misinaya dolarsaniz sizi uyandirmadan bisikletinizi kimse alamaz.
Ön tekeri sokup cadirin icine de alabilirsiniz.

Scudo

Taygun Kon

Forum Demirbaşı
Tepki
1.522
İsim
Taygun K.
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Atasoy çok teşekkür ederim gerçekten güzel fikirmiş. :)

• Beğen
Tepkiler: Atasoy

Gökay Akçay

Forum Demirbaşı
Tepki
1.869
İsim
Gökay Akçay
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Şimdi bisiklet ve kamp olayı ayrı ayrı zaten çok kapsamlı ikisi bir araya gelince çok bileşenli çok püf noktası olan bir durum haline geliyor, ama konu içinde kalmak gerekirse, ıssız bir bölgeye giriyosanız ve tek başınıza turluyorsanız mutlaka en yakın jandarma karakoluna bi telefon açın “ komutanım ben şu saatte şu yola şurdan giricem şurda kamp atıcam şu saatte şurdan çıkıcam çıkarkende sizi tekrar arıyacağım” bu görüşmeyi yapmanızın 2 çeşit faydası oluyor
Bir: dünyanın bin türlü hali var düşersiniz kafanızı falan çarparsınız söylediğiniz saatte geri aramazsanız adamlar sizi aramaya çıkar belki hayatınız kurtulur.
İki: siz muhtemelen orda birilerinin arazisine gireceksiniz köylü, bekçi, avcı birileri karakolu arayıpta “ konutanım buraya ışıklı bi cisim yaklaşıyo, tarlama defineci girdi, ormanda ateş yanıyo” dedikleri zaman komutan durumu çakozlayıp “ merak etme emmi o bizim bisikletli zibidi” diyo böylece gecenin köründe çadırınızın kapısına jandarma dayanmıyor

Prusias

Üye
Tepki
134
İsim
Bahadır
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Gökay Akçay
Geçen ay Frig bölgesine gittiğimde , iki gece , farklı köylerde muhtara haber vererek , konakladım. Her ikisinde de köy konuk evini teklif ettiler ama ben çadırda kalmayı istedim. İlk köyde gece jandarmanın araç ışıklarını gördüm ama gelip rahatsız etmediler. Eğer köy veya yerleşim yakınlarında kalacaksanız haber vermek , herkes için daha güvenli ancak uzakta , kırsalda kalacaksanız , iş biraz şansa kalıyor :) Kolay kolay bir şey olmaz , ki çadırımın yanına ayı geldi , yine bir şey olmadı :) Hayatımın en çaresiz 30 saniyesi hariç , rahatsız edecek bir durum olmadı :) (Ayı olayı , Uludağ Çobankaya , 2018 )

Son düzenleme:

GagarinlerinYuri

Aktif Üye
Tepki
217
İsim
Murat Esen
Bisiklet
Salcano
Benim tercihim çoğunlukla petroller ama şehiriçinde kalınca izin vermiyorlar o yüzden itfaiyeye gidiyorum hiç geri çevirmediler matın üzerinde uyumayı beklerken mis gibi yatakta uyuduğum bile oldu en son seçim ise köyler buranın insanı meraklı olduğu için kimseye kalacağım yerle ilgili bilgi vermem kimsenin göremeyeceği farkedemeyeceği yerde kalırım

Taygun Kon

Forum Demirbaşı
Tepki
1.522
İsim
Taygun K.
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Benzin istasyonları ne şekilde izin veriyor kalmaya ? Bir köşeye çadır mı kuduruyorlar ?
Yukarıda da yazılmıştı bana şaşırtıcı geldi.

@hardwrestler inşallah :)

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Vahsi hayvanlar için yaninizda ödül mamasi bulundurma fikrinden vazgeçin sizi kahvalti niyetine yemesinler :(

Bilin bakalim ben bu yaz nerdeydim ?
aviary-image-1503099785171.jpeg

• Beğen
Tepkiler: hardwrestler

hardwrestler

Aktif Üye
Tepki
214
İsim
Yusuf
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Taygun Kon
Benzin istasyonlarını son turumda bir kere tercih ettim. Müsait bir köşesinde olabilir. Ama dikkatli olmak lazım. Araçların geçiş yeri üzerinde olmasın. Kamyoncular kalıyor ise oralar da da kalınabilir. Başta demiştim diyalog ile daha iyi olur. Sonuçta orda kiler genelde işçi. Bir seferinde istasyonun hafif çukur bir zula yerinde çadır kurduk
Yağmur o kadar yağdıki çadır suda yüzüyordu.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

hardwrestler

Aktif Üye
Tepki
214
İsim
Yusuf
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@mariokaldato
Aklıma

@mariokaldato
Aklıma Ölüm ormanı filimi geldi. Ayının yuvasının yakınına çadır kurmamak lazımmış ?

GagarinlerinYuri

Aktif Üye
Tepki
217
İsim
Murat Esen
Bisiklet
Salcano
@Taygun Kon
Önce kendimi tanıtıyorum şurdan geldim şuraya gidiyorum şurada öğrenciyim bu ne idüğü belirsiz statüsünden çıkmamı sağlıyor sonrasındaysa müsaitseniz bir köşeye çadırımı kurup bir gece konaklamak istiyorum diyerek son vuruşu yapıyorum ? ayak altı olmayacak bir yere çadırı kurduktan sonra keyif benimdir

everhard

Forum Demirbaşı
Tepki
1.513
İsim
Tolga A.
Bisiklet
Carraro
@Taygun Kon
Plajda çadırlı konaklama yapmanızı - eğer ağaç altı ya da başka gölgelik yoksa - önermem. Sabahın ilk ışıkları ile çadırın için hamam gibi olur. Takriben 05:30-6 arası sıcaktan kan ter içinde uyanırsınız. O yüzden bence plaj doğru tercih değil.
Bir de benim genel eğilimim şu şekilde: Ne kadar insandan uzak, o kadar az sorun. Hiç bisikletle kamplı tura çıkmadım. Ancak 20 yılı aşkın süredir doğa sporları, kampçılık ve dağcılık ile iştigal etmekten biliyorum; insanın olmadığı yerde sorun da olmuyor. Hele ki doğayla her şeyiyle barışıksanız.

hardwrestler

Aktif Üye
Tepki
214
İsim
Yusuf
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@everhard
Ben plajda kaldım! Nem çok olur, çadır su gibi oluyor. Birde plajda bağıran çağıran çok oluyor. Plaj yerine şehri çıkıp müsait bir yerde kalmak daha iyidir. Eğer kalınacak ise daha kuytu bir yer seçilmesi gerekiyor. Ama önerim ağaçlık yerler.

FoldingRider

Düşündüğünü, yapabildiğin kadar özgürsün
Tepki
625
İsim
foldingRider
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Herkese selam benim tavsiyem elektroşok her türlü kaçırıcı etkisi var . denediğim hayvanlar başı boş köpekler çakallar ve tilkiler Issız yerlerde kamp yaptığımda elimin altında 2 adet elektro şok bir rambo bıcağı bir de biber gazı bulunduruyorum. Çadır etrafında çıtırtı duyunca elektro şok kulanıyorum ve ortalıklarda kimsecikler kalmıyor :)

hardwrestler

Aktif Üye
Tepki
214
İsim
Yusuf
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur