Bisiklet Tur Kitabı, Minik Gezgin, Yolda Büyümek

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
(link)

Esen Kitap'ın Seyahat Kitapları Serisi yola çıktı!
Esen Kitap’ın “Yoldan Çıkartan Kitaplar” isimli seyahat kitapları serisi bizleri sınırlarımızdan çıkmaya ve hayata farklı gözlerle bakmaya davet ediyor. Sabah sekiz akşam beş rutininden çıkmak, yollara düşmek, bir meyveyi dalından koparıp yemek, hiç tanımadığınız insanlara hayattaki en yakınınızmışçasına güvenmek, daha önce hiç görmediğiniz kişilere evinizin kapılarını açmak güzeldir. Yüklerinizden arınır, bambaşka bir insana dönüşürsünüz. Yola çıktığınızda artık önemli olan yoldur, yolun kendisidir; önünüze çıkan her şeyi hoşgörüyle, büyük bir mutlulukla kabul eder, iyi kötü her şeyi hayat denen büyük tecrübenin bir parçası olarak görürsünüz. Yoldan çıkmak, “asla”ları, “hayatta yapamam”ları kelime dağarcığınızdan çıkarmaktır. Yol bitmez, ancak gün geçtikçe seyahat eden kişi özüne daha çok yaklaşır, kendisi olur. Kendiniz olmaya, yoldan çıkmaya hazır mısınız?

TİBET ÇINAR, İNCİ VE SONER SARIHAN'DAN
MİNİK GEZGİN - YOLDA BÜYÜMEK
İnci ve Soner Sarıhan, bisikletin, doğanın büyüsüne kapılmış, çocuğunu farklı şekilde yetiştirmeye çalışan, doğada kaliteli zaman geçirmenin önemine inanan, bisikletin bir ulaşım aracı olduğunun altını çizmek için yazan, çizen, üreten, elinden geldiği kadar çöp üretmeyen, kendi elektriğini güneşten elde etmenin projelerini çizen, masallara inanan, sıra dışı bir aile.
2005 yılında ev, iş ve alışveriş arasında geçen, ağırlığı altında ezildikleri sahte yaşamı terk edip bisikletleriyle yola düşen Sarıhan ailesi, bugüne kadar 24 ülkenin topraklarında bisiklet sürüp, on binlerce kilometre yol kat etti.
Minik Gezgin, Yolda Büyümek, Sarıhan ailesinin henüz 2 yaşında bile olmayan oğulları Tibet Çınar ile çıktıkları, harika bir serüven olan bisikletli seyahati konu alıyor. Sarıhan ailesi 2011 yılında gerçekleştirdikleri bu turda Almanya, Fransa, İsviçre, Avusturya, Slovakya, Macaristan ve Çek Cumhuriyeti topraklarında bisiklet sürüyor. Yolculukları 54 gün sürüyor ve 3486 km yol kat ediyorlar.
Anne sütünden yeni kesilmiş, henüz emzik ve bez kullanan 22 aylık oğullarının ağzından anlattıkları bu maceralı yolculuğun satır aralarında fısıldanan ebeveynlik sırları, anne babalar için bir kaldıraç noktası ve "Bizim bebeğimiz uyumuyor, yemiyor, yerinde durmuyor" diye yakınanlara cevap olacak.
"Bisiklet başka dünyalara seyahat etmek için bir pasaport bizim için. Dünyayı, insanları, yeryüzünü, bitkileri, hayvanları tanımak ve hissetmek, içine tıkıldığımız ev, iş, okul gibi kutuların, akıllı telefonlar, bilgisayarlar gibi dışına çıkamadığımız çerçevelerin etkisinden kurtulmak için en güzel, en keyifli, en masum, egosu ve egzozu olmayan bir mucize." diyor Sarıhan ailesi.
Siz de onların bu macerasına kulak vermeye hazır mısınız?

http://s26.postimg.org/6jtk3h3fd/Untitled_1.jpg

http://s26.postimg.org/uou9l6nq1/Untitled_2.jpg

http://s26.postimg.org/nznq562e1/Untitled_3.jpg

(link)

Scudo

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Bisikletlerimizle ışık hızına ulaşıp zamanı geriye çevirme fırsatı bulamazsak eğer,
yukarıda yazdığım tarihte bir araya gelemeyeceğimiz ortada değil mi?
14 kasım da olur o zaman ne yapalım. :)

MehmetAliB.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.927
Yeni kitabınız hayırlı olsun. Pedalımda 5 Ülke'yi büyük bir keyifle okumuştum. Maalesef İstanbul'da olmadığımdan bu kitabınızı henüz alamayacağım. Başka bir şekilde bulurum artık.
Kaleminize sağlık.

• Beğen
Tepkiler: Soner Sarihan

Sey_Yeah

Daimi Üye
Tepki
97
Bisiklet
Specialized
okumaya çalışırım, tabi önce Türkiye'ye gelmem lazım kitapları almak için

• Beğen

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Tarih 15 Kasım Cumartesi olacaktı, düzeltir özür dileriz.

@MehmetAliB.

Merhaba MehmetAliB,
Teşekkür ederiz. Bisiklet camiası için hayırlı olsun.
Pedalımda 5 Ülke'yi beğenmenize sevindim.
Fuar ile eş zamanlı olarak, dağıtıma başlanmış olacak.
Zincir kitap mağazalarında ( D&R vb. ) internet kitapçılarında ( kitapyurdu, idefix vb. ) satılacak.
Elbette kitap evlerinde ve bazı bisiklet mağazalarında da.
Sevgiler...

@İsa Yavaş

Merhaba İsa Yavaş,
Teşekkür ederiz, güzel sözleriniz için.
Bisiklet camiası yazılı eserlere sahip çıktıkça yeni
kitaplar için yayınevleri daha istekli olacaktır.
Sevgiler...

@celep

Merhaba Celep,
Türkiye'ye geldiğinizde yapılacaklar listeniz hiç de kısa değildir diye tahmin ediyorum.
Bir maddesinde de bisikletle ilgili kitaplar olursa ne güzel olur.
Daha önce edinmediyseniz, Aydan Çelik'in "Bi tur versene" kitabı da tavsiyemizdir.

Sevgiler...

• Beğen
Tepkiler: Sey_Yeah

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
@ulas

Estağfurullah.
Eli sırtımızda ivme kazandıran, yapabilirsin diyen senin gibi arkadaşlarımız sayesinde.
Teşekkürler.

Ozan Güneri

Forum Bağımlısı
Tepki
2.357
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yeni kitabınız hayırlı olsun.
Ana tema Tibet Çınar olduğuna göre ismi eksik kalmış kapakta kanımca.

• Beğen

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
@Mehmet Levent

Mehmet Bey,

Kitap dağıtım ve pazarlama aşamasında henüz, biz heyecanımızı biraz erken gösterdik.
Haftaya bir çok yere ulaşmış olur. Asıl olarak fuardan sonra yaygınlık kazanacaktır.
Çok ince düşünmüşsünüz teşekkür ederiz. Bir kitap için mutlu son. :)
Teşekkürler, sevgiler...

@Ozan Güneri

Ozan Bey,
Teşekkür ederiz. Bisiklet camiası için hayırlı olsun.
Tibet Çınar esas oğlan. :)
Bu konuda başka benzer önerilerde geldi, okuyucu haklıdır elbette,
2. baskıda bu görüşleri dikkate alalım inşallah.

• Beğen
Tepkiler: Tahir Keskin

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet, kitap ve bisikletle ilgili tur kitabı seven dostlarla fuarda görüşmek üzere.
Bisiklet yarenliği yapmak için bekleriz arkadaşlar.

(link)

• Beğen
Tepkiler: Edip D.

thomisus lx

Forum Bağımlısı
Tepki
2.055
Kitabınız yolda, idefix stoklarına girmiş. bugün elimde olur ve salı günü ODTÜ kütüphanesine ulaşır. kataloga ve kolleksiyona 2 ay içinde geçer. ben de gidip kütüphaneden alıp okuyacağım kısmetse. bana kuvvetveriyor yaptıklarınız. sizlere çok teşekkür ediyorum.

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
@Mehmet Levent

Mehmet Bey, muhtemelen ilk satın alan kişi siz olmalısınız.
Siz de bize güç veriyorsunuz taktir dolu cümleleriniz ile.
Bu işlerin yükünün altına girmenin başka bir sebebi de yok zaten.

Bir gün o kütüphaneye uğramak ve imzalamak isteriz kitabı bir sürpriz olarak. :)

Sevgiler...

Vee beklediğimiz an bugün gerçekleşti,
uzun süre emek, zaman harcanan bir projeydi,
basılı halini görmek, sayfalarını çevirmek büyük keyif.
Umarız bisiklet camiasının taktirlerini kazanır.
Okuyucusu bol olur, bisiklet virüsünü çok kişiye bulaştırır ve
ebeveynlere çocuklarını dışarı çıkartmak konusunda örnek olur.

(link)

http://www.kitapyurdu.com/kitap/default.asp?id=708820
Pazartesiye elinizde olabilir... :) Taze taze, indirimli, 100 tane fotoğraf ve anılarla dopdolu.

• Beğen
Tepkiler: deathsidestory

thomisus lx

Forum Bağımlısı
Tepki
2.055
Soner Bey, muğlada geçti çocukluğum. sokakta 3 otomobil vardı. biri bizim pederin. o arabalar lazım oldukça kullanılırdı. 22 yıl kullandığı anacolu babam 145bin km de sattı. evin arkasında orman vardı. sokakta çocuklar kaplumbağa beslerdi. açık bir arazide üzerlerine taş konmuş kaplubağlar hareket edemez hale gelir her biri bir çocuğun evden aşırdığı marul vs ile beslenirdi. hergün hava kararınca bir mucize el o taşları atar ama devrisi sabah çocuklar yeni kablumbağalara 1 günlük açık hava hapsi veren taşları yerleştirirdi.

ilk hormonlu gıdayı pazardan ısrarlarla ben aldırdım anneme. boyumca bir maruldu. o zamanlar boyum sanırım 120 cm falandı. salata yaptı annem ve çöpe attık birer lokma alıp. sağlam fırça yemiştim her yeni şey güzel olacak diye bir kaide yok diye. mayonezin başına da aynı akıbet geldi sene 1983 olsa gerek.

bisikletle muğla git gel 30 dakkaydı.

sonra herşey değişti. ama herşey. ben artık ne yapacağım bilemiyorum. umarım kitabınız bana iyi bir yol gösterici olur. yolunuz buralara düşerse, yepis yeni bir kitabı imzalarsınız.

sağlıcakla kalın.

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
(link)

Kargo bedava, indirimli, imzasını bir gün yollarda karşılaşınca ekleriz inşallah.

@Mehmet Levent

Mehmet Bey,

Bizde ( sanırım yaşlarımız yakın olmalı ) o harika çocukluktan kalan hatıralardan hareketle oğlumuza bu yönde bir hayat kurmaya çalışıyoruz.

Muğla, Ankara yada İznik'te muhabbet etmek umuduyla.

thomisus lx

Forum Bağımlısı
Tepki
2.055
herkesin yapmaya yanaşmadığı bir şey yapıyorsunuz. bravo.

evladınız çok tatlı. Allah bağışlasın. biraz da reklam yapalım ;)

Fotoğraf bulunamadı.

• Beğen

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
@Mehmet Levent

Olağanüstü değil, olağan dışı sadece.
Herkes yapabilir, büyük çoğunluk yapmayacaktır o ayrı.
Keman çalmak gibi aslında, yapabilirsin, ama yapmazsın. :)

Reklam. :) Bu konunun içinde sizinle karşılıklı özel mesajlaşıyormuş gibi hissediyorum ben.

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Tüyap Kitap fuarındaki imza günümüze katılan, bisikletin yazılı kültürüne
destek veren ( gelen bir arkadaşın dediği gibi ; "kaç tane bisiklet tur kitabı basılıyor ki ülkemizde" )
bisiklet sever dostlara, İstanbul üniversitesi bisiklet kulübü üyelerine,
isim isim sayamayacağım arkadaşlarımıza teşekkürler.
Kitabımızı, indirimli, imzalı olarak edinmek için özel mesaj yazabilirsiniz.

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Fuardan fotoğraflar,
bisiklet dostlarının ayaklarına sağlık, çoğu kişi ile fotoğraf çektirme şansımız olmadı,
kusura bakmasınlar...
İmzalı kitap isteyenler özel mesaj yazabilir.

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)