Bisiklet tercihi yardım

oktay3833

Daimi Üye
Tepki
277
İsim
oktay
İyi günler bisiklet almaya karar verdim.
Max bütcem 500-550 lira bisikleti 2.el almayı düşünüyorum bu fiyata 0 ve kaliteli bisiklet zor.

Genellikle sehir icinde kullanacagım yollar biraz bozuk.Arada da arazide kullanmayı düsünüyorum(20 de 1 ). Sehir bisikletimi almalıyım mtb mi ? Hangi bisikleti tavsiye edersiniz

Scudo

çağatay atik

Aktif Üye
Tepki
28
carraro 227 ıcın ne dıyorsunuz beyler 1.200 tl cıvarı onu degıl de sunu almalısın dıyecegınız bır model varmı

(link)

(link)

Tepki
8
Arkadaşlar asfaltta ve sahilde sürmek için hangi tür bisiklet almalıyım ?

(link)

bu bisiklet hakkında düşünceleriniz nedir alınır mı ? günlük 50km yol yapmayı planlıyorum eskiden dağ bisikleti kullandım çok yorucuydu kilom 100 olduğu için bana öyle gelmiştir belki. bu daha mı rahattır acaba ?

Mr. BlacK

Aktif Üye
Tepki
56
Ya arkadaş ilk defa böyle bir şey ile karşı karşıya kalıyorum, konu içerisinde konu açmak... Soru soruyorum arkasında başkaları konu içerisinde başka konu açıp benim soru arada kaynıyor. Daha önce hiçbir sitede böyle bir şeyle karşılaşmadım. Yazmıyım dedim ama postlar almış başını gitmiş. Benim de konu açma yetkim yoktu, konu açamayan arkadaşlar biraz site için çabalarlarsa onlara da yetki verilecektir. Buradan yetkililere sesleniyorum bu sıkıntılı durumun çözümü ile ilgili bir şeylerin yapılması gerek mesela yeni kayıt olanlar için bir konu açılmalı herkes oradan tavsiye isteyebilir ya da başka bir çözüm...

Arada kaynayıp giden sorumu tekrardan soruyorum yardımcı olacak arkadaşlara:

@BF Okurunin önerdiği quick cx 4 gerçekten de çok iyi ve hoşuma gitti ama fiyatı baya bir yüksek.

Ben aşağıdaki bisikletleri de beğendim sizce nasıllar ve quick cx 4 ile karşılaştırırsanız cx 4 den aşağı kalan yerleri ya da artıları nelerdir bunları değerlendirebilir misiniz:

(link)

(link)

• Beğen
Tepkiler: sururi-ermete

ouzoo

Aktif Üye
Tepki
75
İsim
Oğuzhan
Bisiklet
Sedona
Merhaba,

Mtb/Road savaşı diye birşey var forumda malesef. Tavsiyem, benim de 26 Mtb'den yakın zamanda geçiş yapacağım model olan Merida Crossway serisi. Bir arkadaşım kullanıyor ve oldukça memnun. Merida genel anlamda kadro yapısı ve performansıyla kullanıcılarını çok üzmeyen, ikinci el pazarı da oldukça güzel olan bir marka. Şehir içi ve kısa tur kullanımı için önerebilirim.

oogway

Üye
Tepki
0
İsim
Yunus Emre KARAKAYA
Bisiklet
Salcano
27.5 mtb tavsiyem olur boyuna göre rahat kullanabilirsiniz hem düz yolda 26 ya göre hızlı hemde tirmanislarda 29 a göre rahat çıkarsın
mtb 'nin dezavantajı sana sadece kalın ve dışlı tekerleklerinin olmasında dolayıdır sıcakta asfalt ta ısınılmaz yolu iyice tutup seni yorar artı uzun asfalt inislerinde dislilerin üzerinde gittiğinden dolayı yol tutuşu az olup sağa sola yalpalarsin benim şu anda yaşadığım gibi ama bu önemli değil 1.75 lim yağmur desenli ince yol lastiği alıp bu sorunu halledebilirsin . Böylece uzun turlara bile çok rahat çıkarsın açısından dolayi da tirmanislarda şehire göre rahat çıkarsın . Tek dez avantajı uzun tirmanislarda eğilme durumundan dolayı fıtık riski diyebilirler.fakat bile bişey için bizim gibi spiker çıkmanın lazım 1215 mt tırmanıyoruz Ama kullandıkça kas kitlelerin de guclendiginden o da sorun olmuyor .

Burçin Çoban

Aktif Üye
Tepki
93
İsim
Burçin ç.
Bisiklet
Merida
@oktay3833.Şehir bisikleti almanızın daha yararlı olduğunu düşünüyorum.

oogway

Üye
Tepki
0
İsim
Yunus Emre KARAKAYA
Bisiklet
Salcano
Şehir istiyorsan yukarıda yazdığın iki modelden se bu alltaki link teki bisikleti tavsiye ederim
Salcano city wings 30 hd bunun üst versiyonlarida var ama
(link)

Burçin Çoban

Aktif Üye
Tepki
93
İsim
Burçin ç.
Bisiklet
Merida
@Talha Mezik.Merhaba .Öncelikle seçeneklerin tamamını görmek avantajlı olacaktır.Sonrasında acaba dememek için.Alacağınız markanın satış sonrası servisine ve bisikletinin arkasında nasıl ve nekadar zaman duracağını araştırın derim.Servisi yaygınmı ve kadronun garanti süresi kaç yıl gibi.Bu konularda Merida markasını da mutlaka inceleyin kanaatindeyim.

Tepki
5
İsim
mtm
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
@obezkirpi
teşekkür ederim öneriniz için ancak sabit maşalı bir model bakıyorum ve o serinin mtb den pek farklı olacağını sanmıyorum yada bende bir mtb fobisi oluştu da diyebiliriz:)

@Burçin Çoban
sizede teşekkür ederim öneriniz için, merida ya bir tık daa sıcak bakmamın sebebi zaten doruk bisikletin tanıdığım, bildiğim bir firma olması ve servis hizmetlerinin iyi olması ama ilk fırsatta gidip diğer 3 modelide görmek istiyorum.

• Beğen
Tepkiler: Burçin Çoban

Enes Dökmen

Forum Bağımlısı
Tepki
770
İsim
enes dökmen
Bisiklet
Mosso
bence çok pahalı bisikletler almak yerine kendi zevkinize göre kullanımınıza göre bisiklet toplayabilrisiniz.

mrtdem05

Üye
Tepki
1
Arkadaşlar
Ben de bu kararsızlıkların ardından yol
Bisikletine karar verdim ve carraro 225 le sıkıntımı sonlandırdım
Belki çok üst düzey deel ama yıllar sonra ortalamanın üzerinde bir başlangıç olacak sanırım

Arif Gören

Daimi Üye
Tepki
59
Bisiklet
Carraro
Bana kalırsa dağ bisikleti almalısın , şehrinde arazinin de tadını alma fırsatın olur . Yol bisikleti veya şehir bisikleti alırsan sonradan pişman olma keşke deme oranın yüksek , dağ bisikletinde en fazla lastikleri değiştirir 1.50 lastik takıp şehir bisikleti gibi kullanabilirsin .Hele ki 2000 lira bütçen var alacağın bisiklet giriş seviyesi bir bisiklet olmayacağı için hafiflik olarak seni tatmin edecektir . Marka olarak bütçene uygun tüm modellerin donanımlarını kadro geometrilerini karşılaştır hangisi hoşuna giderse onu tercih edersin . Şimdiden hayırlı olsun :)

vraptor

Daimi Üye
Tepki
240
İsim
Serkan
Bisiklet
Salcano
Whistle Miwok 1491d alabilirsin. Fiyatını hak ediyor kesinlikle.Hidrolik disk freni ve seti ile gayet kullanışlı ve sessiz bir MTB.

kaan5654

Üye
Tepki
0
İsim
Kaan asdf
Biri yardımcı olsun bisiklet alicam çok para yok 500 TL civarı dağ bisikleti kilitli masa olanlardan 26 jant bulunabilir mi ?

emre acar

Üye
Tepki
25
İsim
emre acar
Bisiklet
Cube
dağ bisikleti almıştım 2 hafta önce formda tecrübelerden faydalanıyım dedim okudukça pişmanlık yaşamaya başladım :) bisikletim salcano igman slx 27.5.. öyleki satıp şehir bisikletimi alsam diye düşünürken hatta internette bisiklet bile araştırırken arif beyin yorumu biraz içimi rahatlattı. kafam karma karışık oldu :(

• Beğen
Tepkiler: Arif Gören

oktay3833

Daimi Üye
Tepki
277
İsim
oktay
@Arif Gören Dag bisikletine ince teker takinca sehir bisikleti olsaydi herkes dag bisikleti alırdı.

Eger zamaninin cogunu arazide gecirmeyeceksen dağ bisikleti almanin mantigi yok

Arif Gören

Daimi Üye
Tepki
59
Bisiklet
Carraro
@oktay3833
@Arif Gören
demişim ve şehir bisikleti GİBİ kullanabilirsin de tarzında bir şey önermişim .Dağ bisikletine ince lastik takınca şehir bisikleti oluyor kanısını çıkarmışsınız bravo :) neyse herkese bol pedallar

Jovienna

Üye
Tepki
0
Bende 1.83 boyundayım 120kg benim için hangi tür nasıl bir model önerebilirsiniz.