Bisiklet temizliğini nerede yapayım derken...

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Havaların yağışlı olduğu bu günlerde bisiklet temizliğini nerede yapayım diye düşünürken aklıma bir fikir geldi. İlk önce acaba olurmu diye düşündükten sonra olacağına kanaat getirdim. Umarım bu deliliği ilk yapan ben olmamışımdır. İşte resimler....

https://lh4.googleusercontent.com/-kV1RLWre1sI/VHYN9tvoejI/AAAAAAAAWXo/B6sRtXk8sNM/w440-h587-no/IMG_1516.JPG

https://lh6.googleusercontent.com/-diwFssdNrak/VHYOP6-fXRI/AAAAAAAAWX4/cSPqwJGbYwQ/w783-h587-no/IMG_1517.JPG

Ve temizlik işlemi tamamlandıktan sonra kurulamayı da yapınca işlem tamam.

https://lh6.googleusercontent.com/-YBUEWyRA5O0/VHYOhwXf4AI/AAAAAAAAWYU/fcYOTMUlRZw/w783-h587-no/IMG_1519.JPG

Elime sağlık güzel oldu....:)

Scudo

Cem Ç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.021
Bisiklet
Merida
ben dün akşam ki yağmurdan sonra 45 dakika kapalı balkonda 20 tane gazete serdim bir güzel yıkadım kuruladım wurht ile tabi yağı falan temizledim sonra kuruttum finishlinedan sadece zincirlere sürdüm üstüne birde kadroyu kolanyalı mendille temizledim. o yüzden bu akşam çıkmaya çekindim yağmur da kullanması güzelde temizlemesi uzun sürüyor. :D

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
Açık balkon yokken evde, onlarca kere yıkadım küvette :)
Neyse şimdi büyük bi balkon var, orada yıkıyorum :)

Çağatay Y.

Forum Demirbaşı
Tepki
100
Bisiklet
Salcano
Benimki 1 kış bodrumda duruyor bakım felan yapmıyorum ve ömrünü göz göre göre kısaltıyorum :(

• Beğen
Tepkiler: SerkanH

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Cem Ç.

Yağmurda biraz çamurlanıyor fakat hem Yağmurda kullanması hemde temizlik yaptıktan sonra gıcır gıcır oldumu bir başka

can akıncılar

Forum Bağımlısı
Tepki
897
Bisiklet
Salcano
Kardeş yanlış bir şey yapmıyorsun:D bizim evde iki tane oturmalısı mevcut böyle klasik tip olsa her hafta yıkardım..Balkonda Babam İzin vermiyor yağ lekesi iz yapıyor diye...Banyoya zaten annem yüzünden dışarıda yıkıyorum ama randıman alamıyorum evde ki gibi önceki evimiz bahçeliydi, ne güzel yıkıyordum şimdi geldik beton yığını apartmana pehh bisiklet pislikten ağ bağladı eskisi gibi yıkıyamıyorum:...

Fatih Çetin

Forum Bağımlısı
Tepki
681
Bisiklet
Focus
Banyo geniş olduğundan dolayı duş başlığını da kullanarak 10-15 günde bir yıkıyorum :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Bende spd ayakkabiyi alaturka tuvalette yikiyorum sonra da sac kurutma makinesiyle kurutuyorum :D

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Fatih Çetin

Hani duşa sokmakta aklıma gelmedi değil diş başlığı ile güzel yıkanırdı ana wc de de oldu birde 1-2 metre boyunda hortum aldım mı tamamdır

Efecan UZUN

Daimi Üye
Tepki
72
Bisiklet
Corratec
Memleketteyken bildiğiniz araba yıkama fırçası ve kovaya deterjanla gönül rahatlığıyla hergün gezi sonrası yıkardım tertemiz olurdu. Burada ise eğer çok kirli değilse ıslak mendille ( genelde 3-4 tane yetiyor ( fazlasıyla ) artıyor. ) temizliyorum cıvıl cıvıl duruyor odamda :D Eğer fazla kirli ise balkonda ( önce annemi evden gönderiyorum :D ) yine araba fırçası+kova ile yıkayıp kurulma bezimle kurulayıp odama alıyorum ve bitiyor. Balkon çıkılmayacak durumda ise ( malum kasım ayındayız iki gündür kar yağıyor ara ara demekki artacak iyice balkona çıkış yok ) sizin sisteminiz tuvalette fırçaya devam ya da ıslak mendiller en iyi dostumuz :)

Cemre Can Süral

Daimi Üye
Tepki
241
Bisiklet
Corratec
Bu sorun bahçeli eve geçince bitti çok şükür,gerçi ben apartmandaykende bağrış çağrış sokuyodum küvvete :D :D

Fatih Çetin

Forum Bağımlısı
Tepki
681
Bisiklet
Focus
@Saim karagöz

O yönden şanslıyım. Banyonun bir köşesinde yumuşak araba fırçası, bulaşık deterjanı, sünger vb edevatlar duruyor. Önce bisikleti komple ıslatıp sonrasında ılık-sıcak sabunlu su ile bir güzel köpürtüyorum. kıyısını köşesini sünger ve eski diş fırçasıyla alıp duş başlığı ile duruluyorum.

Sonrasında bezle kuruluyorum. Gerekirse fön makinesi kurutma işlemini hızlandırıyorum. Son olarak zincir-ruble-aktarıcıların yağlanması ile işlem tamamlanıyor :)

Reahax

Daimi Üye
Tepki
250
İsim
Recep
Bisiklet
Cannondale
İşte yıkıyorum. Su, hava, deterjan, contact cleaner, pasta cila her türlü imkan var Allah'a şükür :rolleyes:

Fatih Çetin

Forum Bağımlısı
Tepki
681
Bisiklet
Focus
@Saim karagöz

Niyetim var ama bisiklete uygun peştemal bulmak sıkıntı :D

VolkanS

Daimi Üye
Tepki
121
Bisiklet
Ghost
Bahçeli ve kapalı garajlı bir ev istiyorum, hem bisikletim hem de arabam için.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@VolkanS

Sanırım bu herkesin hayalidir. Ama bu hayalimden vazgeçmiş değilim. Allah inşaallah nasip eder.