Bisiklet tavsiyesi acil yardım...

Tepki
0
İsim
selami konyalıhatipoğlu
Arkadaşlar yeni bisiklet almayı düşünüyorum fiyat aralığım 800 900 civarı ikinci el yada sıfır olabilir ama çok bilgim yok genelde şehir içi sürecem ama uzun yola da arkadaşla çıkmayı düşünüyoruz dağ bisikleti istiyorum o yüzden arazide de kullanmak için boyum 187 kilom 73 nasıl bisiklet almalıyım yardımcı olur musunuz bu konuda teşekkürler şimdiden yorumlarınız ıcın

Scudo

Kara Kartal

Daimi Üye
Tepki
276
İsim
Mehmet
Bisiklet
Merida
Öyle geniş yelpaze var ki, cümleye başladığımda yol bisikleti istiyorsunuz gibi oldu, sonra birden uzun tura döndüm en son arazide kullanmak için MTB ile bitirdik :)
Benim kafam karıştı ama yardımcı olacak arkadaşlar vardır elbet, umarım aradığınızı bulursunuz.

Tepki
31
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Salcano
(link) alıp gerekli yükseltmeleri yaparak kullanabilirsin.

Tepki
0
İsim
selami konyalıhatipoğlu
nedeni su okul zamanım suan o yuzden okula gidip gelmeye kullancam ama haftasonu olacak saga sola gezmeye gidecem vizeler bitecek okul bi hafta tatile girecek uzun yola gidecem ondan durum karısık :D

@oguzhancgdm yukseltme yapmayı bilmiyorum suanlık aldıgım bisiklete bi sure bincem bana sorun cıkarmayacak bişe olması lazım

Oğuz han T

Daimi Üye
Tepki
179
Bisiklet
Carraro
MTB uzun turda ızdırap olur. Dağ taş zıplamayacak isen şehit tur bisikleti al . Hatta düz maşa bir model bak hafif olur iyi olur :)

Tepki
0
İsim
selami konyalıhatipoğlu
@Oğuz han T
aynen dag taş gezmem cross gibi degil yani benim işim ya sehir içinde yada arada boyle 50 60 km lik yollar belki dag taş atlama yok aklımda yani

Oğuz han T

Daimi Üye
Tepki
179
Bisiklet
Carraro
@selami_hatipoglu

Carraro Sportive 321

864 TL liste fiyatı
veya
(link)

http://www.carrarobisiklet.com/Images/Component/urunler/SPORTIVE_321.jpg

• Beğen
Tepkiler: selami_hatipoglu
Tepki
0
İsim
selami konyalıhatipoğlu
@Oğuz han T
bu bisiklet işimi gorur mu dayanıklı mıdır kusura bakmayın ben epey acemiyim markalar konusunda ev arkadasımla boyle bişe yapmaya karar verdik o 500 lira butce ayırdı ben 1000 dedim. sizce boyle sıfır bi urun mu almak mantıklı yoksa 2. el daha kaliteli bi urunu bu fiyat civarına almak mi?

Oğuz han T

Daimi Üye
Tepki
179
Bisiklet
Carraro
@selami_hatipoglu

Carraro dayanıklıdır 2 senedir bir başka modelini kullanıyorum problem yok . Gerçi dayanıksız diye birşey yok artık hepsi iyi . 1000 liraya 2. el tabiki daha üst model birşey de alınabilir araştırmak lazım. Resmini gösterdiğimde kadro olarak çok iyidir sadece vites sistemi düşük model ama işinizi fazlasıyla görür bence.

• Beğen

Ender şeker

Forum Demirbaşı
Tepki
111
Bisiklet
Sedona
(link)

bu bisikleti tavsiye ederim daha sonra kullanım tarzına göre lastik değişikliği ile şehirde de gezebilirsin

• Beğen
Tepki
0
İsim
selami konyalıhatipoğlu
Boyuma uygun mudur carraro peki iki büklüm olmak istemiyorum bısıklette o yüzden

Ghost da güzel görünüyor ya ama ilk zamanlarım şehir içi olacak hep ondan sport bişe daha mantıklı gibi

OguzGyan

Aktif Üye
Tepki
190
İsim
Oguzk
Bisiklet
b'Twin
Tarife en uygun bisiklet sehir bisikletleri olacaktir. Salcano City Sport 40 ya da duz masali 12.30 kg civari Sedona 310 tavsiye edebilirim.

• Beğen
Tepki
0
İsim
selami konyalıhatipoğlu
Tavsiyelerinize tek tek teşekkür ederim hepsini inceleyecem bide disk fıren hep daha fiyakalı güzel gelmiştir gözüme v fıren görünce böyle hevesim kaçıyor hangisi tercih edilmelidir bide on amortisörlu de yine cazip geliyor bana ama mantıklı olarak şehir içi kullanımda gereksiz tabi ama çok güzel görünüyor ya :)

Ender şeker

Forum Demirbaşı
Tepki
111
Bisiklet
Sedona
hocam ben mosso legarda 1521 almayı planlıyorum bu hafta 850 civarına 9 taksit hemde hidrolik disk fren

Tepki
0
İsim
selami konyalıhatipoğlu
@Ender şeker
hocam cahilliğimin kusuruna bakmayın bilmiyorum ben o markayı hiç ya :agla: nasıl bi bisiklettir iyi midir hani uzun sure sıkıntı cıkarmadan binebilir miyim?

Ender şeker

Forum Demirbaşı
Tepki
111
Bisiklet
Sedona
uzun vadede zaten insan nefsi sorun çıkarıp daha iyisini almalıyım diyor.bana 3-4 sene yetecek bir bisiklet olarak planladım.daha önceki bisikletimi alırken ''abi evladiyelik bu bisiklet'' diye sattılar.2 ay sonra çalındı.fazla kurcalamadan cebindeki bütçene göre hareket et bence zaten bisiklet firmalarıda belli paraya belli bisiklet olayını çözmüşler

Tepki
0
İsim
selami konyalıhatipoğlu
@Ender şeker
cok uzuldum ya ben alınca eve sokacam surekli ya çalınma cok fazla oluyor. cok fazla secenek var ve cok kafa karısıyor işin sacma kısmı bilmiyorum yorum yapamıyorum cogu parcası için en guzeli birine kafayı koyup alıp surmek gibi galiba.

Tepki
31
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Salcano
Önerilen bisikletlerin hepsinde tourney aktarıcı var.Bana çok sorun çıkarmıştı.Yoğun kullanacaksanız ben tavsiye etmiyorum.Bu aktarıcı yüzünden en son aynakolu ve zinciride değiştirmek zorunda kaldım.En az bir acerayla başlayın bence .

Tepki
0
İsim
selami konyalıhatipoğlu
Nedir peki bu tourney aktarıcı nasıl problem çıkarıyor