Bisiklet taşıyıcıları hakkında

Ahmet F.ELBİR

Forum Demirbaşı
Tepki
115
Bisiklet
Salcano
(link)

1. sayfada bir arkadaş paylaşmıştı , tamam bu kadar atraksiyonlu araba kullanmıcaz bisiklet varken ama istanbul trafiği bi baktın ki çileden çıktık yaptık bu hareketleri , yada bi kaza anından kaçmak için yaptık diyelim sonuç vahim...

Aman dikkat edin deneme yaparken Halil bey , bisiklet veya aracınıza zarar gelsin istemeyiz

Scudo

kerem oktar

Forum Demirbaşı
Tepki
204
Bisiklet
Bianchi
ahmet bey jantlarda ayrıca kelepçe ile kitleniyor emin olun son derece güvenli :) hatta şunu özellikle belirtmeliyim ki bisikletinizin maddi değeri arttıkça özellikle araçta taşımak için kullanılacak en öncelikli sistemdir. Ayrıca hırsızlık olayına karşı kilit sistemide mevcut! Keza hırsıza dağlar dayanmaz adamlar kafaya koyduktan sonra arabanızı da alıp götürürler ayrı mesele :) Velhasıl ertunga beydi galiba! şuan ne alırsanız alın uygun bütçe ile ertunga beyin linkini göndermiş olduğu taşıyıcının yada daha yüksek bütçe ile de benim göndermiş olduğum linkteki sistemin zaman içinde tecrübelerinizle en iyisi olacağını anlayacaksınız. Saygılar arkadaşlar iyi forumlar :)

• Beğen
Tepkiler: Ahmet F.ELBİR
Tepki
1.235
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Şehir - Tur
(link).... Kusura bakmayın yanlışlıkla thule resimlerini bu linke atmışım gerçi o konuya da yardımcı oldum böylece....

• Beğen

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@halil ibrahim duran

Halil ibrahim bey bu ne ya böyle. Korku filmi gibi bir şey. Düdüklü tencerelerin saldırısı filminden bir kare sanki. Bilmiyorum ama estetik olmadığı bir yana güvende vermiyor. Bisiklet forumun nadide üyesi kudret abinin dediği gibi pahalı ise vardır bir hikmeti, ucuz ise vardır bir illeti. Ben şu yaşıma vardım ve şu hayattan öğrendiğin tek şey ne deseler kalite arıyorsan pahalı alacaksın derim. Ucuza hiç bir şey vermiyorlar. Yalanmı. Kendimizi kandırmayalım. O zaman bisan ile scott arasında hiç bir fark yoktur der çıkarız. Kusura bakma ama eloğluna memet bey düdüklü tencere kapaklarını arabanın üzerinde unutmuşsunuz dedirtmem.

• Beğen
Tepkiler: kerem oktar

Ahmet F.ELBİR

Forum Demirbaşı
Tepki
115
Bisiklet
Salcano
@mehmetsunu

Acımasızca eleştiri olduğunu düşünüyorum, sonuçta arkadaşımızın kendi fikri ve emeği beğenmeyebilirsiniz ama en azından yıldırmayalım.

• Beğen
Tepkiler: utksn

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ahmet fatih elbir

Dostum eleştiri elbette acımasız olur. Biz fethi naci üstadımızdan böyle öğrendik. öğle sade suya tirit eleştiri olmaz. Eleştiri can yakacaktırki dikkat çeksin, etki uyandırsın. Yoksa hayırlı olsun der geçerim. Dost acı söyler. ha sizin tavsiyeniz olmayacakmı derseniz iki güzide örnek vereceğim ama bilgisayar link atmaya müsait değil. Oda akşama iyinşallah.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@mehmetsunu

Mehmet bey,
Arabanızın üzerine böyle bir şey takmazsanız "memet bey düdüklü tencere kapaklarını arabanın üzerinde unutmuşsunuz" demezler.

Sadece deneme ve ne gibi iyileştimeler yapmam gerektiğini görmek amacı ile bağladım. Sonuçta aparatın kendisi lisanslı satılan bir ürün, sadece şu an tavan rayına bağlı değil. Vantuzların her birisi 120kg taşıma kapasitesine sahip.
(link) yazmıştım buraya da yazayım: tabanda yanal moment ile daha iyi mücadele için taban sacını genişleterek kolların daha fazla yük kaldırabilmesi ve taban sacının altına ondan biraz daha uzun bir profil bağlayarak basıncı daha verimli dağıtmak için eklemeler yapacağım.

Daha bisiklet takmadım, sadece nasıl durduğunu görmek için montaj yaptım ve dediğim eklemelerle daha stabil olacağını düşünüyorum.

Tepki
1.235
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@ERTUNGAYahu bir dalgınlıktır gidiyor doğru link bu dur....(link)

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
https://scontent-a-mxp.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/t1/1383498_10151794214423772_1343491503_n.jpg

Tavan taşıyıcı candır.
Fakat kullanan biri olarak söyleyebilirim, oldukça zahmetli.
O nedenle, eğer tek bisiklet taşıyacaksam ve arabada insan olmayacaksa, arka koltuğa koyuyorum.

kerem oktar

Forum Demirbaşı
Tepki
204
Bisiklet
Bianchi
@mehmetsunu

mehmet bey söylediklerinize katılıyorum ancak yinede belirtmek istedim pahalı olması her zaman iyi olması demek değil ne yazık ki ülkemizde fırsatçılarımız tatlı su kurnazlarımız oldukça fazla olduğu için herhangi bir ürünü değerinden fazla fiyata satıyorlar. Alacağınız bir şeyin gerçek değeri ile almakta çok önemli bu yüzden tüketici olarak alınacak ürün ne olursa olsun bu bisiklet harici konular içinde aynı şekilde muhakkak ilk girilen yerden alınıp çıkılmaması gerekir. Sürekli kullanılacak olan üründe sizinde ifade ettiğiniz gibi muhakkak kaliteli olması gerekir.

Forumda mühendis bir arkadaşımız italya ya gidip pinarello aldı! aslında kendisini daha bisiklete yeni başlarken bir anda yarış kondüsyonu taşıyan üst model bir bisiklet almanın çok anlamlı olmayacağı konusunda eleştirdim ancak yinede kendisini tebrik ediyorum. Benimde ileride almak istediğim bisiklet specialized tarmac sl4 yada Bianchi oltre XR2 ancak yurt içinde almayacağım! arkadaşımızın yaptığı gibi ya holldandaya gideceğim (specialized için) yada İtalya ya (bianchi için) ve inanıyorum ki italyaya gidip gezerek bisikleti alıp gelmekle harcayacağım para Türkiye de gidip bisikletçiye vereceğim para ile aynı olacak. Dünya malı dünya da kalacağına göre gezdiğim gördüğüm yediğim içtiğim benimdir :)

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
@halil ibrahim duran

Normal araç arkası taşıyıcıdan daha zahmetli değil aslında.
Bütün parçaları bir kerede taşıyabiliyorum elimde.
Arabaya takması 10dk sürüyor toplamda. 2 adet ray, toplamda 4 alyan vida ile kapı içlerine takılıyor.
Bisiklet taşıyıcı da 3 adet mandal ile yerine takılıyor.

Sonra eve çıkıp, bisikleti ve çantamı alıp arabaya yerleştiriyorum.

Normal araç arkası taşıyıcı 5dk'da kuruluyor olsa bile, bu yöntemi çok daha güvenli buluyorum. Aracın boyutu değişmiyor (yükseklik kapalı otoparklar dışında sorun değil), görüş azalmıyor.

Fakat ne olursa olsun, bunu takana kadar, ön jantı çıkarıp bisikleti arka koltuğa koyabiliyorum. Jant ve çanta bagaja gidiyor, ben de yola koyuluyorum. Ek olarak, uzun yolculuklarda vites grubu, lastik, sele gibi parçaları korumak gerekiyor.
Doğrudan güneş ışığından, rüzgardan, sineklerden; kısacası hava koşullarından zarar görüyor çünkü parçalar.
Lastiklere kılıf takmak, STI kolları, seleyi vs. sarmak...
Ne gerek var bunlara, araba içinde yer varsa.
Üstüne yakıt tüketimi artıyor, hız azalıyor. Sürüş keyfi yerlerde...

Ama ne zaman bisikletle beraber 1-2 kişiyle yolculuk yapmak gerekiyor, birden fazla bisiklet taşınması gerekiyor, o zaman taşıyıcı gerekli.

• Beğen

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Benim taşıyıcı mandallı değil üç köşe de 2'şer vidalı
O yüzden sürüyor azcık
En güzeli bagaj kapağı engellenmiyor

Tapatalktan gonderdim Turkce karakter varsa "tepetaklak" olmus olabilir

Ahmet F.ELBİR

Forum Demirbaşı
Tepki
115
Bisiklet
Salcano
@Gökhan Toros

Resimde gördüğüm kadarı ile alt bar ların yok galiba , kullandığın yatay barların oluğa takılan değil galiba, markanın linkini atabilirmisin bide fiyat olarak,
Alüminyum mu , çelik mi , başka amaçlıda kullanılabiliyormu?

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
@ahmet fatih elbir

Merhaba
Alt bar yok, evet. Sadece kapı içlerine tutunan yatay barlar var.
Maalesef link atamayacağım, çünkü doğrudan Toyota'nın aksesuarı. Servisten aldığım.
Çelik değil, aluminyum barlı ve bagaj, snowboard, kayak vs. taşımak için de kullanılabiliyor.

• Beğen

eyupozturk

Roadie
Tepki
316
İsim
EyoO
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Benimki sürekli aracın üstünde. Sinek, börtü böcek sıkıntısı yaşamadım.

HTC One X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tepki
5
Bisiklet
Cube
@halil ibrahim duran

Merhabalar,

Fotolar gözükmüyor, acaba tekrar yüklemeniz mümkün mü?

Teşekkürler.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@İbrahim Ertekin

http://i1215.photobucket.com/albums/cc513/halilibrahimduran/Photo10032014124003_zps9b7cda36.jpg

http://i1215.photobucket.com/albums/cc513/halilibrahimduran/Photo10032014123941_zpscfbb23be.jpg

http://i1215.photobucket.com/albums/cc513/halilibrahimduran/Photo10032014123934_zpsf1a0c5b4.jpg

http://i1215.photobucket.com/albums/cc513/halilibrahimduran/Photo10032014123910_zpsc6281e58.jpg

Tepki
5
Bisiklet
Cube
Teşekkürler...

Bu arada bizim işyeri fotoları yüklediğiniz siteyi engelliyormuş. O yüzden bilgisayardan görememişim, cep telefonundan baktım şimdi...