Bisiklet sürücüleri için 3.Şahıs Mali Sorumluluk sigortası gerekli mi?

Gerekli mi?

• Toplam katılım
    27

Pawcraft

Daimi Üye
Tepki
520
Karıştığımız bir kazada bizzat sorumlu taraf olabilir, bir yayaya veya mala zarar verebiliriz.
Bu gibi durumlarda, doğan sorumluluk maddi açıdan ezici bir hale gelebilir. Buna karşı sigortalanma fikri hakkında ne düşünüyorsunuz?
Mesela:
(link)

• Beğen
Tepkiler: a.valverde
Scudo

Noldor

Herr Bockolog
Tepki
2.032
İsim
Caner Kocaman
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
yalnız dediğinin sigortanın anasayfası ile " (link) " birbirini tutmuyor...

ana sayfa;
Bisikletle dolaşırken bir başkasına istemeden çarpar ve zarar verebilirsiniz... Amatör nitelikli sportif aktivitelerde, antrenman ve yarışlarda katılımcı olarak diğer sporculara istemeden zarar verebilirsiniz...

Madde 3
A) Sigorta, aşağıda sayılan zarar ve ziyanlara taalluk eden talepleri temin etmez:
.
.
5) Otomobil, motosiklet, bisiklet, bobsleigh, deniz motoru, at, boks ve güreş, yarış ve müsabakalarına, antremanlar dahil iştirakten doğan talepler.

Pawcraft

Daimi Üye
Tepki
520
@Noldor

Anladığım kadarıyla madde 3 altında profesyonel amaçla katılınan müsabakalar ve bağlantılı antremanlar kastediliyor. Yani lisanslı bisiklet sporcusu iseniz, yaptığınız her kaza antrenman sayılabilir. Ama ben lisanslı değilim, yarışlara da katılmıyorum.

Ahmet Ayaz

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
Bisiklet
Salcano
@Pawcraft abi takdir ettim valla. öncelikler sırası yapsam şu konu ilk 100'e bile girmez benim için. keşke bu kadar etraflı düşünen bir adam olsam.

• Beğen
Tepkiler: Pawcraft

TeamO2.cc

TeamO2.cc
Tepki
10.612
İsim
TeamO2.cc----Strava----
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Pawcraft
Nereye yaptırdınız biraz bilgi verebilir misiniz ?

• Beğen
Tepkiler: Pawcraft

Pawcraft

Daimi Üye
Tepki
520
@scottrek

Ben tanıdığa Allianz'a yaptırdım ama hepsinde var:

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

@Ahmet Ayaz

Şu olaydan feyz aldım kendime, zira adamın ocağına incir ağacı diktiler:
(link)

"If you read this and feel worried about being made bankrupt following a collision with a pedestrian, then my advice would be that you should take out an appropriate insurance policy;.... "

Son düzenleme:

TeamO2.cc

TeamO2.cc
Tepki
10.612
İsim
TeamO2.cc----Strava----
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Pawcraft
çok iyi yapmışsınız.hemen bende yaptırayım.Allah muhafaza ne olacağı hiç belli olmaz bu hayatta.

TeamO2.cc

TeamO2.cc
Tepki
10.612
İsim
TeamO2.cc----Strava----
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Pawcraft
Amin.

Desert Fox

CARRARO Sportive 321 Deore
Tepki
1.426
İsim
TAHA
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bu sigorta bizi koruyor mu yoksa sadece karsi tarafin hasarini mi karsilasiyor?

Pawcraft

Daimi Üye
Tepki
520
benim özel sağlık sigortam zaten var o yüzden o kısmını sormadım. Bisiklete de bir şey olsa da bir şekilde tamamlarım ama yeni bir orta klasman arabanın bir aynası bir bisiklet parası, hele bir de işin içine yaya ve yaralanma vesaire girerse biterim.

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
@Desert Fox
Karşı tarafın göreceği zararı karşılıyor. Bisikletinizde meydana gelebilecek zarar için ona kasko yaptırmanız gerekir.

Orkun KnighTR34

Kara atlı prens
Tepki
2.038
İsim
Orkun
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Peugeot
Ben de yaptırmadım sigorta yerine besmeleye bel bağlama durumundayım şimdilik ama bence yaptırmak daha doğru gibi. Babamın altındaki otomobil öyle mercedes, bmw misali lüx araç da değil kia cee'd denilen bir kore edevatı bu aracın bile bir tane ön farı 2500 ₺ bildiğiniz halojen far ha led gündüz farı, angel eye gibi özellikleri de yok sadece adaptif dönüşe duyarlı far adı altında direksiyonu kırdığınızda yanan fazladan 1 adet ampul var. 24 vites aceralı bir şehir bisikleti kullanıyorum kendi bisikletimle örnekteki gibi bir otomobile ön köşeden çarpsam far değişimi, sis farı değişimi, tamponun düzeltilip boyanması derken benim bisikletimden pahalı masraf çıkıyor. Mercedes, Porsche gibi lüx arabaya çarpma durumunda tek çarem kaçmak herhalde.

frknltngl

Üye
Tepki
253
İsim
FURKAN ALTINGÜL
Bisiklet
b'Twin
@Murat B. bisiklete kaskoyu sorduğumda bisiklete özel kasko yok demişlerdi

Desert Fox

CARRARO Sportive 321 Deore
Tepki
1.426
İsim
TAHA
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Murat B.
hocam bisiklet surusu esnasinda olabilecek karsi tarafin hasarini karsilayacagina dair bir ifade goremiyorum,acikcasi bisijleti kapsadigindan emin degilim

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
@frknltngl
Bisiklete kasko yapan veya yaptıran duymadım ama "bisiklete özel" olması gerektiğini düşünmüyorum. Kasko poliçenizin genel şartlarına bakarsanız, motorlu ve motorsuz kara taşıtlarını, romörkleri vs. kapsadığını görürsünüz.

@Desert Fox
204928

?????