bisiklet sürmekten soğudum

hauy

Daimi Üye
Tepki
327
İsim
Hüseyin
Başlangıç
2002—03
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@özcanözer katılıyorum size bende kipadan araç eşyaları satılan reyonunda reflektörlü sarı yelek aldım( 5 tl) öyle çıktım diğer ilçeye gitmek için yola bazı araçlar dışında çoğu özellikle kamyoncular uzağımdan geçmeye başladılar rahatsız etmediler ,karşı şeritten bile korna çalıp selam veren oldu.

• Beğen
Tepkiler: cctolga01
Scudo

xrepla

Üye
Tepki
1
o araç sürücüsü kapıyı açarken dikiz aynasından kontrol etmesi gerekiyordu , burada suç sende değil kapıyı açan o öküzde.

• Beğen

muratturan2121

Aktif Üye
Tepki
275
İsim
Murat Turan
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@kubilay katmerci

Hocam çokta örnek teşkil edebilecek bir video değil! Bisikletlinin trafiğin sol şeridinde bisiklet kullanma gibi bir hakkı bulunmuyor! Hele ki araçları sollama gibi bir hakları kesinlikle yoktur! Videoyu kaldırmanızı rica ediyorum.
Teşekkürler.

• Beğen
Tepki
47
@muratturan2121 Dostum izleye arkadaşlar koyun değil ki yaşını başını almış insanlar örnek olsun diye koymadım zaten hoşuma gitti paylaştım videoyu atıp böyle böyle kullanın da demiyorum bunun gibi bir sürü video var. Ayrıyetten araçlar hakları olmadığı halde birçok şeyi yaparken sorun olmuyor bisikletli bir vatandaş yapıp bunu paylaştığı için sorun oluyorsa o sizin takdiriniz. Hassasiyetini forum yetkililerine iletebilirsin isterlerse silerler ben gayet zevkle izledim :)

• Beğen

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
o kapılar araba sürerken bile açılıyor, mesela park etmiş bi aracın yanına (duble) park edip dörtleri yakıp çat diye açıyor kapıyı..
her seferinde "aha şimdi yola bakmadan inecek" diyorum ve aynen dediğim gibi oluyor.. bu nedenle araba kullanırken bile tedirginim

tabi günlük hayatın koşturmasına kaptırmış adam, kafa dalgın, yapacağı işlerden başka birşey düşünmüyor..
bunun eğitimle de çözüleceğini sanmıyorum.. belki yolları daha geniş yaparak park için daha geniş alanlar bırakılabilir..
ancak bu şekilde kapılara çarpma dönemi sona erecektir..

• Beğen

muratturan2121

Aktif Üye
Tepki
275
İsim
Murat Turan
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@kubilay katmerci

Sevgili kardeşim videoyu ilk paylaştığında 'böyle kullan' diye mesajla paylaşmışsın. Şimdi başka şeyler eklemişsin ki neyse!
Asıl konumuz araçların çiğnediği kurallar veya hakları olan olmayan şeyler değil.Bisikleti bu şekilde kullanan arkadaşımız meydana gelebilecek bir kazada kesinlikle suçlu sayılacaktır ne pahasına olursa olsun ki bunu canıyla bile ödeyebilir.Ayrıca hassasiyetini anlıyorum ama paylaştığın video hassasiyetinle örtüşecek bir video değil.
Bunu izleyen arkadaşların yaşlarını bilemeyiz sevgili kardeşim.Forumda 15-16 yaşlarında takipçiler de var.
Teşekkür ederim.

• Beğen

cctolga01

Üye
Tepki
18
İsim
Tolga
Hepinize teşekkür ederim genel mesajlarınızı olarak teşvik edici buldum eskisi gibi hergün sürmeye devam etmeye çalışacam güzergahlarımı trafiği en müsait olana göre seçmeye çalışacam.kolay kolay sürmeyi bırakmam önlem olarak fosforlu yelek almaya karar verdim tekrardan yorum ve önerileriniz için teşekkür ederim

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.895
Bisiklet
Cervélo
@cctolga01
Geçmiş olsun. Kapı kazası her bisikletçinin ilk göz ağrısıdır. Ben, bisikletimi ilk aldığım gün kapı kazası yapmış, bacağımın ağrısından 1 hafta binememiştim :) İyi bir tecrübe olarak hatırlayın bu kazanızı. Kendinizi soğutmayın. Artık park halindeki araçların olduğu caddelerden ilerlerken, daha dikkatli geçmeyi öğrendiniz. Önemli olan aynı tip kazayı bir daha yapmamak :)

@kubilay katmerci
Sürüşü yapan arkadaş İstanbul'daki en sağlam bisikletçilerden biri :) Kimse özenmesin, örnek de almasın. Videoda kaza yapmamasının en büyük sebebi beceri değil, şans!
Şans, her zaman gülmez insana :)

cctolga01

Üye
Tepki
18
İsim
Tolga
@Serkan Mıstınoğlu teşekkür ederim abi aynen öyle oldu :) eğer herhangi birinizin başına gelirse direk polis çağırıp rapor tutturmanızı taviye ederim zira aracın sürücüsü beni çok uğraştırdı masrafın yarısını anca alabildim

• Beğen
Tepkiler: Road_Runner

Malik altuntaş

Daimi Üye
Tepki
129
Bisiklet
b'Twin
tam 20 dk önce eve gelirken sinyal vermeden sağa dönen bir araç bana çarptı 20-30 arası gidiyordum,savruldum kaskım falan kafamdaydı iki arabadada hasar var ama suçlu adam ne aynaya bakıyo nede sinyal arka çant yamuldu umarım düzelir.

Tepki
47
@muratturan2121 Dostum burdan kaldırsam ana paylaşım yeri youtube'de durucak boşver sen bak keyfine polemik yapmaya gerek yok. Sen uyma bunlara sağdan sağdan git arkadaşlar sizde özenmeyin kullanan sporcu arkadaşımıza kullanmış güzelde kullanıyor ne yaptığını bilen de biridir bence,yok trafik kuralı yok o yok bu çok güzel anlatıyorsun sonuna kadar katılıyorum sana ama hiç gerek yok yani bu tarz şeylere ben teşekkür ederim :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Su-i misal emsal olmaz. Bu forumda, bisikletin doğru kullanımı için çaba gösteren çok sayıda bisikletsever var; onların çabalarını desteklemek amacıyla, paylaşımlarda hassas ve özenli olmak gerektiğini düşünüyorum. İlgili videonun kurgusu ve sunumu "sakın yolda denemeyin" demiyor. Video kaldırılsın kaldırılmasın polemiğine girmeden, bu hassasiyetin korunmasını başta moderatörler olmak üzere herkesten talep etmek önemli. Hafife alınacak, bahane bulunacak davranışlar değil bunlar. Evet, buraya çok genç kardeşlerimiz de geliyor ve bu tür paylaşımlar onları yanlış özendirebilir. İki teker üstündeyiz, sadece iki teker; ne kadar usta olursak olalım, ne kadar tecrübeli olursak olalım, en küçük bir hata, anlık bir gaflet, ölüme varan kayıplara yol açabilir, an meselesi. Gün olmuyor ki, burada bir kaza haberi, motorlu taşıt sürücü hataları paylaşılmasın; birlikte üzülüyor, birlikte tepki veriyoruz. Hâl böyleyken, bu tür paylaşımların özendirici olmayacağını garanti edemezsiniz; dahası, forumda doğru bisiklet sürüşü hakkında onca paylaşımda bulunulurken, böyle örnekler -tabiri caizse- "bu ne perhiz bu ne lahana turşusu" kabilinden sayılır maalesef. Kaldırılır ya da kaldırılmaz, moderatörlerin tasarrufunda bir işlem, ancak tepki vermek ve yanlışı işaret etmek de bizim sorumluluğumuz.

mehmetlevent

Forum Demirbaşı
Tepki
927
İsim
mehmet levent
Bisiklet
Sedona
Gittiğim en son ki deli doktoru " yaşınız 37 artık bisiklet için yaşlısınız bırakın o sporu yürüyüş yapın " dediğinde bile soğumadım bu spordan. Doktoru bıraktım.

Cem Ç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.021
Bisiklet
Merida
bir ailede kişi başına 2 araba düşüyor ve bir mahallede 500 arabaya bir bisiklet düşmüyor tabi normal bisiklete oyuncak olarak bakmaları burası türkiye

milyonlarca motosiklet var trafikde onlara bile saygısı yok bu 4 teker bazı denyoların :harika:

her gün en az 1 2 züppe ile karşılaşıyorum önüme kıran yada bomboş yolda arkamdan korna çalıp önümde duran hepsiyle durup onların anladığı dilden konuşsam şimdiye ya katil olmuştum yada başkası tarafından ezilmiştim

nasıl olsa burası türkiye arkadan çarpsa seni ezip geçse öldürse sana daha sonra ailene tazminat davası açabiliyorlar arabama zarar verdi bisikletli öldürdüm ama suçlu değilim üstüne birde ailesinden tazminat istiyorum arabamın zararı için diye dava açabiliyor ülkede kanun yok kendi kanununu kendisi yazmazsa bireyler yoksa bu düzen böyle gelmiş böyle gidecek :acpsnr:

(link)

bunun gibi daha çok yaşanmış olay var bu ülkede paran varsa babanın şirketleri varsa istediğini öldür sana kanun işlemiyor

mehmetlevent

Forum Demirbaşı
Tepki
927
İsim
mehmet levent
Bisiklet
Sedona
@Cem Ç.
Umutsuz olmayın. İstemeseler de değişecek. Çünkü otomobil gezdirmek zor zenaat olmaya başladı. İzmir de kenar mahallede evimiz. İnanın burada bile park edecek yer kalmamış. Arabayı ayaklandır şehir merkezine git Eee nereye parkedeceksin? Atladım bisiklete merkeze gidip geldim. Keyfim yerine geldi.

• Beğen
Tepkiler: xrepla ve Cem Ç