Bisiklet sürmek büyük cesaret

Ertan M.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.438
İsim
Ertan
Bisiklet
Merida
Evet bugün bisikletle turlarken e5 ten gidiyorum kozyatağı civarı büyük bir trafik var o sırada yanımda bir motorlu belirdi ve bana söylediği şey nasıl sürüyorsun büyük cesaret valla dedi ben bir şey diyemedim bana göre motorla gezmek daha büyük cesaret daha geçen gün 2 kişi motor kazasında vefat etti sanırım bizim yaptığımız işi delilik olarak görüyorlar.

• Beğen
Tepkiler: ozantrk
Scudo

Antecurs

Forum Demirbaşı
Tepki
480
İsim
H.
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Salcano
Eğer ki kaslı bir motosikletiniz var ise (>200kg) trafikte bir şeridi rahat rahat kaplıyorsunuz. Bisiklete göre bir tık daha üstte yani trafikte. Üzerinize süren, şeridinizdeyken sizi şerit dışına iten olmuyor mu oluyor tabi gene. Ama dedim ya bir tık oldukça önemli. O yüzden öyle demiştir.

Ferecov

Üye
Tepki
17
İsim
EmirK.
Bisiklet
Kron
e5 gibi otoyollarda bisiklet sürmek yasak değil mi ? Hadi yasağı geçtim çok tehlikeli.
Bir keresinde Üsküdar'dan Çekmeköy'e dayımların yanında gidicektim.Değişiklik olsun diye bisikletle gitmeye karar verdim.e5 i gözüm kestirmedi.Ümraniyenin içinden dolandım ki yine de bir sürü tehlike yaşadım.Az daha minibüsün bir tanesiyle kafa kafaya giriyordum.Bütün bunları kasksız ve aydınlatmasız akşam vakti gerçekleştirdim.Bendeki de biraz deli cesareti(birazda fakirlik :D) ama e5 te sürmeye cık. yemez

Tahsin Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
114
Bence tamamen iyi niyetli bir cumle kurmus.

E.E

Forum Demirbaşı
Tepki
265
İsim
Enes
Bisiklet
Salcano
e-5 te ne işin var usta , canına mı susadın ?

Yusufclp

Forum Bağımlısı
Tepki
746
İsim
Yusuf C.
Bisiklet
Dahon
"Türkiyede motor daha icat edilmedi." Bunu 5 yıl önce sohbet ettiğim bir motosiklet sürücüsü söylemişti. Bisiklet için ise bu söz üzerine ne söylenebilir bilmiyorum.

Antecurs

Forum Demirbaşı
Tepki
480
İsim
H.
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Salcano
@Ferecov

E5 Karayoludur. Otoyol değil. Dolayısı ile kanun nazarında sadece iki bisiklet yan yana sürülemez.

• Beğen
Tepkiler: Ferecov

taner07

Forum Bağımlısı
Tepki
4.946
İsim
Taner Yılmaz
Bisiklet
b'Twin
Ben de geçen gün güvenlik şeridi olmayan yolda en sağda sürerken yanımdan geçen petrol tankeri bisikleti rüzgarıyla çekti ve direksiyonu kontrol edemedim tekerleğine dokandırdım ve direk yerdeyim. Allah korudu da kafamı yere vurmadım, sadece kolumda biraz zift yarası oldu o kadar ve bisiklette ufak tefek çiziklerle, tekerlek patladı. Açıkcası adam durdu geldi, iyi misin diye sordu, gel hastaneye götüreyim falan dedi ama iyiydim, gitmedim. ''Neden beni sıkıştırıyorsun abi'' dedim adam ''Ben yolumda gidiyorum, seni görünce bir de yavaşladım, ne yapayım? Ben senden daha çok korktum'' dedi bir şey diyemedim çünkü adam da haklı sağ şerit onun yolu, neyse ''Allah razı olsun'' dedim, bisikleti eve bıraktığım gibi yara bere içinde final sınavına koştum, son anda yetiştim. Durup düşününce işin vehametini daha iyi kavradım, 1 saniye önce hamle yapsam tekerin altında kalabilirdim veya düştüğümde kafamı vurabilirdim ve daha olması muhtemel bir çok kötü senaryo var ve benim başıma sanki olabilecek en iyi senaryo geldi. Ben yarın bisikleti kontrol ettirip, yine aynı yolda süreceğim evet bence bu BÜYÜK CESARET istiyor :)

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
@Ferecov anlattıklarınız, anlattığınız şekilde, bisikletliler arasında hoş karşılanan davranışlar değildir...

hoş karşılanmamasının nedni ise sadece sizin can güvenliğinizdir....

bunun bilincinde ve cahil cesaretinden uzak sürüşler yapmanızı tercih ederiz... zaten canımız yeterince tehlikede....

alternatif yol yok mu @taner07, veya kısa mesafeli de olsa yararlanılabilecek kaldırım?

Ferecov

Üye
Tepki
17
İsim
EmirK.
Bisiklet
Kron
@CandanC Bahsettiğim olay geçen sene bisikletimi aldıktan 1-2 ay sonra gerçekleşti ve bisiklette güvenlik önlemleri gibi konulardan habersizdim. Sonradan yaptığım işin çok tehlikeli olduğunu farkettim .Zaten okulun tatile girmesi sebebiyle iki aylığına geldiğim istanbul'da trafik ve rampalardan dolayı rahat bisiklet kullanamıyordum.Bende bir süreliğini bisiklet işini rafa kaldırdım.
Uyarınız için teşekkür ederim.Forumla karşılaştığımdan beri daha tedbirli ve bilgiliyim.Şimdilerde can güvenliğime daha dikkat ediyorum.

• Beğen
Tepkiler: CandanC

taner07

Forum Bağımlısı
Tepki
4.946
İsim
Taner Yılmaz
Bisiklet
b'Twin
@CandanC Abla okula giden yol böyle başka türlü şehir içinden giderim o daha da tehlikeli olur tam curcuna zaten şehir içi biliyorsun :D

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
gerçi şehir içi curcunası bana hep daha keyifli ve de güvenli gelmiştir de (araba solluyosun, ama soldaki şerit kapalı olduğundan arkadan gelen arabanın sana çarpamayacağını biliyosun falan)... aman sonuçta en güvenli olanı seç de @taner07, gerisi boş...

bu ara malum, üst üste gelen haberler, hepimizin sinirlerini hoplattı... çok irdelemeye başladık...

• Beğen
Tepkiler: gmfaruk ve taner07