Bisiklet sürerken gözlük?

ahmetbaba

Üye
Tepki
18
İsim
Harun
Bisiklet
Whistle
selamlar yüksek lümenli far ile gezinirken, farın önündeki tozlar parlıyordu ancak gözleriminde ayni anda o toza maruz kaldığını düşünemedim. Gözlerim enfeksiyon kaptı. göz küresi ağrı yapiyordu. tedaviye başladım. Gözlük kullanmak gerektiğini çok geç öğendim. Kullanmayanlara şiddetle kullanmalarini öneririm.

• Beğen
Tepkiler: jaks39 ve unlike81
Scudo

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
bisiklet gözlüğünün en hoşuma giden yanı rüzgarda bile yanlardan gözüme toz kaçırmaması

• Beğen
Tepkiler: keremturk15
Tepki
36
İsim
Kerem T
Bisiklet
Salcano
Forumdan bir arkadasimla 25 km uzakliktaki bir koye giderken gozumuze bazi uçuşan böcekler kaçinca gozlugun onemini kavradik kesinlikle kullanilmasi gereken bir parça

Migel

Daimi Üye
Tepki
431
İsim
Migel
Bisiklet
KTM
Biri de dese ki bende gözlük aynası var satıyorum =)

Aygn Akn

Üye
Tepki
14
İsim
Aygün
Bisiklet
Salcano
En son gözume sinek kaçmisti ozamandan beri surekli takarim ;)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Gözlüksüz kullanınca sinek vs. olmasa dahi belli bir hızdan sonra başlıyor gözünden yaşlar akmaya, kesinlikle öneririm.

rata

Üye
Tepki
54
Bisiklet
Salcano
Geçen hafta gözüme kuş çarptı. Allahtan gözlük vardı. Ne olacağı hiç belli olmuyor. Gözlükte kask kadar önemli bence.

• Beğen
Tepkiler: Aygn Akn

Talha Ateş

Forum Bağımlısı
Tepki
605
Bisiklet
Bianchi
Gözünde yaş akması ve uçuşan minik böceklerden korunmak için kullanıyorum. Bir de çok güneşli havalarda doğal olarak ihtiyaç.

mehmetbeyy

Aktif Üye
Tepki
48
Merhaba, ben dereceli gözlük kullanıyorum, aynı işi görmez mutemelen ama bisiklet gözlüğünü de dereceli camdan yapmak nasıl olur bilemedim

Özden Özdemir

Aktif Üye
Tepki
195
İsim
Özden Özdemir
Bisiklet
Specialized
Gözlük de kask gibi olmazsa olmaz. Bisiklet üzerinde kritik bir anda gözünüze kaçan bir cisim dengenizin bozulmasına yol açabilir.

Şevket Akça

Daimi Üye
Tepki
206
Bisiklet
Kron
gözlük gece gündüz kullanmam gerekiyor. kirpikler uzun olunca iş daha da zorlaşıyor.

erencaner

Forum Demirbaşı
Tepki
264
İsim
Eren Caner
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Dahon
gece gezmesine cikmistik gozume birsey kacmis 3-5 gun batisma devam edinxe doktora gittim bikac kere. son sonuncusu demir parcasi girmis almamiz lazim dedi bikac dakika ugrasip aldi, bi de beyaz bolumde degil direkt gozde. benimkisi cok ama cok ucuz hatta bedavadan atlatmak oldu. Olayin ertesi gunu kendime decathlondan geceleri ve kapali havalarda kullanmak icin seffaf gozluklerden aldim hemen. geceleri bu gozlukler cok iyi oluyor, karartmiyor goruntuyu. cunku normalde takardim ve gece onum iyice kararacak doye takmamistim o gun.

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
@mehmetbeyy

numaralı gözlük takılan aparatlıları da var. yada benim profil resmimdeki gibi gözlüğe numaralı yaptırabilirsin.
şimdiden söyliyim 2. seçenek pahalı

Snorlax

Daimi Üye
Tepki
210
İsim
Sinan
Bisiklet
Carraro
Yaz günleri karşıdan gelen bilhassa kamyon gibi araçların rüzgarından gelen toz toprağa karşı kesin çözüm,rüzgar güneş vs banko zaten:)

Decsan

Forum Bağımlısı
Tepki
902
İsim
Ethem C.
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sadece tozdan böcükten değil Sağdan soldan sıçrayabilecek Taştan kayadan da korur gözlük.

• Beğen
Tepkiler: ahmetbaba