Bisiklet seçimim için yardım gerekli :)

Ahmet-E

Daimi Üye
Tepki
244
Bisiklet
Lapierre
Merida crossway ile yaklaşık 2500 km yapmış biri olarak diyebilirim ki;Çok doğru bir karar.

Scudo

MurathanKaratmanlı

Aktif Üye
Tepki
101
İsim
Murathan Karatmanlı
Boyum tam 1.71 ve kilom 50(zayıfım nabayım bünyem çok hızlı)
Mtb için 17 kadro boyu 170-175 cm için bisikleti alacağım yer böyle söyledi ve bana 17 kadro boyu olacağını söyledi şuan hızlı bir şekilde boy atıyorum ve seneye 175 cm yi geçmiş olurum büyük ihtimal çünkü adamakıllı 11.sınıfta uzamaya başladım (bu sene)18 kadro boyunda alsam mantıklı bir seçim olurmu sizce Yada başka bir önerisi olan varmıdır ☺

Sarper Tuncer

Forum Demirbaşı
Tepki
391
İsim
Sarper
Bisiklet
Mosso
Büyük al seneyede binersin canım kardelim :) boy atacağından eminsen tabi. Ben 11.sınıftan sonra uzamadım.

MurathanKaratmanlı

Aktif Üye
Tepki
101
İsim
Murathan Karatmanlı
facebooktan eklermisin abi bi sorucaklarım varda murathan karatmanlı

MurathanKaratmanlı

Aktif Üye
Tepki
101
İsim
Murathan Karatmanlı
Uzun uzun araştırmalar sonucunda.Forumdaki abilerimin de yardımlarıyla tür ve model seçimi yaptım.Model konusunda seçim yaptım derken aklımda olan model MERİDA CROSSWAY 40-D urban bisiklet.Bu model sizlerinde onayını alırsa gidip alıcam.Eğer başka model önerileriniz varsa duymaktan mutluluk duyarım.Tavsiyeleriniz,eleştirileriniz varsa lütfen esirgemeyin her sözünüz benim için önemli (link)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
merida nın yol bisikletlerine ben bayılıyorum. kadro özelliklerini sağda belirtiyorlar açıklamalarıyla gerçekten özenilmiş kadrolar üretiyorlar. biraz boru biraz kaynak hadi yallah olmuyor. fakat bu modelde öyle bişey göremedim. yine de hiçbirşey yoksa da merida sonuçta.

fatihbugra

Üye
Tepki
44
İsim
Fatih GÜNEY
Bisiklet
Specialized
Merhabalar, model urban tamam ama ben bu ön amortisör olayını bu seriler için nedense gereksiz buluyorum, ha bulunduğunuz yerde gerçekten ihtiyaç varsa birşey diyemem ancak kullanan arkadaşlarımın daha kilidini açtığını görmedim

Tepki
770
İsim
Çağlar ç
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Araştırmalarından biliyorsundur, daha uygun fiyata aynı parçalarda başka bisikletler bulabilirsin. Ekonomik olarak özgürsen beğendiğin, içine sinen bisikleti alman seni daha mutlu edecektir :)

MurathanKaratmanlı

Aktif Üye
Tepki
101
İsim
Murathan Karatmanlı
Evet teşekkür ediyorum hepinize,bulunduğum yerde ön amortisöre ihtiyaç olacak Fatih bey☺Çoğunluk kaldırım Taşı döşenmiş yollar asfalt yollar ve hafif bozuk arazi ama kaldırımdan inişlerde vs.ihtiyaç olur diye düşünüyorum kilitlenebilir olduğu için ihtiyaç olmadığı zaman devre dışı bırakabilirim de o yüzden bu şekilde düşündüm.

fatihbugra

Üye
Tepki
44
İsim
Fatih GÜNEY
Bisiklet
Specialized
:) tabi ki de ihtiyaç ise birşey denemez, ayrıca zevk konusunda kimseyi dinlememelisiniz, içinize sinmesini ve markaya olan beğeninizi önde tutun bence. Kafanızı çok karıştırmayın. Emniyetli sürüşler

Kara Kartal

Daimi Üye
Tepki
276
İsim
Mehmet
Bisiklet
Merida
Benimde ilk baktığım modeldi sonra crosway 300e merak saldım , en sonunda kendimi speeder almış olarak buldum.

lombardo

Aktif Üye
Tepki
188
İsim
Deniz
Bisiklet
Lapierre
bir arkadasın da dediği gibi; herhangi bir merida ne kadar kötü olaBilir ki! bu arada kara kara kartal bravo güzel tercih. fitness serilerinde yani speeder modellerinde sundukları; kadro ''içi''nden geçen kabloları cross larda da niye yapmamışlar ona biraz şaşırdım gerçi ama çok da hayati birşey değil ;)

kısacası bence de iyi tercih

Oğuz han T

Daimi Üye
Tepki
179
Bisiklet
Carraro
Kullanacağınız yol koşulları tam olarak nedir bilmiyorum ama bende düz maşa almanızı tavsiye ederim. Şuan kullanmakta olduğum bisikletim kilitli maşa ancak ne kaldırımlara inip çıkarken ne de orman gezintisinde yani çok nadir açmışımdır kilidi. Dağ taş çok fazla hoplayıp zıplanılmayacaksa gereksiz birşey amörtisör. Meride speeder serileri çok hoş bence onlara yönelmeni tavsiye ederim.

Umut Tekin

Forum Demirbaşı
Tepki
284
İsim
Umut Tekin.
Bisiklet
Carraro
Ön amartisör nasıl gereksiz olur. Ön amartisör burada ki arkadaşların söylediklerinin aksine çok gerekli bir şey. Tabi dediğiniz gibi taşlı yollarda, ki farketmez kaldırım taşı gibi olan yollarda bile ön amartisör farkını hissettirir. Kesinlikle oralara girerken açarım. Titremeler hissedilir derece de azalır. Maşanın kalitesi çok önemli bu durumda. Havalı ve kilitlenebilir bir maşa olmalı.

Scott sportster 10 bisikletim var. Havalı maşası var. Ayrıyeten kilitli. İnanın bisiklet üzerindeyken asfaltta küçük bir çukur da bile maşayı açıp oradan geçiyorum.(Saniyelik işlemdir) Toprak da maşa açamadan gidilmiyor. Her yerin titriyor. Maşa çok kesiyor titremeyi. Ön maşa kesinlikle kaliteli ise elin kilit tuşundan hiç ayrılmıyor emin olabilirsin. O yüzden eğer kullanacağın yol %60-70 gibi asfalt değilse kesinlikle ön amartisör olsun. Yoksa her yere titreyerek gidersin.

İnsanlar biraz konfordan ödün vererek daha seri gitmek uğruna maşasız alıyor. Ama bir süre sonra alışıyorlar titremeye falan sonra maşasız öneriyorlar. Bende salcano ng 650 verdi maşasız bisiklet gibiydi kendileri. Sonra Scott alınca maşanın güzelliğini o zaman anladım.

Kilitlenir al sen her ihtimale karşı. Kilitlersin maşa yokmuş gibi gidersin zaten. 1 kg ağırlık çok bir şey farkettirmez. Zaten motorsiklet gibi gitme hevesin yoktur. Konfordan ödün vermeni tavsiye etmem. Konfordan ödün vermeyi düşündüğün an direk yol bisikleti düşün.

Bu arada bir arkadaş bu tür bisikletler için gereksiz buluyorum demiş. Bu bisiklet türü hakkında hiç bilgim yok. Eğer titremeyi kendi dizaynı ile engelliyor konfor ihtiyacını kadro ve diğer ekipmanlar sağlayabiliyorsa maşasız düşünülebilir. Ama ben bende ki kilitli maşayı kullandıktan sonra hayatta maşasız düşünmem :) Ki çok ta kaliteli değildir. Orta seviyedir. Hatta düşük seviye.

• Beğen
Tepkiler: olympos

lombardo

Aktif Üye
Tepki
188
İsim
Deniz
Bisiklet
Lapierre
gelin arasını bulalım arkadaşlar :)

ön amotisörlü bir bisiklet, amortisör kilitliyken bile!, amortisörsüz olana göre daha konforludur. Ki bunu kimse tartışmayacaktır diye düşünüyorum ama amortisörsüzlük de ''tüh bee, keşke amortisörlü alsaymışım'' pişmanlığı uyandırma derecesinde eksi bir durum değil.

canyon da güzelmiş bu arada :)

• Beğen
Tepkiler: Umut Tekin

Deniz A

Forum Bağımlısı
Tepki
1.253
İsim
YDA
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merida candır
Bende 1 sene önce crossway 100 kullandım ve gayet memnundum.
Tek handikap aynı paraya salcano, carraro yada btwin gibi markalarda daha yüksek donanımlı modeller bulabilirsin
Donanım mı, kadromu, marka mı, fiyat farkını hangisine ödemek daha mantıklı.

MurathanKaratmanlı

Aktif Üye
Tepki
101
İsim
Murathan Karatmanlı
Evet bisiklet seçimi o kadar zormuş ki bu kadarını düşünmüyordum ben.Mtb alıcam diye başladım sonra şehirin daha uygun olcağını anladım benim için ve şehir bakmaya başladım.
Son 1 haftadır yol bisikletlerine sardım resmen.Öncelikle %70 asfalt %30 kaldırım gibi döşenmiş yollarda kullanıcam.Duruşları,kullanımı,asaleti,gidonları her şey beni yol bisikleti almaya çekiyor.Yol bisikleti kullanana bile aa sporcu galiba baksana bisikletine Hmm.. deyip yol bile veriyorlar.
Seneye dershanelerin okula dönüşmesiyle başlayacağım yeni okulada bisiklet ile gidip gelicem..Evet Bütçe 1800-2000 boyum 1.73 kilom 52 marka model önerir misiniz ? yardımlarınızı, yorumlarınızı, önerilerinizi bekliyorum! :)

Umut Tekin

Forum Demirbaşı
Tepki
284
İsim
Umut Tekin.
Bisiklet
Carraro
8-10 kg arası. Tiagra setli şeklini beğendiğin bir bisikleti al derim. Böyle(benim eski halim gibi) bütçem bu bisiklet önerin demektense bence araştır zaten türkiye de satılan markalar belli.

Araştır bisikletleri internetten sonra şunlar şunlar arasında kaldım falan de. Yardım eden daha çok olur.

Aklımda kalan tek marka arkadaşımın geçen yıl aldığı Carraro 052 race gibi bir modeldi. Berke diye birinde de var forumda. O bisikleti öneririm tabi üretimi durdu falan dediler bulabilirsen al.