Bİsİklet SeÇİmİ

Tepki
3
120 Kg 191 Cm Boyundayim. Salcano Ng 650 Disk Modelİnİ DÜŞÜnÜyorum Ama Özellİklerİnİ Çok Da İyİ Bİlmİyorum. Yardimci Olursaniz Sevİnİrİm.

Scudo

Veysel Yılmaz

Aktif Üye
Tepki
65
Bütçenizi ve kullanım amacınızı tam olarak söylerseniz ona göre daha net tavsiyeler olabilir.

Tepki
3
400-450 arası olabilir. ben salcano 650 disk modeline baktım. genelde hafif arzi şartları (buası hem köy hem şehri sayılır) ulaşım ve gezi amaçlı olacak.

Hakan Yaş

Aktif Üye
Tepki
87
120 kg için sağlam kadrolu bir bisiklet seçmeniz gerekir düşüncesindeyim. Salcanonun alt versiyon NG 650 mutlaka sağlamdır ama denemek görmek lazım derim.

Ayhan Cihangir

Daimi Üye
Tepki
269
Şefim yanlış anlamada 120 Kg ciddi bir kilo. Ng 650 filan kurtarmaz bence, neden dersen, siz kilolarda bir arkadaş almıştı ng 650 bikaç ay sonra bisikletden ses gelmeye başladı, öyle deli gibi de kullanmıyordu. Yani biraz daha iyi bütçeyle hidrolik disk frenli sağlam donanımlı bisiklet öneririm.

Tepki
1
Marka olarak ne önerirsiniz arkadaşlar bende 110 kiloyum geçen sene tavsiyeleriniz ile ng 650 aldım memnun kalmadım,ses sorunu yaşadım bisiklette bende 400 450 tl civarı bir bisiklet almak istiyorum.

serdarsom

Üye
Tepki
30
İkinci el düşünür müsün bilmiyorum ama bir bak istersen:

(link)

Ayhan Cihangir

Daimi Üye
Tepki
269
Orta göbekten, gidondan, pedallardan yani ses gelebilecek heryerden geliyordu. Çıt çut , gacur gucur her türlü ses. Bende salcano kullanıyorum marka kötülemek gibi olmasında yalnız atölyelerde yazar "işe göre takım kullan" diye. Burda da ihtiyaca göre bisiklet seçmekte fayda var ilerde baş ağrımaması açısından. Bakın iki mesajımda da gülümseme smile kullanmıyorum yanlış anlaşılma olmsın ona göre.

Veysel Yılmaz

Aktif Üye
Tepki
65
Ayhan cihangir arkadasım doğru söylemiş.Ng 650 disk modeli sizin agırlıgınızda birisi icin yeterli gelmeyebilir.O bütçeyle alacagınız diger bisikletler de cok farklı olmaz muhtemelen.Mümkünse Hidrolik diskli bir model almanız gerek.

Tepki
0
Merhabalar yeni bir bisiklet kullanıcısıyım yaklasık 1 ay önce xc 500 aldım kaldırımlardan inmeyi cıkmayı seviyorum 80 kiloyum dün arka mili eğmişim farkında bile değildim garç gurç sesler gelmeye başladı aldığım yere götürünce anladım biraz sağlam ve yağ gibi giden ve parçalarını yükseltme olanağım olan dağda tepedede beni üzmeyecek bir bisiklet almak istiyorum 1500 tl ayırabilirim bu aldığım en alt kademeymiş bana yetmediğini anladım marka model de söyleyerek yardımcı olursanız sevinirim