Bisiklet seçimi yardımı

enes78600

Üye
Tepki
1
İsim
Enes
Bisiklet
Salcano
Merhaba BisikletForum üyeleri ve okurları,
Aranıza yeni katılmış bulunmaktayım. 4-5 yıllık Salcano Hector 24/26(emin değilim) 21 vites çift amortisörlü bir MTB tipi bisikletim var. Bu zamana kadar hep onu kullandım. Birgün arkadaşımın bisiketine bineyim dedim ve o an şuana kadar bisiklete hiç binmemişim sanki yeni bisiklet almışım gibi hissettim. Pedalı o kadar yumuşaktı ki anlatamam :). O an benim için paha biçilemezdi ve zaten soğumuştum bisikletimden o gün hepten soğudum bir daha da binmedim :(.
Soruma gelecek olursak: " Yeni bir bisiklet alacağım. Bütçem 500-600 TL civarı. Bu bisikleti normal asfalt ve(ya) bu kent ormanları gibi yerlerde sürmek için alacağım. Bu bisikletten enn çok istediğim şey Pedal basışı hafif olsun. dokundum mu gitsin tabiri uygun sanırım :D. Yani hafif bir şey istiyorum."
İnternetten ve forumdan biraz baktım. Sonuç olarak bu konuyu açmaya karar verdim. Yardımcı olmanız dileğiyle dönüşü bekliyorum :D. İyi Geceler...

EDİT: MTB olmak zorunda değil; hatta yaşadığım tecrübeden sonra mümkünse olmasın ;)

Scudo

JamesFord

Aktif Üye
Tepki
148
@enes78600 hocam mtb fiyatları uçuk baya, bende para toparlamaya çalışıyorum, 500-600 bütçeyle sağlam bir mtb benim bildiğim yok, ama şehir bisikleti bulabilirsiniz diye tahmin etmekteyim, salcano city fun ı bir araştırın derim, ağır arazi koşullarında sürmeyecekseniz sizi kent ormanında götürür diye tahmin ediyorum.

Ensar..

Aktif Üye
Tepki
46
salcano ng 650. bi bakin. :) o fiyatac0 alacaginiz tek bisiklet bu galiba. ikinci ellerede bi bakin isterseniz.

enes78600

Üye
Tepki
1
İsim
Enes
Bisiklet
Salcano
@JamesFord Yardımınız için teşekkür ederim. Postunuz sonucu konumu editledim.
@Ensar.. Yorumunuz için teşekkür ederim. Bisikleti inceledim ancak pek anlamıyorum bu işlerden. Öğreniyorum. MTB ile kısıtlı değiliz.

JamesFord

Aktif Üye
Tepki
148
@enes78600 aaa hocam ayıp etmişsiniz ama :D başlangıç seviyesi ciddi bir mtb ye binseniz böyle demezsiniz, bir fuji nevada 1.7 bile sizi kendisine aşık edebilir iddia ediyorum, mtb ayrıdır, ayrıca hafiflik demişsiniz, çok pahalılardır ama crosscountry mtbler hafiflikte öncüdür, bir profesyonel üyemizin dağ bisikleti 7 küsür kiloydu sadece.. Ciddi bir hardtail alırsanız, ağırlıktan dolayo sorun yaşamazsınız, şehir içinde de lastikleriniz geniş ve dişli olduğu için, öyle mazgallara girip tepe takla olma riskiniz pek olmaz, hemde yere iyi tutunursunuz, hemde baktınız arazi, gidonu kırarsınız bi dakika bile düşünmeden dalarsınız araziye.. Bu zevk başka nerde var?

enes78600

Üye
Tepki
1
İsim
Enes
Bisiklet
Salcano
@JamesFord Öyle sanırım :confused: Ama işte bütçem bu şekilde. Hafiflikten kastım. Rahat hareket etsin. Hector gibi pedalı oynatmak için ıkınıp sıkılmayayım. Bayır zaten hiç çıkamıyorum onunla. Arkadaşınkiyle tıkır tıkır çıktım.

enes78600

Üye
Tepki
1
İsim
Enes
Bisiklet
Salcano
@JamesFord bir de bu güvenlik olayı var. Motor kadar sıkıntılı değil bence ayrıca benim kullanım alanım belli. Gerek görmüyorum ama ?

Bisikletliyaşam

bisikletliyaşam
Tepki
378
Bisiklet
b'Twin
sahıbındende 400 lıraya kırmızı sedona 711 var satılmadıysa kacırma

Ensar..

Aktif Üye
Tepki
46
O fiyata pek bi mtb bulamazsiniz ama butcenize 300-400 tl takviye yapabilirseniz guzel bisikletler var. :)

JamesFord

Aktif Üye
Tepki
148
@enes78600 motorda da bisiklette de sınırlarınızı bildiğiniz sürece gerisi tevekkül, allah korusun hepimizi, ama siz teknik oturtmadan hoplama zıplama uçma yaparsanız bir yeriniz kırılır, veya motorda aşırı hız yaparsanız allah korusun.. Ama kask şart bisiklette, normal kaldırımda giderken her zaman yaptığım tümsekten geçerken önü kaldırıp sadece arkayı geçirme hareketini yaparken dengemi kaybedip yüzümü gidona vurup gözkapağımı çizmiş biri olarak söylüyorum bunu, kaza nerede ne zaman gelir ve ne kadar zarar verir hiç belli olmuyor, kask şart, sürüş agresifliğinize göre dirseklik dizlik ve diğer güvenlik ekipmanlarını da ekleyebilirsiniz

Ensar..

Aktif Üye
Tepki
46
siz en iyisi ikinci ele bakin o zaman. :) umarim dilediginiz guzel bir bisiklete sahip olursunur. :)

enes78600

Üye
Tepki
1
İsim
Enes
Bisiklet
Salcano
Kimse yok mu yaa ? Kron XC 150 nasıl ?

Suatay

Üye
Tepki
0
İsim
Fuat
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Merhabalar,
Foruma yeni üye oldum.
Evimle iş yerim arası 12 km. İşe bisikletle gidip gelmeyi düşünüyorum. Hafta sonları da gezinti amaçlı binmeyi düşünüyorum.
Sedona 420 , bianchi slr 300 gibi bisikletlere baktım.
Tecrübeli arkadaşlar bu konuda yardımınıza ihtiyacım var. Bütçem 2500 civarı.
Beni yormayacak keyifle binebileceğim hangi bisikletleri tavsiye edersiniz?