Bisiklet seçimi için yardım

MossoM

Daimi Üye
Tepki
462
İsim
Cihan D.
Bisiklet
Mosso
@korayg bende var bu bisiklet malesef çok dandik geliyor bana önceki bisikletim mosso 1624msm H yi özlüyorum

Scudo

MossoM

Daimi Üye
Tepki
462
İsim
Cihan D.
Bisiklet
Mosso
@Serkan ÇİÇEK legarda 1821’i diyorum. Açmak gerekiyorsa eğer gidonu çok ince gidon açılı gidon boğazı çok zayıf görünüyor o bölgede çok fazla vida var ne kadar sıksamda gidonda hep bi boşluk hissi oluyor bisüre sonra. 21 vites yetmiyor ayrıca 24 olmalı mutlaka. Selesi alyanlı değil anahtarlı ve karşılıklı sıkılıyor. İleri geri ayar yapmaktansa öyle binerim diyor insan çünkü sık sık bitmiyor sele oynuyor iyi sıkmayınca. Frenlerin ayarı bozuluyor sürekli. Sürerken ses geliyor göbekten olsa gerek. Önde tourney takılı o da takır tukur çalışıyor. Mosso 1624 msm h yi öneririm çok konforlu. 1824 msm h yi incelemedim ana bişeylerden kısmamışlarsa bu sene onu da önerebilirim.

firestone

Forum Bağımlısı
Tepki
2.117
İsim
Hüseyin
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Serkan ÇİÇEK Kendim alacakmışım gibi düşündüğümde, eğer kadro boyu size uygunsa CR-P'yi alın. İyi koşullarda saklanıp biyerleri paslanmadıysa 1400 bile verilir. Üzerindeki donanım iyi, az da kullamılmış olunca bence gayet makul. Oldu ya ilerde hevesiniz geçti veya bisikleti değiştirmek istediniz, satarken sizi pek zarara da sokmaz.

Taner James

Forum Bağımlısı
Tepki
1.180
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Serkan ÇİÇEK
2.el olan bisikletin kadro boyu kaç ? deneme fırsatınız oldu mu?

Tepki
13
@MossoM derken hangi bisikleti kastettiğinizi anlayamadım hala. Carraro 710 CR-P'yi mi kastediyorsunuz? "Dandik" dediğiniz bisiklet o mu?

@firestone Ben de benzer şekilde düşünüyorum, teşekkürler.

@Taner James Deneme şansım var, ancak henüz deneyemedim. Deneyeceğim. Kadro boyu yazmıyor üzerinde ama ölçtürdüm; 50 cm geliyormuş. Sanırım 20"... Belki de 19'dur tabi. Ama 19 da olsa 20 de olsa 26" jantla birlikte rahat edebileceğimi düşünüyorum.

korayg

Daimi Üye
Tepki
167
İsim
Koray
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Serkan ÇİÇEK sizin modelleri söylememiş arkadaş. Önemli değil

Kilitli amortisörle olur tabii ama işte ağırlık yapacak. Ama dağ tepe olacaksa zaten şehir bisikleti size olmaz. Başka çarenizde yok

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Mtb almayin diyerek konuyu kitliyorum ehehe :D

Son Selim

Daimi Üye
Tepki
482
İsim
Selim A.
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Serkan ÇİÇEK Şehirde daha sık kullanacaksınız düz maşalı bir hybrid-şehir bisikleti bakmanızı tavsiye ederim.

(link)

(link)

(link)

(link)

Taner James

Forum Bağımlısı
Tepki
1.180
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Serkan ÇİÇEK
19" - 20" kadro boyu olabilir olmadı üzerine binin ve emin olun.

Eren Susam

Üye
Tepki
0
İsim
Eren
2 Aydır Bisiklet Almayı Düşünüyorum Ve Araştırma Yaptım Kron Xc 150 Mu Daha İyidir Yoksa Carraro 436 Daytona

ysnphl

Üye
Tepki
0
İsim
Yasin Pehlivan
Bisiklet
Diğer
160 Kgyum Diyetimi Bisikletle birleştirmek istiyorum kilo vermek amaclı bisiklet önerilerinizi bekliyorum.

Cokokrek

Üye
Tepki
0
İsim
Yunus Emre
Merhabalar öncelikle. Sahibinden adlı sitede 600tl ye sedona x11 buldum. Ve iyileştirmeler yapılabileceğini düşünüyorum ürün bu: (link)
Hangi parçaları kullanarak bu bisikleti daha iyi hale getirebilirim, yardımcı olursanız çok sevinirim.

CarryPup

Üye
Tepki
0
İsim
Berkcan
Bisiklet
Salcano
Merhabalar ben 20 yaşında olarak daha önce çocukluğum haricinde profesyonel yada araştırma açısından hiçbir şekilde bisikletlerle ilgili olmadım.Tamircisinde çalıştım çocukluğumda ama tamamen zevk ve zaman geçirme amaçlıydı hiç bir bilgiye sahip değilim.Şimdi ise bir bisiklet alıp şehiriçi turlarımı yapmak istiyorum.Hem spor amaçlı hemde hobi olarak fakat ne tür bir bisiklet almalıyım ona karar veremedim forumlarda sizin forumunuzda başta olmak üzere bir çok konu okudum ama onlarca bilgi verilmiş ki insanın kafası karışıyor. salcano NG650 26 jant marka ve jant büyüklüğünde bir bisikleti beğendim almak da istiyorum ideal midir yoksa önereceğiniz bu markanın sahip olduğu fiyatlar arasında bir bisiklet var mıdır bu arada boyum 183 kilom 82-83-84 arası bir kiloya sahibim ramazndan sonra 3 seçeneklere çıktı :) 26 jant yeter mi buda sorularımdan bir tanesi hepinize teşekkür ederim.

Tyre60

Üye
Tepki
2
İsim
İbrahim
Bisiklet
Bianchi
Merhabalar Hocam Şimdi Konuyu Hortlamak Gibi Olmasın Ama Ben Bu İki Bisikletide Araştırdım İkisininde Birbirine Göre Artıları Eksileri Var Şimdi Başlıyım Carraronun Eksisi Olarak 21 Vites Artısı Olarakta Tam Emin Değilim Ama Fren Sistemi Biraz daha iyi ve suntour maşa var Daha İyi Bianchi nin artısı olarakta 24 vites eksisi zoom maşa ve fren sistemi azcık daha kötü ama çok fazla bir farkı yok gibi fiyat vs hatta eksi sayamayız şimdi dikkatimi çeken birşey olarak bianchinin lastiği 2.10 carraro 2.25 bu ağırlığa biraz etki eder diye düşünüyorum ve ağırlığı azda olsa fazla olur carraronun ve downhil yapmıcaksanız yada yapsanız bile bence azda olsa bi artısı var biancinin yani bence iksininde fazla bir farkı yok kısaca bisikletin %60 ını dağda kullanıyosan maşa ve tekelek kalınlığından carraro daha iyi ama ben %50 dağda şehirde kullanacaksam 24 vites ve teker inceliğinden bianchi daha iyi yanlışım varsa yazarsanız sevinirim :)

Tepki
4
6-7 gün önce corelli trivor 5.0 aldım kullanan arkadaşlar varsa tecrübelerini yazabilirler mi?aslınde mosso legarda 1821 alcaktım ancak param yetişmedi ve corelliyi beğenip aldım yaklaşık 30-40 km sürdüm memnunum ama inşallah ilerleyen zamanlarda sıkıntı çıkartmaz

saadvakkas

Üye
Tepki
11
İsim
Fatih Dilki
(link)
(link)
(link)

üç bisiklet arasında kaldım lütfen yardım edermisiniz.

• Beğen
Tepkiler: Emert20

Emert20

Daimi Üye
Tepki
306
İsim
Egemen
Bisiklet
Carraro
@saadvakkas
F/P yönünden en iyisi mosso bence.

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.987
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@saadvakkas
Sedona 410 alırdım. Merida ile arasında fiyat farkı çok olduğu için eledim. Mosso hem kalitesiz, hem maşası çöp. Sedona güzel rijit bir bisiklet. Hem de estetik olarak daha hoş.

• Beğen
Tepkiler: İsmail Selçuk