Bisiklet önerileri

Ertan hoca

Üye
Tepki
0
İsim
Ertan
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
EEEE arkadaşlar yok mu bir tavsiye verecek arkadaş...

Scudo

Turgay Kaptan

♫♫ ╔══╗ ♫♫ 📍İ𝓈𝓉𝒶𝓃𝒷𝓊𝓁 🔜𝒞𝓎𝒸𝓁𝒾𝓃𝑔 🚲🚴‍♂️🚵‍♂️ 🔙
Tepki
571
İsim
Turgay
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar carraro 225 sportive mı,mosso legarta 1924 msm h mi sizce?

Son Selim

Daimi Üye
Tepki
482
İsim
Selim A.
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Turgay Kaptan Mosso Legarta 1924 msm'yi tercih ederdim. Fakat Carraro Hidrolik Disk frenli, bence V fren yeterli ama tercih meselesi.

Mosso, Carraro'ya kıyasla hafif ayrıca. Disk haricinde donanım olarak çok da büyük bir fark yok.

• Beğen
Tepkiler: Turgay Kaptan

Oguzkaan78

Üye
Tepki
2
İsim
Oğuz Kaan
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Elimde şu bisikletten var ve gerçekten ağır geliyor bisikletim 24 jant (link) gerçekten eski modeli bundan değil aslında 2011 falan
sizce maksimum 1100 1200 tllik bir tur bisikleti /sedona 300 gibi/ geçsem rahatlarmıyım ? hergün okula gidip geleceğim yaklasık gidiş geliş 17 km falan tutuyor.
boyum 1.67 kilom 60 yaşım 16

*hatta bu bisikletle tıpatıp aynı bisiklet (link)

konu açabilsem açıcamda açılmıyor mecbur buraya yazdım

m.klcts

Forum Bağımlısı
Tepki
428
İsim
Muhammed
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yaklaşık 3 yıl triban 3 kullandım yol gidonlu olanı üniversite 1. Sınıfta sattım . Yeni ve oturuş pozisyonu dik bir bisiklet alabilmek için ama alamadım fırsat olmadı. 2 haftadır şehir bisikleti araştırıyorum almak için (hidrolik disk özlemim olduğu için hidrolik disk) ama bütçem 1000 TL civarında bu fiyata alacağım bisiklet ikinci el olacak ve yol bisikletinden daha ağır ve lastikleri daha kalın inceltmek için masraf yapacak bütçe yok malum öğrenciyim geçen gün triban 3 e rastladım flat bar takılmış birden kararım değişti onu almak istedim . Ama forumda flat bar yol bisikleti toplayan birisi yazmıştı bazı vites kolları uymuyormuş yarın almaya gidiyorum nelere dikkat etmeliyim. Bu arada triban 3 ten aşırı memnundum bu ikinci el olacağı için biraz tedirginim.

Emrah0034

Üye
Tepki
0
İsim
Emrah
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
günaydınlar merhaba, foruma henüz kayıt oldum,
istanbul kadıköy'de yaşıyorum, yaz kış işe bisikletle gidip geliyorum, 3 yaşlarında bir kızım var, yaz kış onuda okuluna bisikletle bırakıyorum. hafta sonları kızıda koltuğuna atıp cadde sahil geziyorum vs.
Salcano Mostar city bike kullanıyordum ama 3 gün önce çalındı malesef. gerçi çok memnun değildim önümüzdeki yaza değiştirmeyi düşünüyordum ama kısmet işte.
Ben 1,86 boyunda 105 kg , 17 kilo civarı da kızım. her ne kadar şehir içi desekte yollar çok kötü, kaldırımlar bile rezalet yani buralarda. Çalınan bisikletim çok konforsuzdu, her hava koşulunda bindiğimden v frenler yağışlı havalarda geç reaksiyon veriyordu. bir bisikletçiye girdim Kron XC 150 29 inc HD mountan Bike tavsiye etti, kalın lastiği çıkarır daha ince lastik takarız istersen çamurluk bagaj reflektör falan hepsini takarızdedi ,seni rahat ettirir dedi, ne bileyim bende böyle çamurluklu bagajlı retro bisikletleri seviyorum.
ne dersiniz arkadaşlar City bike yerine nispeten daha ince tekerli MB tercih etmeliyim bu koşullarda ? Tavsiyeleriniz ne olur?

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Uzun süredir arayış içerisindeyim en son Carraro Sportive 330 da karar kıldım. Önümüzdeki hafta satın almayı düşünüyorum sezon sonu olduğu için çok az bisiklet kaldı malumunuz. Bisikletçilerle görüştüğümde yeni sezon fiyatlarının hayli yüksek olacağını söylüyorlar. Uygun kadro boyunu bulunca almalı mıyım hemen yoksa bekleyip yeni sezon modelleri mi almalıyım ?
Uygun kadro boyu varsa bekleme hocam yapistir. Parasina gore cok guzel makinadir

günaydınlar merhaba, foruma henüz kayıt oldum,
istanbul kadıköy'de yaşıyorum, yaz kış işe bisikletle gidip geliyorum, 3 yaşlarında bir kızım var, yaz kış onuda okuluna bisikletle bırakıyorum. hafta sonları kızıda koltuğuna atıp cadde sahil geziyorum vs.
Salcano Mostar city bike kullanıyordum ama 3 gün önce çalındı malesef. gerçi çok memnun değildim önümüzdeki yaza değiştirmeyi düşünüyordum ama kısmet işte.
Ben 1,86 boyunda 105 kg , 17 kilo civarı da kızım. her ne kadar şehir içi desekte yollar çok kötü, kaldırımlar bile rezalet yani buralarda. Çalınan bisikletim çok konforsuzdu, her hava koşulunda bindiğimden v frenler yağışlı havalarda geç reaksiyon veriyordu. bir bisikletçiye girdim Kron XC 150 29 inc HD mountan Bike tavsiye etti, kalın lastiği çıkarır daha ince lastik takarız istersen çamurluk bagaj reflektör falan hepsini takarızdedi ,seni rahat ettirir dedi, ne bileyim bende böyle çamurluklu bagajlı retro bisikletleri seviyorum.
ne dersiniz arkadaşlar City bike yerine nispeten daha ince tekerli MB tercih etmeliyim bu koşullarda ? Tavsiyeleriniz ne olur?
Selamlar Hocam mtb yi eleyin. Butce uygunsa zaten cok tatli retro havasi da olan ama ayni zamanda modern, dayanikli , hafif ve hızli olan Giant escape air modeline bi bakin derim. V frenlidir ama 4 mevsim papuclarla bu sorun cozulur

• Beğen
Tepkiler: Kızagan

Emrah0034

Üye
Tepki
0
İsim
Emrah
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@mariokaldato
Uygun kadro boyu varsa bekleme hocam yapistir. Parasina gore cok guzel makinadir

Selamlar Hocam mtb yi eleyin. Butce uygunsa zaten cok tatli retro havasi da olan ama ayni zamanda modern, dayanikli , hafif ve hızli olan Giant escape air modeline bi bakin derim. V frenlidir ama 4 mevsim papuclarla bu sorun cozulur
çok teşekkür ederim Raşit bey

mariokaldato

Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur

Kızagan

Demir Taylı Silahşör
Tepki
157
İsim
Yasin
Başlangıç
2002—03
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@mariokaldato bende öyle düşünüyorum cidden komponentler de iyi önüöüzdeki günlerde alacağım kadro boyunu da buldum iş pazarlıkta

Kızagan

Demir Taylı Silahşör
Tepki
157
İsim
Yasin
Başlangıç
2002—03
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@mariokaldato sezon sonu olunca ben de birazcık uğraşırım diyordum sanırım burada ters işliyor

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

Oguzkaan78

Üye
Tepki
2
İsim
Oğuz Kaan
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Arkadaşlar bu modeller aralarında kaldım evden okula okuldan eve gelmek icin yani yol icin hafif gelmesi yormamasi icin hangisini almami onerirsiniz ? Bütçeme uyanlar bunlar
Boy 1.67 kilo 60 yaş 16

*Corelli trivor 4.0
*Corelli trivor 1.0 2019
*Corelli pierre 3.0
*Kron nomad 4.0 2019
*Kron nomad 5.0
*Kron rf100
*Kron tx100
*Bisan trx8100
*Salcano cappadocia steel
*Carraro speed 260 2019

Aralarinda butceyi zorlamami gerektirecek kadar iyi varsa

*Corelli trivor 6.0 alüminyum kadro
*Salcnao xrs077 yarış
*Kron tx150

Nuğman

Üye
Tepki
1
İsim
Nuğman KALAFAT
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
İsmim nuğman KALAFAT 45 yaşındayım 3 çocuk babasıyım İstanbul Kağıthane de oturuyorum bisiklet binmeye yeni başladım eski Bianchi bisiklet var bisiklet almak istiyorum ama nasıl bir bisiklet almalıyım kron bisiklet almak istiyorum ucuz diye akşam saatlerinde bisiklet sürüyorum 1.67 boy 77 kiloyum bütçe m çok yok, bana yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler ederim hoşçakalın

mariokaldato

Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
İsmim nuğman KALAFAT 45 yaşındayım 3 çocuk babasıyım İstanbul Kağıthane de oturuyorum bisiklet binmeye yeni başladım eski Bianchi bisiklet var bisiklet almak istiyorum ama nasıl bir bisiklet almalıyım kron bisiklet almak istiyorum ucuz diye akşam saatlerinde bisiklet sürüyorum 1.67 boy 77 kiloyum bütçe m çok yok, bana yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler ederim hoşçakalın
Selam hocam kron tx 150 al tam senlik

• Beğen
Tepkiler: Nuğman

Inslave

Üye
Tepki
2
İsim
Haldun
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba

Dün akşam bir aşk olayı yaşandı resimdeki bisikleti gördüm ve çarpıldım desem yeridir aslında uzun zamandır bisiklet almak istiyorum ama bir türlü bütçe / zaman uyumu olmadı şimdi dün akşamdan beri göz gezdiriyorum fakat derya deniz bilgi var yinede okuduklarımdan yola çıkarak kullanım alanı / hafiflik / gövde / ve yan malzemeler seçmede önemli olan kısımlar resimdeki arkadaş dışında bir kaç bisiklet daha baktım.

(link)

Öncelikle Boyum 1,82 ve 98 kiloyum, şehir içi günlük tahminimce 30 Km yol yapacak şekilde kullanacağım sadece düz yol olmayacağı için ufak tefek yerlerden inerken ön süspansiyonunun olması düşüncesindeyim bu doğrultuda sanırım şehir bisikleti ve hybrid bir bisiklet tercih etmem gerekiyor fakat yarın öbür gün gruplara üye olup aldığım bisiklet ile uzun yollara gidebilir miyim diye de merak ediyorum tahmini 150-200 km civarı

işin başında ortalama 3.000 TL Bütçe ayırmayı planlıyordum fakat bu bmw beni baya bir çarptı ki ne çarpma fakat daha önceki farklı alanlarda ki tecrübelerimi göz önünde bulundurarak bu tarzda işlerde büyük markaların ürettikleri ürünler genellikle görüntü bakımından güzel donanım bakımından zayıf kalıp yüksek fiyata satılır. Sizin kadar detaylı bilgiye sahip olmadığım için kafamdaki düşünceleri sizinle paylaşıp sizinde görüşlerinizi almak istedim ( aslında birazda tembellik ederek mazur görün lütfen )

Bulduğum diğer bisikletler ise

(link)

(link)

(link)

Biraz fiyat olarak yüksek sanırım Ghost markası.

Önceliğim tabi kide beni çarpan Bmw eğer kullanılan donanım fiyatına göre uygun ise, ve sizin verdiğiniz tavsiyelere göre araştırma yapmaya devam edeceğim.
Son sorum ise ekipmanlar orta/üst segment iyi kalitede uçuk fiyatlarda olmayan ekipmanlardan hangilerini almam gerekli mesela günlük kullanımda ayrı uzun kullanım için ekipman ayrı, gördüğüm kadarıyla bisiklet ayakkabısı bile var, ilk ve en önemlisi kask almam gerekiyor ve tavsiye ettiğiniz ekipmanlar nelerdir ve bunun için ne kadar bir bütçe ayırmam gerekir ekstradan şimdiden okuyup zaman ayıran herkese çok teşekkürler.

Extra Not:

Dün İstanbul'da açılan House Of Bike'ı ziyaret ettim sağ olsunlar çok yardımcı oldular güzel bilgiler edindim bu işin ekipman kısmı için 1.000 TL gibi bir rakam ayırmam gerek onu anladım güzel yanı her 500 TL alışverişe 100 TL hediye çeki veriyorlar yani bisikleti oradan alırsam ekipmanlar neredeyse bedavaya gelecek hemde bütçeyi sarsmamış olacağım.

House of Bike da şuanda Mosso, Giant, Kron Trek ve Scott gibi marklar var. Oradaki arkadaş 3 model önerdi

(link) 4.900 TL.

(link) 5.500 TL

(link) 3.850 TL

Bütçe önemli diye içime sinmeyen bir bisikleti alma niyetim pek yok fakat pazartesi'ye kadar bir karara varıp havalar daha fazla soğumadan tadını çıkarmak için can atıyorum. İşin açığı kampanya ile ekipmanları bedavaya getirme olayı baya aklıma yattı yinede Bmw diye bağırıyor iç ses :) Tavsiyeleriniz ve yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: Yorgun

Son Selim

Daimi Üye
Tepki
482
İsim
Selim A.
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Inslave Kullanım alanı, donanım, hafiflik vd. unsurları belirtmişsiniz. Trek, Scott, Giant... Her üçü de beğendiğiniz BMW'den iyi.

• Beğen
Tepkiler: Inslave

Inslave

Üye
Tepki
2
İsim
Haldun
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Son Selim BMW nin ne gibi dezavantajları var sadece görselliği mi güzel donanım olarak baktığım da sizler kadar iyi anlamasam da mesela vites mekanizması olarak diğer modellerden daha iyi gibi
  • Kadro malzemesi: BMW'nin kendi ürettiği, hidro biçimli alüminyum kadro.
  • Çatal: Suntour NRX D RL, 28".
  • Sele: S1 Selle Royal.
  • Lastikler: 28" "Safety System" ile Continental CruiseCONTACT.
  • Jantlar: Rodi Airline Plus, 28".
  • Frenler: Hidrolik Shimano diskli frenler BR-M395, 180 mm ön, 160 mm arka.
  • Vites mekanizması: Shimano Deore/XT, 30 vites.
  • Ağırlık: 15 kg.
Detaylı açıklama yapabilir misiniz cidden aydınlatıcı olur şimdiden teşekkürler.

Hami Bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.575
İsim
Hami Bulut
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Inslave Donanım olarak BMW başarılı ama 15 kg de çok bence. Eğer gerçekten istiyorsanız, başka marka aldığınızda içinizde kalacaktır. Hafiflik istiyorsanız amortisörsüz ya da v frenli bir modele yönelmenizi tavsiye ederim.

• Beğen

Son Selim

Daimi Üye
Tepki
482
İsim
Selim A.
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@undefined 15 kg ağırlığı dezavantaj olarak yeterli, donanımı iyi elbette, deore ve lastikler özellikle, fakat tercih etmek için yeterli değil bunlar. Trek, Scott, Giant ise üst düzey diyebileceğimiz "bisiklet" ürecileri ve markaları, öncelik tercihim bunlardan biri olurdu. Siz bisikleti 20-30 km kadar şehir içinde kullanacağınız için düz-sabit maşalı hafif bir şehir bisikleti almanız yeterli olacaktır. "Giant Escape" ve "Merida Speeder" serisine ait bisikletlere bakabilirsiniz mesela;

(link)

(link)

Şu da tercih edilebilir, bütçenize uygun pişman etmez bence:

(link)

• Beğen