Bisiklet önerileri

Tepki
8
İsim
Emir T.
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@madmahmutd
Carraro ve Kronun o fiyat araligindaki şehir bisikletleri (sportive ve TX) en iyileridir. Peugeot almanizi pek onermem , çok fazla kullanilmiyor ve herhangi bir parça değişikliğinde sorun yaşayabilirsiniz. Kron ve Carraro her yerde kullanildigi icin rahatlikla ulasip parcalarini alabilir , yorumlara bakip iyi ve kotu yanlarini ogrenebilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: madmahmutd
Scudo

umutcelik

Forum Bağımlısı
Tepki
8.025
Bisiklet
Trek
@Metal06

Merhaba,
Trek kullanicisiyim, diyebilirim ki sl serilerinden ( karbon ) almayacaksaniz parasini haketmiyor. Diger alternatiflere bakmak daha mantikli.
Eger yurtdisina kendiniz gidip alacaksaniz, en guzel indirimi buyuk bisiklet magazalarinin sezon sonu indiriminde yakalarsiniz. Gideceniz yerin etrafindaki buyuk bisiklet magazalarinin websitesine bakin orada indirimler vardir. Ben gecen yil kasimda boyle bir magazaya internet uzerinde gordugum 2018 modeli %25 civari indirimle almak icin gittim, ellerinde kalmamisti ben de internet uzerinde stok gozukuyor diye israr edince 2019 modelini indirimli 2018 fiyatina verdiler.

105 sete cikacak olsam, aliminyum yerine karbon kadro tercih ederdim. Eger aliminyumda kalmakta israri iseniz yeni cikan caad13'lere bakabilirsiniz ama onlarin da fiyati carbon kadrolarla hemen hemen ayni.

qualcomm

Üye
Tepki
2
İsim
emin
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
herkese iyi günler sadece asfaltda sürmek için şehir bisikleti almayı düşünüyorum ancak yoldaki çukur,tümsek,kasis vb yüzünden kilitlenebilir ön maşalı mı almalıyım yoksa gerek yok mu ve sizce Kron Rf 100 mü yoksa Mosso Legarda 1821 LDM mi daha mantıklı olur şimdiden teşekkürler.

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Emir Tuncel
Ne gibi parca bulunamiyor mesela ? Dostum bilip bilmeden yanlis bilgi verme insanlara! Kadro harici bisiklet firmalari pek bsey uretmezler. Shimano sistem alir hazir takarlar. Shimanoda Turkiye'de şahin-dogan-kartal gibi parcalari kolay bulunan şeyler.
Ozellikle alt segment vites parcalari

amasseia

Forum Bağımlısı
Tepki
3.779
İsim
Ali
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@qualcomm
Asfaltta sürmek içinse Mosso Legarde 1821-1921 mdm gayet iyi ama LDM olani (L Lady) bayanı temsil eder yani bayanlar icindir ve üst boru aşağı doğrudur, erkeklere göre olan MDM de ise ust boru daha yukarı doğru düzdür.
Amartisorlu modelleri teğet geçin şehir içinde gereksiz ki zaten pek iş görmüyor, çabuk arıza çıkartıyor ve gereksiz ağır oluyorlar.

• Beğen
Tepkiler: qualcomm

qualcomm

Üye
Tepki
2
İsim
emin
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@amasseia
Bilgi için teşekkürler ancak sadece Lady modeli kalmış bu durumda Rf 100 almak daha mı mantıklı ? Rf 100'ün daha hafif olduğu söylendi o yüzden daha yakınım.Eğer bi öneriniz varsa max 1300 olacak şekilde memnuniyetle dinlerim teşekkürler.

amasseia

Forum Bağımlısı
Tepki
3.779
İsim
Ali
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@qualcomm Tamam RF 100'de iş görür ama Legarde vites kolu ve arka aktarici Altus iken Rf 100 full Tourney, yani Mosso 1921 genel olarak biraz daha iyi bir bisiklet, daha uzun yıllar binebilirsiniz ve almışken biraz daha iyi olani alın.
Biraz daha gezin derim mutlaka vardir, olmadi getirtsinler ya da internetten alabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
Tepki
4
İsim
Furkan
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Diğer
Merhabalar, Ben Sakarya Üniversitesinde okuyorum ve öncelikle sakarya içinde ve bisiklete alıştıkça yakın şehirlerden başlayarak şehirler arası da gezip kamp yapabileceğim bir bisiklet arıyorum. Uzun zamandır bisiklet sürmedim o yüzden en başta belli bir kondisyon sahibi olana kadar sakarya içinde günü birlik gezmeyi kamp yapmayı hedefliyorum. Bizim buradaki bir bisikletçiye sorduğum da bana genel olarak vertech'in dağ bisikletlerini önerdi (modelelleri: s2924, xc09, laser, promax) fiyatları da 1300-1600 tl arası değişiyordu sanırım. Forumda okuduğum kadarıyla çok fazla dağlık alanda sürülmeyecekse dağ bisikletine gerek yok, ben genel olarak asfaltta ve asfalttan çıkınca da kamp yerine gideceğim kadar toprak yollarda süreceğimi düşünüyorum. Ben yine buradaki tecrübeli insanlara sormak istiyorum maksimum verebileceğim fiyat 1400-1500 tl civarlarında. İkinci el de alabilirim ikinci el bisiklet almayı önerir misiniz? İkinci el bisiklet alırken nelere dikkat etmeliyim? 1500 tl bandında önerebileceğiniz güzel, arkasına yeterince eşya takabileceğim(kamp çadırı vs.), beni yolda üzmeyecek fazla sorun çıkartmayacak bisiklet önerileriniz var mı? İlk defa böyle bir işe kalkışıyorum öğrenciyim o yüzden paramın boşa gitmesini de pek istemiyorum açıkcası. Yardımlarınız olursa şimdiden çok teşekkür ediyorum iyi günler.
Düzenleme: Boyum 1.85 kilom:81-82 civarlarında / Bide sakarya da çok dik yokuşlar olabiliyor onları çıkabileceğim bir bisiklet arıyorum.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

Aybek Cihan

Forum Bağımsızı
Tepki
2.862
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@MagicTurtle İkinci el Triban 500 bakın. Letgo'da olabilir. Tura ve ekipman takmaya uygun bir bisiklet. Youtube'da birçok video var, ikinci el bisiklet almayla ilgili.

Tepki
4
İsim
Furkan
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Diğer
@Aybek Cihan
Teşekkürler araştıracağım

amasseia

Forum Bağımlısı
Tepki
3.779
İsim
Ali
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@MagicTurtle şehirde asfaltta surecekseniz ve arada turlara cikacaksaniz seçeceğiniz bisiklet türü şehir-tur bisikleti olacaktır.
Ekstra agirliktan kacinmak icin amartisorsuz rijit maşa, rampa çıkması için de özellikle ruble dişli sayısının yüksek olması gerekir ki bu soylenenleri 12-32 dişli oraniyla Sedona 410 iyi bir şekilde karşılar, bu ilk önerim.
Mosso Legarde 1821-1921 modellerini de onerecegim fakat ruble orani rampa için cok elverisli degil, ancak ilerde değiştirilebilir.

Son düzenleme:
Tepki
8
İsim
Emir T.
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@mariokaldato
Hocam genelde sorunlar ve problemler mahalledeki bisiklercilerde cozulmeye calisiliyor ve bu durumlarda peugeot cok fazla kullanilan ve ellerine giden modeller olmadigi icin sıkıntı yaşanabiliyor. Benimde dikkatimi ceken bir modeldi ve forumda vb. Sitelerde yaşanan bazı sıkıntılara denk geldim ve vazgeçtim. Ayrica gelin görünki bu tür modellerin ozellikleri genellikle birbiriyle ayni oluyor , butun bunlar goz onune alininca hakkinda bilgi bulunabilinen ve eksiklerini , yorumlarini kolaylikla bulabileceginiz modeller varken neden farkli seceneklere gidinilsinki ?

Ugurhan

Üye
Tepki
3
İsim
Ugurhan
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Merhaba,
Bisiklet satın almayı düşünüyorum. Bu konuda tamamen yeniyim, bisiklet türleri arasında araştırma yaparken bisikletforum.com’u keşfettim ileride de bisiklet konusunda bir çok bilgiye buradan ulaşabileceğimi düşünüyorum ancak forum şu anda başlık açmama izin vermiyor bu yüzden buradan yazıyorum. Bisiklet satın almadan önce size danışmak istiyorum.
1,78 boyundayım ve 30 yaşındayım. Hafta içi bazen işe gidip gelmeyi, şehir içinde dolaşmayı, haftasonları da yakınımdaki ormanlık alanda ve patikada bisiklet sürmek istiyorum. Geçtiğimiz günlerde bir mağazaya uğradım ve bu şekilde durumumu kendisine anlattım ve bana haftasonları sürmeyi düşündüğüm ormanlık alanı bildiğini ve Carraro Daytona 2930 modelini almam gerektiğini başka modellerde bu keyfi alamayacağımı söyledi. 3000TL etikete sahip ürün bana başlangıç olarak çok pahalı geldi. Başlangıç olarak 1500TL civarlarında bir bisiklet bütçem var. Ne tür bisiklet almalıyım ve hangi modelleri almalıyım beni aydınlatırsanız sevinirim. Şimdiden çok teşekkür ederim.

mariokaldato

Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Ugurhan
Hocam selam .
Satici işguzarlik yapmis her zamanki gibi, elindekini kaktirma peşine düşmüş. Dag bisikleti almana gerek yok
Ama 1500 e de cok bir sey bulmak zor.butceni 2 bine cikartip sedona 410 almani tavsiye ederim.
Sehirde mtb o kalin lastiklerle asiri zorlayici olabilir

• Beğen
Tepkiler: Ugurhan

Ugurhan

Üye
Tepki
3
İsim
Ugurhan
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
@mariokaldato

Çok teşekkür ederim ilginiz için. 2000 TL ye zorlayabilirim bütçemi, yanlış ürün alıp parayı çöpe atmaktan iyidir. Peki ormanlık alanlarda bozuk patikalarda bu bisikleti rahat kullanabilir miyim ?

@Ugurhan

Son düzenleme:

mariokaldato

Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Ugurhan
Ortalama bi toprak yolda rahatca ilerlersin. Köy yollari gibi yerlerde mesela.
Ama ekstreem rotalar icin dişli lastik gerekir ( swalbe g one gibi modeller )

• Beğen

Ugurhan

Üye
Tepki
3
İsim
Ugurhan
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
@mariokaldato
Hocam dağlık yerlerden kastım İzmirde Çatalkaya Korusu içerisinde kullanmak. Gördüğüm kadarıyla da yolları fazla engebeli çukurlu ve yokuşlu. Oralarda rahat kullanabileceğim bir bisiklet midir Sedona 410 yoksa önerebileceğin başka model var mıdır ?

Tepki
8
İsim
Emir T.
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Ugurhan
Sedona 410 rijit maşa olduğu için çok daha hafif ve rahat bir bisiklet seçimi ama benim anladigim kadariyla kullanmak istediginiz yol biraz fazla engebeli. Bu durumda size en uygun gelecek bisiklet türü ( şahsımca ) trekking denilen , kilitli amortisore sahip hem asfalta hemde engebeli zeminde size konfor sağlayacak olan bisiklet türü. Ben 1500tl civarinda Kron TX150 kullanıyorum memnunum ama bütçeniz elveriyorsa ust modellerde çok daha iyi bisikletler bulabilirsiniz.

• Beğen

Ugurhan

Üye
Tepki
3
İsim
Ugurhan
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
@Emir Tuncel
Hocam o kadar yeniyim ki bisiklet dunyasinda bir suredir surekli arastirma halindeyim ancak bir turlu karar vermedim. Ust modeller nelerdir ? Yardimci oldugun icin cok tesekkur ederim