Bisiklet önerileri

Tepki
8
İsim
Emir T.
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@amasseia
Oncelikle tesekkur ederim yardiminiz için dağ bisikleti olarak kron xc150 dikkatimi cekmisdi ama 12 ayin 1-2 ayini sadece kotu zeminde kalanini istanbulda gecirecegim icin kron tx150 dikkatimi cekti. Birisi dag digeri sehir bisikleti ve ikisindede kilitli amortisor var mosso legarda 1821 e de bakacagim. Peki sizce mantikli olan xc150 alip toprakta ,patikada rahat rahat surup sonra şehirde kilitleyip kullanmakmi yoksa kron tx150 veya mosso legarda alip ikisi bir arada gibi kullanmakmi ? Bisikletten donanim olarak anlamiyorum 2-3 yil surup daha profesyonel bir seye gececegim eger hosuma giderse. Onun icin donanimlarina bakarakta yardimci olursaniz sevinirim :)
Duzenleme: Yorumlara bakinca Umit Mganetic de dikkatimi cekti aluminyum kadroya sahip , kilitli amortisoru var ve aktaricilarindan bir tanesinde altus var. Ancak marka umit olunca biraz endiselendiriyor.

Scudo

amasseia

Forum Bağımlısı
Tepki
3.779
İsim
Ali
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Emir Tuncel 1-2 ay için dağ bisikletine gerek yok o zaman. Şehir bisikleti alirsiniz köyde de surerken dikkat edersiniz, çok fazla çukura, engebeye girmezsiniz.
Mosso, rakiplerine göre ayni fiyata daha iyi kompanent imkanı sunuyor ben o yüzden Mosso öneririm. Legarde kullanan arkadaşlarım da var, memnunlar, sıkıntı yapan bir model değil.

Tepki
21
İsim
Ali Özkara
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Eskişehirde yaşıyorum 1.50 boyundayım güzel amortisörlü(yanlış yazmış olabilirim) arada hız yapıp tümseklerden geçebileciğim bir bisiklet istiyorum bütçe en fazla 3000 tl

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Pasteure.
Gayet iyi, benimki 2008 model, o fiyata kesinlikle satmam. Güle güle ve bisikletin hakkını verene kadar kullanın...

huiswai

Üye
Tepki
0
İsim
Taner
Başlangıç
1973—74
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ani frenlemelerde apis aranizi korumak ve durdugunuzda ayaklarinizin rahat yere basmasi ve biryerlerinizin rahatsiz olmamasi icin icin bisiklet alirken kadro boyuna dikkat edin.
1.Ic bacak olcunuzu baz alin
2.Bisikleti bacaklarinizin arasina alin ayakta dururken. Apis aranizla kadro arasinda yererli bosluk kaldigindan emin olun.Bes alti parmak diye yaziyor cogu kaynak ama yinede arastirin belki daha fazla olmalidir.
3.Denemeden almayin.

erenshn

Üye
Tepki
0
İsim
Eren
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Diğer
Merhabalar kendime bir hibrit veya dağ bisikleti almak istiyorum 183 boyundayım ve bacaklarım oldukça uzun.Genel olarak asfalt yolda sürcem yokuşun oldukça çok oldugu bir böglede yaşıyorum yazın bisikletle ege turu da yapmak istiyorum yani yokuş çıkmaya uygun engebeli arazide de sürebilceğim bir bisiklet arıyorum 1000 tl ye kadar bütçem var 2.el de alabilirim

Tepki
8
İsim
Emir T.
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@erenshn
Bende ayni fiyat araliginda bir bisiklet alacagim. Arastirmalarima gore sizin butcenize ve kullanim amaciniza uygun kilitlenebilir maşa (kesinlikle kilitlenebilir olmali) olarak Kron Tx150 ve Umit Magnefic 2861 Hidrolik disk modellerine bakabilirsiniz. Eger hicbir engebeye girmeyecegim asfaltta kullanacagim icin kilitlenebilir maşa istemem derseniz Kron Rf100 ve Salcano City modellerine bakabilirsiniz. Bu bisikletler genelde ayni veya yakin kalitede donanima sahip oluyor kullanici yorumlarina bakip kararinizi verebilirsiniz :)

erenshn

Üye
Tepki
0
İsim
Eren
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Diğer
@Emir Tuncel
fiyat olarak uygun hem de gerekli malzemeleri almam için biraz bütçe kalıyor ne düşünüyorsunuz 2.el almalı mıyım
(link)

Tepki
8
İsim
Emir T.
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@erenshn
İlk defa bisiklet alacaksaniz 2.el pek fazla onermem ben şahsen. Parça sağlammı bir şey değişmişmi anlamak cok zor olacaktir. Ama butcemi 0 alacak seviyeye cikaramam derseniz 1000 liralik 0 bisiklettense 2. El almaniz daha mantikli şahsen.

• Beğen
Tepkiler: huiswai ve erenshn

tilt120

Üye
Tepki
26
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Katlanır
Arkadaşlar merhaba,

Btwin Tilt 120 var bende. Biriyle anlaştım bugün satıyorum. Satma sebebim işe gidip 6 vites yetersiz geliyor yokuşlarda. Bu nedenle Carraro flexi 121 alacağım. Ancak disk frenli modeli var. Fakat ne forumda ne başka yerde inceleme bulamadım. Flexi 121 çok tutuluyor ancak disk frenli modeli pek yok. Açıkçası disk frenli bisiklet hiç kullanmadım. Çocukluğumdan beri v fren kullanıyorum pek sorun yaşamadım. Baktığımda tek fark fren sistemi değil her şey aynı ancak fren sistemi ve kadro farklı gibi. 121D kadrosu daha çok hoşuma gitti. Bir de 121'de sele tamamen inmiyormuş. Bu konuda şikayetler var. 121D kadrosu farklı acaba onda durum nasıl? Flexi 121 1900 civarında satılıyor. Ancak çekmeköyde bir bisikletçi 1800 liraya 121D satıyor. Normalde liste fiyatı 200 lira daha pahalı 121'den. Ama nedense alan yok. Siz ne düşünüyorsunuz?

Tepki
8
İsim
Emir T.
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@tilt120
Disk frenin bakımı vb. v frene göre daha zor ve maliyetli oluyor. Ancak v frene gore daha hızlı durmanızı sağlıyor. Eğer bakım yapmak istemiyorum derseniz v fren olan flexi121 size daha uygun gelebilir. Katlanabilir bisikletler ve kadrolari hakkinda cok fazla bilgim yok ancak birazcık Carraro sitesinde gezinince Flexi 121D modelinde kullanilan kadronun daha ust model katlanabilir bisikletlerde , flexi121 in kadrosunun ise daha alt seviye katlanabilir bisikletlerde kullanildigi kanısına vardım. Benim size onerim hazır 200 tl de ucuza bulmuşken Flexi 121D modelini almaniz :)

tilt120

Üye
Tepki
26
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Katlanır
@Emir Tuncel
Öyle yapacaktım ama stok kalmamış. Neyseki flexi 121'de de indirim yaptı. 1600'e anlaştım. Yetkili satıcı yarın alacağım ama renge karar veremedim :)

Sa7uk

Üye
Tepki
0
İsim
Mehmet
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Selamın aleyküm 800 tl ye şehir içi işe gidip gelmek için ayrıca şehirler arası kullanmak için öneri ne olabilir

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Sa7uk
Bu sorun havada kalabilir dostum 90 li yillarda olsaydik keşke ben sana castello onerirdim. Ama ikinci el bak derim cevrende

Metal06

Üye
Tepki
67
İsim
Özcan
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
Merhabalar, uzun zamandır araştırmalarım sonucu 3 model arasında kaldım. Bisiklete bu sene başlamış olmama rağmen yıllarca bu sporu devam ettireceğime inanıyorum.
Cannondale-CAAD12-105-2019-CAN-C13359M1048MASTER_b_0.jpgtrek.jpgcanyon.png

Şuan severek kullandığım Lapierre Audacio 300 bisikletim var tiagra, 105 karışık set. Jant, lastik yükseltmek yerine Almanya'daki kuzenim sayesinde bisikleti yenilemeye karar verdim. Eğer ben onu ziyarete giderde alırsam aşağıdaki fiyatlardan %15 civarı daha düşük fiyata getirebilme imkanım var.

Bisiklet araştırırken ilk önce kendini kanıtlamış bir kadro sonra en az tiagra set ardında da akıcı bir jant lastik seti araştırmaya başladım. Caad 12 tamamen race, emonda tırmanış, endurace ise endurance kadro olmasına rağmen yeterli esnekliğim var ve kullanacağım yollar genellikle Ankara'nın yokuşları ve haftalık 100-150km lik turlar olacağı için race kadronun çok rahatsızlık vereceğini yada endurance kadronun performansımı çok etkileyeceğini sanmıyorum.

Karbon kadrolara pek sıcak bakmadığımdan en az 8-10 sene beni götürebilecek bu 3 aluminyum arasındayım.
Kadro olarak sanki caad önde ama bana güzel görünen trek :)
Jantlar hakkında pek bilgim yok hangisi iyidir ? Sanki canyon jant lastik önde gibi ama emin değilim.
Hepsi karbon maşa ama canyonun sele borusu da karbon. Acaba çok farkı olur mu ?
105 ile tiagra arasında fark edilebilecek kadar kalite farkı var mıdır ? Trek diğerlerinden 800gr fazla olması çok büyük eksi midir ?(Set farkından dolayı sanırım ama 150£ civarı da ucuz.)

1000£ civarı sizin tercihiniz ne olurdu ? Başka tavsiyelere de açığım. Herkese iyi forumlar.

asd.png

Tepki
8
İsim
Emir T.
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Sa7uk
En azindan butcenizi 1000tl civarina çekip Kron Rf100 veya TX100 e bir bakin isterseniz. Butcemi yukari cekme imkanim yok derseniz corelli snoop bakin ama amortisor kilitlenemedigi icin şehir icinde sizi cok yoracaktir.

@tilt120
Hayirli olsun , Bisikletinizle ilgili görüşleri yazın, almayı düşünen arkadaşlarda sayenizde fikir sahibi olmuş olur. :)

madmahmutd

Üye
Tepki
0
İsim
Mahmut D.
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Arkadaşlar şunlar arasında kaldım.
Hızlı gitmesini istiyorum ama sorun da çıkarmamalı.
Ben trivor 6.0'ı en hızlı buldum çünkü rublesi 11t, aynakolu da 48t.
Diğerlerinin rublesi 14t.
Bunlardan hangisini alayım?
Genelde asfalt ve taşlı yolda ilerliyicem.
Üniversiteye gitmek için yokuş da tırmanıcam.
8 km yol yapıcam asfaltlı ve taşlı yolda.
Acil önerinizi bekliyorum, 2 gün içinde alıcam da.Ek Açıklama 2019-08-19 154555.jpgEk Açıklama 2019-08-19 154545.jpgEk Açıklama 2019-08-19 154535.jpg

Tepki
8
İsim
Emir T.
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@madmahmutd
Corelli markası çok fazla onerilen bir marka değil , ozellikle kadrosundaki kaynaklar rezalet denilebilecek seviyedeymiş bu nedenle sorun çikarmamasini istediginiz için bu markayi listeden çikarmanizi öneririm. Hız konusuna gelince , eğer kötü bir zeminde kullanmayacaksanız Mosso Legarda 1921 mdm modeline bakın , altus set var ve maşası rijit olduğu için boşuna ağırlıkla uğraşmaz , daha rahat hizlanirsiniz. Eğer zemin kötüysede kilitlenebilir maşa olan bisikletler arasindan yorumlarini okuyup hakkinda daha iyi yorumlar olan modeli tercih edin cunku donanimlari assagi yukari ayni seviyede oldugu icin en fazla 1-2 km etkikeyecektir. :)

• Beğen
Tepkiler: madmahmutd

madmahmutd

Üye
Tepki
0
İsim
Mahmut D.
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Emir Tuncel Teşekkür ederim. Listeme ekledim.
Peugeot, carraro, kron ve bianchi hakkında düşünceleriniz neler?

Kron tx150 de önerilmişti bana.
Peugeot da çok şık duruyor, kullanan kişi sayısı da epey az olacak ki bu marka bisikletler hakkında pek bilgisi olanı görmedim.