Bisiklet önerileri

Tepki
3
İsim
Zafer
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
@tony0694 muhteşemsin güzel insan. Helal olsun, ne diyeyim. 10 bin tlye yakın para verdim göz ameliyatı oldum, doktor bile gale alıp sorularıma cevap vermedi ? insülin direnci olduğunu düşünüyorum, ani şeker düşüyor nadirde olsa. 1000-1500 TL aralığında bir şey düşünüyordum ama tavsiyeleriniz kesinlikle dikkate alacağım inşallah. Tekrar çok teşekkürler.

Scudo

Glarghess

Üye
Tepki
0
İsim
Onur C.
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Öncelikle herkese iyi forumlar 17 yaşında 66 kilo 178 boy ve 77cm civarı bacak boyu olan ve bisiklete yeni merak sarmış birisiyim.Alacağım bisiklete ayıracağım bütçe max 1400tl (ikinci el de olur).Bisikleti İstanbul /Bahçelievler çevresinde süreceğim.Yollardaki kasisler ve çukurlardan dolayı dağ bisikleti istesem de şehir bisikletleri de hoş gelmiyor değil.Eğer çukur/kaldırımlardan inmek ve kasisler sorun yaratmaz derseniz şehir bisikletlerinden yanayım.Ayrıca fren olarak da hidrolik disk düşünüyorum.Bütün önerilere açığım.

Tepki
16
İsim
Gökhan
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Glarghess

Kron tx150 düşünürsen bana ulaş hidrolik fren 2018 model garantisi 1 sene daha devam etmekte yol bisikletine geçtiğim için boşta duruyor

Kızagan

Demir Taylı Silahşör
Tepki
157
İsim
Yasin
Başlangıç
2002—03
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@zafersumeyra İnşallah istediğini yaparsın hocam azmedince kesinlikle oluyor başaracağını düşünüyorum azıcık zaman ver kendine birazcık dişi sık gerisi yoluna girer bisikleti de her türlü buluruz. Salcanolar benzerlerine göre daha ekonomik onlara bakabilirsin

• Beğen
Tepkiler: zafersumeyra

elifertu

Üye
Tepki
0
İsim
Elif zengin
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Bisan
@Gökhankösoğlu hala bısıkletınız duruyormu bılgı verırmısınız

kolay gelsın arkadaşlar eşim için bisiklet bakıyorum salcano bıanchı vertech markalarından hangısını onerırsınız acaba şehır ıcınde kullanım ıcın 2500 e kadar lımıtım var boyu 1,70 tsk ler sımdıden

Tepki
1
İsim
Furkan
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Selamlar, şehir/tur için bisiklet alacağım. Kampa falan
giderken araba otobüs bulmaktan bıktım. Malum bütçem düşük, aklımda Salcano City Explorer 40V var. Boyum 1.74 ayrıca bisiklet amortisörsüz bu iyi mi kötü mü?

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@elifertu

Selamlar Eşinize sedona 410 aliniz. Memnun kalacaktir

Handag

Üye
Tepki
1
İsim
Handag
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Daha öncede yazmıştım, şehir bisikleti mi, dağ bisikleti mi almam gerekiyor, Model olarak belirtirseniz sevinirim

Merhabalar, ben 38 yaşında, 186 boy 125 kiloda biriyim. Salcano ng 650 27.5 jant var şuan, ama bana küçük geliyor, bunun yerine önerebileceğiniz fiyatı 1000 tl civarında olan bir bisiklet önerir misiniz? Kadro boyu olarak 19,20 inç olabilirse ve 29 jant olarak dikkate alınırsa sevinirim, bu arada günlük 15-20km, şehir içi ve rampada kullanılacak, bozuk yol elbette var

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: mariokaldato

Tksharmely

Üye
Tepki
0
İsim
Arda
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@hbkocabiyik Hocam hangisini tercih ettiniz? Carraro Force 950yi mi aldınız yoksa Kron XC150yi mi?

amasseia

Forum Bağımlısı
Tepki
3.779
İsim
Ali
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@thejfkrider
Amortisörsuz olmasi daha iyidir, amartisorlu modellere ekstra fazladan para vermeye gerek yok. Tur için aynakol ve ruble dişli oranlari daha onemlidir rampa cikarken size amartisorden ziyade dişli oranlari fayda saglayacak.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

apaxer

Üye
Tepki
0
İsim
Ali E.
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Katlanır
Arkadaşlar merhaba

Boyum 1.70, yaş 40 kilo da 95. Yazlığın arkasındaki roman yollarında dolaşabileceğim elektrikli bir bisiklet almak istiyorum. Dağ bisikleti mi almam gerekli yoksa hybird bisiklet daha mı uygun olur? Elektrikli dağ bisikletleri biraz pahalı ama bir bisiklet alıp kit taktırmak da bir seçenek anladığım kadarı ile. Bisiklet ve kit önerilerinizi benimle paylaşırsanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Tepki
8
İsim
Emir T.
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Daha once yazmisdim ama kimse yardımcı olmadı bende bütçemdendir diyip biraz daha yukselttim. 1500 tl limitim var boyum 1.86 daha cok şehirde kullanacağim ama on amortisoru olsun ve kilitli olsun istiyorum. Fren olarak hepsine tamamım 27.5 mi 29 jant mi karar veremedim bu butceye uygun onerebileceginiz bisiklet varmidir acaba ? Simdiden tesekkurler.

Pasteure.

Üye
Tepki
0
İsim
Mehmet Akif
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Arkadaşlar bu gün yaklaşık 10 yıllık ama temiz bakılmış az binilmiş pedal üstündeki shamino yazısı bile nerdeyse aşınmamış mekanik disk frenli kron xc 1000 aldım diskler balatalar yeni üstine yol lastiği takılmış sürüşü gayet iyi birtek vites ayarı yapmam lazım vitesler shamino kelebek vites 500 tl ye sizce iyi mi

Tansu123

Üye
Tepki
1
İsim
Tansu
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Volume1 Merhaba birsey sorucaktim ama bisiklet alicam bnde hangisini alsam bilemedim boyum 157 bacak boyum 73 hem uzun yolda hemde dagda bayirda kullanicagim bi bisiklet ariyorum sizce hangisini almaliyim
Salcano ng800 26 hd 18
Salcano ng650 29 hd 19
Salcano ng 750 27.5 md 18
Salcano astro 26 v 16 @Hakan Ergül

Tolga Özdemir

Gereksiz Üye
Tepki
2.090
İsim
Tolga Özdemir
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Emir Tuncel

Şehir bisikletinde amartisör gereksizdir. Yok ben illa alacağım dersenizde 1500 tl ye sadece kilitli amartisör bulursunuz oda kötü ve orta seviyede olur. Fren v fren bakımı ve parçaları kolaydır. 28 jant iyidir. Sıfır alacaksan 400 ekleyip sedona 410 ekinci el alacaksanda yine sedona 410 öneririm.

Hakan Ergül

Aktif Üye
Tepki
143
İsim
Hakan
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Tansu123

bu modelleri duydum ama teknik olarak pek bilgim yok .ama bu dağ bisikletlerini şehir içinde kullandığınızda uzun yolda yorar.benim taysiyem bütçenize göre amartisörli bir şehir bisikleti almanız.bu bisikletleri dağ bisikletleri kadar olmasa da dağda bayırda da kullanabilirsiniz.

İdo

Üye
Tepki
1
İsim
İdris talha
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Öncelikle iyi günler 1300 tl bütçem var kendime 27,5" Mekanik disk frenli bir bisiklet arıyorum ümit magnetic aklıma yattı ama kron corelli salcano markaları hariç diğer markalrdan bisiklet önerilerinize açığım

Tepki
8
İsim
Emir T.
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Tolga Özdemir
Makesef butcemi arttirmam pek mumkun degil ve ikinci el de almak istemiyorum. 0 olarak xc150 ve tx150 disinda bir sey bulamadim kilitli amortisoru olan. Amoritsor istememin sebebi her yil yaklasik 1 ay kadar koye gidiyorum ve yollari cukur dolu , cakilli , toprak oluyor. Dumduz asfaltta kullanamayacagim yani. O yuzden benim icin 1500tl civarina 0 olmasi şart kilitli amortisoru olan bir bisiklete ihtiyacim var. Bu fiyat civarina bildigi begendigi bisiklet olan varsa yardimci olursa cok sevinirim.

amasseia

Forum Bağımlısı
Tepki
3.779
İsim
Ali
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Emir Tuncel
Şehir bisikletlerinde amartisor gereksizdir, ek ağırlık yaparak sizi yorar ve ilerde arızalanip işlemez hale gelir. Düşük bütçeli bisikletlerde durum bu.
Köyde, dağda, bayırda kullanacaksaniz da dağ bisikleti bakın.

Yok illa ben amartisorlu sehir bisiketi istiyorum diyorsaniz da Mosso Legarde 1821 msm modeline bakin, 1.500 tl civarı, memnun kalırsıniz.

• Beğen
Tepkiler: Seyfettin