Bisiklet önerileri

Naeemus

Üye
Tepki
1
İsim
Naeem
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Herkese merhaba
2500-3000 civarında dağ bisiklet ya da Hybrid bisiklet sıfır durumda almak istiyorum
Siz hangi markayı tevsiyeedirsiniz?

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
Scudo
Tepki
16
İsim
Gökhan
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Arkadaşlar mosso 739sca 105 almayı düşünüyorum bide carraro race 062 var aklımda hangisine yönelmeliyim kararsız kaldım yardımlarınızı bekliyorum saygılar

Seyfettin

Üye
Tepki
6
İsim
Seyfettin K.
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
@hamlet2006
@hamlet2006

Ortak nokta çekti demek ki hocam :)
Aslında yol bisikleti için bütçe oluştururum fakat başlangıç olarak yol bisikletinin görüntüsü beni biraz tedirgin ediyor :) o sebeple böyle bisikleti tercih etmek istiyorum. İkinci el de bi kaç talihsiz olay yaşadığım için ona yanaşmak istemiyorum hocam. Temiz olsun binip zevkimi alayım diyorum. Ve severek aldığım şeyleri de özenerek kullanırım böyle de bi huyum var bakımı güzel yaparım yani :)
Mosso lara fazla bakamamıştım inceleyeceğim. Sedona biraz bütçe yi zorlayabilir diye es geçmiştim. Ama salcano larda ön arka vites sıkıntısı oluyormuş paralel değişim yapmazsan ses çıkartıyormuş hocam.
Amartisör ve disk fren konusunda araştırdıklarımla ben de sizinle aynı fikirdeyim.

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bir kardesimizi daha guzel bir makinaya kavusturup Avrupa turuna yollamak pek keyifli idi.
Hayirli yolculuklar Emre kardesim :) ♡♡

Screenshot_2019-07-29-23-22-07.png

R

rdcelen

Misafir
@mariokaldato
Size özel mesaj atacaktım kotanız doluymuş bama özel mesaj yolu ile ulaşabilir misiniz ?

İdo

Üye
Tepki
1
İsim
İdris talha
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
1300tl bütçem var 27,5" Disk frenli bir bisiklet önerebilirmisiniz kron corelli markaları hariç

Seyfettin

Üye
Tepki
6
İsim
Seyfettin K.
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
@hamlet2006

S.a hocam nasılsın iyisin inşallah. 2-3 gündür araştırıyorum ve 3 bisiklet ten 1 tanesini alacağım inşallah.
Bisikletler şunlar;

(link)

(link)

(link)

- Jant olarak 28 olmasına karar verdim. Kadro boyunu hesaplayacağım ona şuan bakmadım hocam.
- Mosso kadro üreticisi olması sebebiyle bana biraz daha güven veriyor.
- Kron yerli ama kadro dışarıdan geliyormuş. Ama araştırdığım kadarıyla güven veriyor.
- Salcano pek içime sinmedi vites geçişlerinde sıkıntı olabiliyormuş genel olarak şikayet var.

Sizden ricam müsait olduğunuzda bu bisikletler hakkında düşüncelerinizi benimle paylaşmanız. Özellikle arka ön vites, vites kolu, jant, aynakol hakkında yorumlarınızı merak ediyorum.

Vakit ayırıp yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@rdcelen
Yazdim ben sana yanıt vermedin arkadasim

Tepki
3
İsim
Zafer
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Hobi amaçlı bisiklet almak istiyorum.
Boy:1.90
Kilo:130
Spor geçmişim: Yok
Şehir ve parkta kullanacağım. Hız yapmayacağım onun için rahatlık benim için önemli. Alıp 1 2 yıl kullanıp atmak istemiyorum ya da 1 2 yıl sonra değiştirmek istemiyorum. Uzun vadeli kullanmak istiyorum. Şehrimizin yolları çok iyi değil. Bel fıtığı ve dizimde kireçlenme var. Bisiklet sürmenin İyi geleceğini düşünüyorum. Şu fiyat aralığı demek istemiyorum. Ama ucuz şu marka model, orta şu marka model, pahalı marka model şu derseniz de memnun olurum.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
Tepki
26
İsim
Muhammet kayalar
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@meyfi
Şehir bisikleti uygun olacaktır büyük ihtimalle,corelli pierre serisine bi bakın derim

Kızagan

Demir Taylı Silahşör
Tepki
157
İsim
Yasin
Başlangıç
2002—03
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@zafersumeyra Hocam size direkt bisiklet önerisi olarak değil ama hayat önerisi olarak fikir verebilirim. Bende 192 boyunda 120 leri geçkindim. Şuan 86 kiloyum öncelikle yaşınız itibari ile benden çok hayat tecrübeniz olmuştur. Size nacizane tavsiyem bisiklet sporunun size katacaklarını düşünmrk ve bundan daha fazla keyif almak için diyetisyen kliniğine gitmenizi öneririm. Kan tahlili ile sorunun nerede olduğunu görebiliyorlar. Örneğin insülin direnciniz olabilir. Düzenli tartımlarda kilo verdiğinizi görmek sizi daha çok motive eder ayrıca. İlla bu özel olmak zorunda değil bende sağlık çalışanıyım ve sağlık bakanlığının sağlıklı yaşam merkezleri var burada diyetisyen hizmeti veriliyor. Sonrasında ise minimum 1-1.5 saat tempolu yürüyüş yapmanızı tavsiye ederim. Her ne kadar dışarıda yürümek için çok yer olsa ve daha sağlıklı olsa bile maalesef koşu bandının üzerindeki tempoyu yakalayamıyorsunuz bunun için spor salonuna gitmenizi tavsiye ederim. Bisiklet ilk başta dizinizde plan kireçlenmeden dolayı sizi çok zorlayabilir. Ben her ne kadar bisiklet konusunda yeni olsam da bende bundan 6 ay öncesine sizin gibiydim bu tecrübelerime dayanarak söylüyorum. Ayrıca sağlık sektörünün içinde olduğum için sıkıntıları da az çok tahmin edebiliyorum. Zaten diyet ve spor programıyla ayda en az 5 kilo vermemeniz işten bile değil. Buda sizi 6 aylık bir süre zarfında istediğiniz yerlere büyük oranda getirir. Bisiklet konusunda bende 2 haftadır derin araştırmalar içerisindeyim.
Sedonanın 410 modelini ve Peugeot un T11 modelini aşırı tavsiye ediyorlar lakin bunların kadro boyları ufak ben 192 olarak T11 i denedim ve 53.5 cm kadro ufak geldi rahat edemedim bunda 92 cm lik iç bacak boyununda etkisi var. Minimum 56 kadro bisikletlerde rahat edebiliyorum ki bu da bisiklet seçeneğini büyük ölçüde azaltıyor. İnternet sitelerinde bisikletlerin fiyatları hayli yüksek belirtiliyor lakin bayilerde bunlar aşağı büyük oranda çekiliyor. Örneğin şuan benim almayı düşündüğüm Mosso Legarda 1927 yi sadece telefondan görüşerek 2600 liradan 2300 lira taksitli fiyata düşürdüm yanında da hediyeler vereceklerini söylediler. Ben size baktığım modelleri söyleyeyim şehir bisikleti olarak
Carraro 224 1600 liraya bayilerden alınabiliyor
Carraro 225 2000 lira dolayında
Carraro 227 2400 lira
Mosso Legarda 1921 1600 lira
Mosso Legarda 1924 1800 lira
Mosso Legarda 1927 2300 lira
Açıkçası benim bütçem 1800 2500 arası olduğu için bu modellere baktım üst segmentte veya alt segmentte daha farklı fiyatlar var. Daha ekonomik olsun derseniz Salcanonun City Fun modellerine
Göz gezdirebilirsiniz. Umarım sizde varsa hedeflerinize kısa sürede varırsınız. Bende çektiklerimi iyi bildiğim için sizi çok iyi anlıyorum i. Başarılar diliyorum

Tepki
21
İsim
Ali Özkara
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Merhabalar burada yeniyim 14 yaşındayım 26 jant hidrolik frenli bir şehir bisikleti almayı düşünüyorum eskişehirde yaşıyorum yollar baya bi kötü o yüzden kilitli amörtisör olursa sevinirim 3500tlyi aşmasa iyi olur önerilerinizi bekliyorum ben küçük bir araştırma yaptım ve mosso legarde 1821 açıkçası güzeldi ama emin değilim görüşlerinizi ve önerilerinizi bekliyorum:)

kakoğlu

Üye
Tepki
0
İsim
Kıvanç
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
GT
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba bisiklet almak istiyorum özellikle GT Traffic 700c modelinde %40 indirimli fiyatı nakit 1800 TL. Schwinn Super Sport 2 Disc ise %15 indiriml fiyatı 2800 arada 1000 tl fark var benim bütçemi zorlar sorum şu iki bisikletin indirimsiz fiyatları aynı markalar hakkında çok bilgim yok uzun yıllardan beri ilk bisikletim olacak modeller hakkında yorum yapabilirmisiniz yada 2000 tl yi geçmeyeke şekilde önerini varmı ?

GT Traffic 700c
ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

KADRO:GT Traffic Triple Triangle Aluminum Frame w/ Hydroformed TT and NEW DT, Integrated Headset Style Head Tube, Internal Cable Routing, Forged Drop-Outs w/Chainstay Disc Mounts, Removable Derailluer Hanger and All Braze Ons
MAŞA/AMORTİSÖR:GT Traffic Fork w/Steel Raked Legs, V-Brake, Rack and Fender Eyelets, Steel Steerer
FURÇ TAKIMI:Threadless Ahead
ARKA VİTES:Shimano Altus 8-Speed
ÖN VİTES:Shimano Tourney
VİTES KOLLARI:Shimano EF-51 Rapid Fire Plus 8-Speed
ARKA FREN:Direct Pull, w/110mm Arms F/R
ÖN FREN:Direct Pull, w/110mm Arms F/R
FREN KOLLARI:Shimano EF-51 Rapid Fire Plus 8-Speed
RUBLE:Sunrace CM55 8-Speed 11-32
ZİNCİR:KMC Z72
AYNAKOL:Suntour NEX 48/38/28
ORTA GÖBEK:Cartridge Sealed
ARKA GÖBEK:Formula 32Hh Freehub
ÖN GÖBEK:Formula 32H
JANT:Alex Z-1000 Alloy Trekking, 32H
JANT TELLERİ:14G Stainless Steel
LASTİK:700 x 40C Kenda Kourier w/Puncture Protection and Reflective Sidewalls
BOYUN:All New Melt Forged Alloy Ahead Type
GİDON:GT All Terra Alloy MTB Riser Bar w/31.8 Clamp
SELE:New GT Traffic Saddle
SELE BORUSU:Alloy Two Bolt Seat Pillar
Schwinn Super Sport 2 Disc
ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

KADRO:Schwinn N LITENED 3 triple-butted alloy
MAŞA/AMORTİSÖR:Schwinn straight blade rigid chromoly, 1 1/8"
FURÇ TAKIMI:VP internal, 1 1/8"
ARKA VİTES:Shimano Acera RD-M360 (R)
ÖN VİTES:Shimano Altus FD-M191 (F)
VİTES KOLLARI:Shimano EZ Fire EF-51 STI
ARKA FREN:Promax mechanical disc, 160 mm rotors
ÖN FREN:Promax mechanical disc, 160 mm rotors
FREN KOLLARI:Shimano EZ Fire linear-pull STI
RUBLE:Sunrace 11-32T, 8-speed
ZİNCİR:KMC Z72
AYNAKOL:SR Suntour NEX alloy triple 48/38/28T
ORTA GÖBEK:Sealed cartridge
JANT:Alex DC-26 alloy double wall 32H
JANT TELLERİ:14G stainless
LASTİK:Kenda K-193 700 x 32
BOYUN:Schwinn S2 sport alloy, 31.8
GİDON:Schwinn S2 sport alloy, 31.8, 15 mm rise
SELE:Schwinn S1 sport ergo
SELE BORUSU:Schwinn S2 sport alloy, 27.2 x 350 mm

specific

Forum Bağımlısı
Tepki
1.909
İsim
Harun
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Zevk meselesi tabi, ama GT Traffic’in kadro tasarımı çok kötü bence. Disc olan fena değil ama disklerin mekanik olduğunu göze alın. Schwinn iyi bir markadır bu arada. Farklı markaların aynı özellikteki modellerine de bakın aciliyetiniz yoksa.

kakoğlu

Üye
Tepki
0
İsim
Kıvanç
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
GT
Bisiklet türü
Şehir - Tur
biraz aciliyetim var sizin önerebileceğiniz marka varmı aslında ben model olarak gt yi sevdim ikisindede kadro ömür boyu garanti

amasseia

Forum Bağımlısı
Tepki
3.779
İsim
Ali
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Me@Gökhankösoğlu
Görsel olarak Mosso harika görünüyor, agresif aero kadro karbon değil ama ağırlık olarak karbon kadro seviyesinde ? Karamamba gibi çok can yakar.
Ozellik olarak benzerler ama Mosso orta göbekte Ultegra kullanmış, Carraro belirtmemiş.
Mosso, aynakolda 36-52T dişli orani kullanmış, Carraro 34-50T. Mosso burda daha profesyonel olarak hıza yönelik bir krank dişlisi kullanirken Carraro yeni baslayanlarin kullandığı, rampa için daha makul dişli orani kullanmış. Bisiklete yeni basladiysaniz Mosso'nun dişli oranlari sizi rampa çıkışta biraz zorlayabilir ama ne sevide olduğunuzu bilmiyorum.
Ben Mosso'yu tercih ederim.

Handag

Üye
Tepki
1
İsim
Handag
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Merhabalar, ben 38 yaşında, 186 boy 125 kiloda biriyim. Salcano ng 650 27.5 jant var şuan, ama bana küçük geliyor, bunun yerine önerebileceğiniz fiyatı 1400 tl civarında olan bir bisiklet önerir misiniz? Kadro boyu olarak 19,20 inç olabilirse ve 29 jant olarak dikkate alınırsa sevinirim, bu arada günlük 15-20km, şehir içi ve rampada kullanılacak, bozuk yol elbette var

Handag

Üye
Tepki
1
İsim
Handag
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Yardım edecek kimse yok mu

Kızagan

Demir Taylı Silahşör
Tepki
157
İsim
Yasin
Başlangıç
2002—03
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Handag Salcanodan memnundanız city fun modelleri var şehir bisikleti olarak fiyatlarıda istediğiniz gibi göz gezdirrbilirsiniz

Handag

Üye
Tepki
1
İsim
Handag
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti