Bisiklet önerileri

Eren58

Üye
Tepki
0
İsim
Eren
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
2000 tl butcem var forumda yenıyım mtb bisiklet almayı dusunuyorum hanisini tavsiye edersiniz

Scudo

abducekic

Üye
Tepki
10
İsim
Abdullah
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Buyuk_hilmi
Kusura bakma yazamadım
Şimdi o bahsettiklerin kadro boyu ve sen kendi boyuna uygun kadro boyu seçmelisin
Benim boyum 195 ben 56cm kadro aldım memnunum.
Ancak birde işin güvenli alışveriş güzel kargo bide acaba sana 2019 olanı mı gönderirler o boyutu var.

amasseia

Forum Bağımlısı
Tepki
3.779
İsim
Ali
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@onderweb merhaba bu fiyatlara Mosso Legarde 1921 MDM(amartisorsuz) ile Sedona 410 bakabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: Gökay Akçay

cagatayhan

Üye
Tepki
1
İsim
çağatay
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Katlanır
Merhabalar;
Geçtiğimiz günlerde evden spora gidip gelmek için katlanır bir bisiklet (Tilt 500) almaya karar vermiştim. Forumda katlanır bisiklet başlığında sorularımıda dile getirdim.Bisikleti satın almadan emanet alarak deneyimlemeye çalıştım, sanırım ülkemizin yol şartlarından dolayı işimi görmeyecek gibi geliyor(Kadıköy -Göztepe). Sizce katlanır bisiklet yerine hibrit bir model olan riverside 500 almam dahamı doğru olur.

Şeffaf

Forum Bağımlısı
Tepki
2.470
İsim
Burak
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Diğer
@mariokaldato
kirlenmek güzeldir de. omo ile tüm yollar senin.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

Fatiik

Üye
Tepki
0
İsim
Fatih
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Arkadaşlar merhaba bu foruma üye oldum çünkü bu soruya verilecek cevap benim için önemli idi. İnternette de farklı kaynaklarda çok farklı bilgiler vardı. Dedim en iyisi bu işi tecrübe edenlere sorayım. Kendime ege üzerinde bir rota çizdim ve çanakkale-marmaris arasında bi gezi planlıyorum. Ortalama 20 köy var rotamda il merkezleri Vs cabası. Acelem yok 30-40 gün süre planlıyorum. Kamplı bir gezi planlıyorum. Uzun zamandır da yapmak istiyorum bu geziyi sayısız yazı okudum hazırlık bakımından zorluklar bakımından ama ben bunu istiyorum. İlk defa şehirlerarası bisiklet yolculuğuna çıkacağım.
Bunun için 2000 tlye kadar bir bisiklet bakıyorum. Benim için önemli olan nokta ise lastik beni oldukça yarı yolda bırakmasın basit tadilatlar yapabilirim. Ama iş karıştıkca sanıyorum beceremem.
Bana önereceğiniz bisiklet ne olur?

leon35

Aktif Üye
Tepki
56
Bisiklet
Mosso
@Fatiik
bu geziyi ilerki yaşlarına ertele bence hayat tercüben geliştigi zamanlara.

@Çaylak Yeni Başlayan
salcano

Eren58

Üye
Tepki
0
İsim
Eren
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Cevaplarsanız cok senirim 2000 tl bütcem var (link) bu bisikleti alıcam tavsiye edermisiniz

sokakkedisipisipisi

Daimi Üye
Tepki
737
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Cyclocross
@alperbeys
Harika seçim.330 güzel bir tür bisikleti.cyclocross bisikletlerde değerlendirmenizi tavsiye ederim.mosso monza 2019 4000 TL.full sora setli.veya carraro manifesto.

Smh.yuce

Üye
Tepki
1
İsim
Semih yüce
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Diğer
Arkadaşlar merhaba kron xt 150 hidrolik fren almayı düşünüyorum 1.700 tl ye bütcem daha fazla değil bisiklet hoşuma gitti fakat bilen arkadaşlar yardımcı olursa tavsiyenizi rica ederim

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Fatiik

Sedona 410 isini gorur , tur bisikleti varsa kafanda çelik ve kalin lastikte takilabilen bir sey olmali fakat hem zor bulunur hemde.pahalidir. 1.75 ve üzeri boylardaysan bende var celik tur bisikleti , uyguna veririm

MEMATi

Aktif Üye
Tepki
28
İsim
Anıl
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Arkadaşlar btiwn 520 veya 540 almayı planlıyorum. Bu fiyat bandında eşdğeer daha güzel ürün varmıdır

sukber

Üye
Tepki
0
İsim
Ali Güllü
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Bmx
Oğlum için 24 Jant vitesli bisiklet alacağım. Orta kalitenin biraz üstünde yormayan bir bisiklet olsun istiyorum. Ümit marka düşünüyordum başlarda biraz hesaplı diye ama bayağı olumsuz yorum görünce vazgeçtim. N11 den kuponla 890 TL ye Bianchi Junior düşünüyorum fikrim değişmezse. Özellikle çocuklarına bisiklet alan arkadaşlardan öneri bekliyorum.

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Memati BAŞ
Yoktur

ag249

Forum Bağımlısı
Tepki
1.698
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Rockrider 520 özellikleri:
- Lastikleri çabuk biter, incedir
- Geometrisi kötüdür limuzin gibidir headtube açısı çok yataydır
- L boyda 16 kg'dir
- Aktarıcısı plastik SRAM X3'tür (Tourney kullan daha iyi)
- Aynakolu rublesi zinciri vs. 500-1000 km arası biter

sfkvural

Üye
Tepki
39
Merhaba Arkadaşlar;

Salcano city sport modelini 3 sene kadar kullandım. motosiklet aldıktan sonra yeğenime hediye ettim. Şimdi yeniden bir bisiklet almak istiyorum ve yardımınıza ihtiyacım var.

Süreceğim güzergah İstanbul Anadolu yakası (sahil yolu). Adalar. Belki Yalova ve Çınarcık turları olabilir.
Yaş 37 boy 185 kilo 100.

Yol bisikletleri aklımı çelsede şehir bisikleti ile biraz kondisyon toplamanın daha uygun olacağını düşünüyorum. 3 sene sonra biraz şekle girince yarış modellerine bakabilirim sanırım.
Kadro boyu 48-53 cm 19 21 " inch lik modellere bakıyorum.

1) Aşağıdaki modelleri kıyaslarsak (kıyaslamayı çok seviyoruz) hangisini önerirsiniz?

a)Bianchi Strada 104 28J
b)Peugot C13 28
c) Salcano Sarajevo 700 28J
d) Salcano Üsküp 700 28J
e) Ümit Veloctiy M 28J
f) Ümit 2832 Ventura Man 28J
f) Carraro Elit 704
g) Carraro Grande Man (artık üretilmiyor mu)?

2) Nexus 3 vitesli uygun fiyatlı bir model var mı ? ya da 8 vitesli? Yeni bir sürü model çıkmış. kaçırmış olabilirim.

3) Whiste ve Sedona artık üretilmiyor mu? Zaten üretilselerde bütçemi zorlarlardı.

4) Bİr de Carraronun 28 Fixie diye bir modelini gördüm. Vites olayını anlayamadım. Sonradan vites mi eklenebiliyor bu modele. Klasik görünümlü güzel bir bisiklete benziyor.

Bu bisikletleri bayiden mi almak yoksa kampanyalı sitelerden mi almak daha iyi? Çünkü kendi fiyatlarından %10 15 daha ucuz fiyatlara rastladım internette.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler. İkinci el düşünmüyorum. İyi gezmeler.

enis3922

Üye
Tepki
1
İsim
enis
Arkadaşlar 2. El bisiklet alacağım.Okey derseniz görüşmeye gideceğim.Alman kladse olduğunu söylüyor.Bakımlarını yeni yaptırdım bir sıkıntısı yok,kondisyonu yaşına göre iyi diyor.Ne dersiniz ? İyi midir ona görr alacağım :)

Dosyalar