Bisiklet önerileri

Scudo
Tepki
0
İsim
Mehmet
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
İyi günler
Tur bisikleti alamayi dusunuyorum aklimda bir model var
Peugeot t11
Bisiklet nasildir ve baska onerileriniz varmidir?

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@TheNovaPower
Bu baslik altinda bu bisiklet gecmis sayfalarda konusulmustu. Bir zahmet eger elcagizin yorulmazssa gecmis sayfalara bak yada forumda arama motoru diye bir sey var oradan tarat abisi

• Beğen
Tepkiler: meren12

slckats

Forum Bağımlısı
Tepki
1.140
İsim
Selçuk Atış
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Cyclocross
Tepki
14
İsim
OKAN
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@benbisikletciolcam

Mosso legarda ?

Birde vites sistemindeki ürünlere bakın derim shımano tourney mi altus mu deore mi ve kilitlenebilir maşa varmı yokmu bu modeller arasında onlara bakmanızı tavsiye ederim

Mosso legarda ?

Birde vites sistemindeki ürünlere bakın derim shımano tourney mi altus mu deore mi ve kilitlenebilir maşa varmı yokmu bu modeller arasında onlara bakmanızı tavsiye ederim + olarak genelde kadro üreticilerin bisikletlerini tabsiye ederim

Tepki
0
İsim
Mustafa
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Diğer
@okanakpinar06
yazdıgım tüm bisikletler kilitlenebilir maşa ve ayarlanabilir gidonlu (tx150 den emin degilim).
kadro üreticisinin bisikleti olarak corelli yi biliyorum sadece bu bisikletler arasında
@Gökay Akçay
bütçemi çok aşıyor

Gökay Akçay

Forum Demirbaşı
Tepki
1.869
İsim
Gökay Akçay
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@benbisikletciolcam
Forumun ikinci el bölümüne bakabilirsin

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
Tepki
0
İsim
Mustafa
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Diğer
@Gökay Akçay
ikinci el bisiklet almak istemiyorum. forumun bölümüne baktıgımda zaten bütçemi aşan fiyatlar var. bütçemde olanların da zaten sıfırı 100 tl daha pahalı

Tepki
14
İsim
OKAN
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bende size ikinci el öneriyorum sahibinden yada letgodan bulabilirsiniz uygun fiyatlı aciliyeti olupta satan da oluyor satıcıya göre değişiyor tabi iyice arastırın

Benim bisikletim ikinci el almıştım cokta memmunum

Dosyalar

amasseia

Forum Bağımlısı
Tepki
3.779
İsim
Ali
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@benbisikletciolcam Mosso Legarda öneririm. Kullanip da sikayet edeni görmedim. Her sekilde memnun kalırsın. Mosso da kadro üretir ve bazı markalara da ürettiği kadroyu satar.
Corelli de bakacaksan en az Trivor 7.0 olmali ki kompanentleri biraz daha iyi 5.0 ve 6.0'ya göre.
Maşa olarak alüminyum rijit yani süspansiyonsuz maşa dusunebilirsiniz. Kilitli alsaniz da zaten kullanmayacaksin, boş yere ağırlık yapacak.

Tepki
0
İsim
Mustafa
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Diğer
@amasseia
bozuk yollarda düz maşa kötü olmaz mı? şimdiye kadar amortisörlü maşa kullandım. düz maşanın nasıl olacağını hiç bilmiyorum. ağırlık farkı ortalama 2kg olduğu için sorun olmayacak gibi düşünmüştüm. düz maşayı deneyip karar vermeliyim. yoksa içim rahat etmeyecek.
sanırım mosso legarda 1821 msm v alacağım. sıfır 1400 TL ye satanı buldum. düz maşayı da bir bisikletcide falan deneyip karar verecegim teşekkürler yardım için

@okanakpinar06
mosso nun ikinci el fiyatı zaten en düşük 1200 tl oluyor. 200 tl daha verip almışken sıfır almak istiyorum.

amasseia

Forum Bağımlısı
Tepki
3.779
İsim
Ali
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@benbisikletciolcam fiyat olarak hesaplı modellerde idarelik suspansiyon takiyorlar ve çok işlevsel olmuyor. Şehir içinde ufak kasistlerde değilde daha çok büyük çukurlarda, toprak, dağlı-tasli yollarda sönümlemede yardımcı oluyor.
Şehir bisikletini de cok bozuk yollarda kullanmayacagin için sana cok yardimi dokunmayacaktir. Yine de sen kullanacaksin, nasıl istersen artık.
Mosso güzel tercih olacaktır, maddi imkan varsa 1824'e bak derim. Yoksa da 1821 ?

Tepki
0
İsim
Mustafa
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Diğer
@amasseia
O üç vites bir şey değiştirecek mi ki fiyatı hem digerine göre cok pahalı hem de arkada 1 vites ekliyor sadece. o 1. vitesi takınca sadece 2 3 kmh daha hızlanacagım veya tam tersi yokuslarda daha iyi olacak ama ben zaten hicbir zaman 21 vitesin 1. vitesini de kullanmadım. pek etkili olacagını düsünmedigim icin 24 e gerek olmadıgını düsünüyorum.

amasseia

Forum Bağımlısı
Tepki
3.779
İsim
Ali
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@benbisikletciolcam 24 vites, vites kombinasyonu ve konfor olarak biraz daha iyidir. Yokuş çıkarken size vites çeşitliliği sunar. Çok bir fiyat farkı varsa zaten gerek yok ama fiyat olarak çok yakinlarsa alınabilir 24 vites.

Tepki
14
İsim
OKAN
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Gecen gün Ankara da yiba çarşısına gitmiştim mosso legarda 1824 6061Allow modelini sıfır fiyatı 1600 tl ye bırakmışlardı + peşin fiyatına kredi kartına 5 taksit ile

umutcelik

Forum Bağımlısı
Tepki
8.025
Bisiklet
Trek
@ScazY
Tekrar merhaba.
Dutch markaları ucuz değil malesef ama gayet dayanıklı.
Direkt model söylemem zor. Gazelle'in tüm modelleri alınır. Bir de bütçeyi eğer 200€ civarına çekebilirseniz bir kaç yıl kullanılmış bir gazelle bulabilirsiniz. Masraf çıkarmadan 5 sene götürür sizi.
Marktplaats'a alternatif olarak fb utrecht ya da amsterdam expat sayfalarına bakabilirsiniz. Tasinan cok oluyor insanlar giderken bisikletlerini satiyor. Tabi her zaman dolandirilma tehlikesi var ona dikkat etmek lazim.

leon35

Aktif Üye
Tepki
56
Bisiklet
Mosso
@caglayan45
mosso marka alabilirsin digerleri sana üst seviye donanımı ucuz fiyatlara vermez mosso verir.bütçene göre sitesinden araştır?

@Murat8
şehir içinde kullanacaksan şehşr bisikleti al.dag bisiketi alma.1500 tl yede bisiklet bulabilirsin sen bisikletçinin dedigine bakma donanımın shimano markalı olsun yeter .aceleci olma.

@benbisikletciolcam
sedano 410 arka arttırıcı acera oldugu için fiyatlarıda hepsinin ortalama aynı

Son düzenleme:
Tepki
29
İsim
Mustafa
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba,
Mosso Legarda bisiklet alacağım bir çok model vardı 1821-1921-1924 gibi bende fazla fiyat farkı olmaması ve donanımlarının daha iyi olması nedeniyle hemde 24 vites olması nedeniyle Mosso Legarda 1924 MSM-V Fren bisikletini almaya karar verdim.Sizlerden küçük bir isteğim olacak bu bisiklette amortisör var buda ekstra bakım demek.Sizden küçük bir ricam ben bisiklete nasıl bakım yapmalıyım evet eski forumlarda var araştırıyorum fakat mesela amortisör bakımı,zincir bakımı,bisiklet temizliği olsun evde yapılacak ve bisikletçi de yapılacak bakımlar hakkında bahseder misiniz rica etsem?

Not: Eski forumlara defalarca bakmama rağmen tam olarak olayı netleştirmiş değilim hatam varsa affola küçük bir yardım istiyorum sadece... Teşekkürler.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Mustafaclskn0
evde bakım olarak yapabilecekleriniz;
-selenizi gidonunuzu boyunuza göre ayarlamak
-bozuldukça fren ve vites ayarı yapmak
-ayda bir yada 200-300 kmde bir zincir yağlamak (Arada bir zincir uzamış mı diye ölçün. Uzadıysa değiştirmek için bisikletçiye götürün.)
-lastik havası basmak, (lastik tamiri veya değiştirmeyi bilmek de iyi olur.)
-genel temizlik.
Bunları forumdan ve youtubedan aratın. Diğer konulara girmeden yıllarca idare edebilirsiniz.

Diğer tüm sorunlarda bisikletçiye götürün.

Forumda çok sayıda bilgi var bu konularla ilgili, aramaya inanın...

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Mustafaclskn0
Selam onun üstündeki maşa en alt seviye bir maşa oldugundan bakima ihtiyaci pek olmaz. Zaten gorevinide tam yapmazken birde bakim mi yapacaz yav. Icindeki gresler bir zaman sonra taşlasir ve maşa sertlesir iyice , o zaman ustten bir iki damla yag damlatirsn olur biter