Bisiklet önerileri

ScazY

Üye
Tepki
1
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Merhaba,

Hollanda'da yaşıyorum, Decathlon'nun burada mağazaları bulunuyor. Ürünleri Türkiye'deki ürünlerle aynı. Hollandanın düzlük olduğunu ve heryerinde bisiklet yolu olduğunu eminim duymuşsunuzdur. Bisikleti işe giderken kullanacağım. Günlük ortalama 20km süreceğim.

Eski bisikletimde aynakol 2 ve 3'üncü dişi, arka dişlide 5, 6 ve 7, zincir ve arka vites aktarıcı dişlileri miyadını doldurdu. Eski ve hala kullandığım bisikletim ektedir.

Masraflı olacağından yeni bisiklet almayı düşünüyorim. Yeni bisikletten beklentim hızlı ve konforlu. Yol üzerinde bir köprüyü tırmanıyorum yaklaşık 250-300mt.

Fiyat ve performans açısından Decathlon burada daha cazip geldi bana.

Decathlon üzerinden bisiklet tavsiyesinde bulunabilirmisiniz?

Teşekkür ederim.

Dosyalar

Scudo

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.125
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@abducekic
Çelik bisiklet öyle ha deyince bulunacak bir bisiklet değil. En azından sizin belirlediğiniz bütçe ile. Çelik / chromoly kadro bisikletler pahalı ama çoğu turcunun tercihi oluyor. Fuji touringler elbet güzel ama fiyatları baya uçtu malum döviz kurları. Kadro boyu uyarsa @mariokaldato 'nun bisikleti gerçekten güzel bir bisiklet bana uysa alabilirdim ki fiyat olarak da gerçekten uygun bırakıyordu.
(link)
öteki türlü belirlediğiniz 2 markadan birini alacaksanız carraro'yu test etme imkanım olmuştu onun için carraro diyebilirim.

• Muhteşem
Tepkiler: mariokaldato
Tepki
29
İsim
Mustafa
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba,
Aranıza yeni katıldım ve sizlerden bisiklet önerileri bekliyorum yardımcı olursanız çok sevinirim.
Boyum 1.82 öncelikle ve şehirler arası gezmeyi çok seviyorum amacım bisikletle yol yapmak yani ve yol şartları ne olursa olsun beni yolda bırakmayacak bir bisiklet önerisi istiyorum yollar o kadar da mükemmel değil.Bisikletle her gün yol alabilirim o derece bağımlıyım.Bisiklette fazla profesyonel diğer sporlarla aram iyidir düzenli spor yapıyorum bana orta fiyatlı ve hızlı bir bisiklet önerirseniz çok sevinirim.Bir de günlük en az 20 km yapmayı hedefliyorum.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Mustafaclskn0

Merhaba, hibrit/şehir/trekking/fitness türünde bisikletlere bakın.
  1. Giant Escape Air
  2. Cannondale Quick 5
  3. Mosso Legarda
  4. Sedona 410
  5. Carraro Sportive
  6. Salcano City Sport
İlk aklıma gelen bisikletleri kendime göre tavsiye sırasına göre yazdım. Bazılarının amortisörlü maşalı varyantları da var, düz maşa tavsiye ederim. Hidrolik disk fren ve zırhlı lastik de konforunuzu arttıracaktır.

Tepki
29
İsim
Mustafa
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Haggard1963

Merhaba,
KADRO6061 ALLOY FRAME
MAŞARIGIT
AYNAKOLSHIMANO FC-TY501
RUBLESHIMANO MF-TZ21
VİTES KOLUSHIMANO ALTUS ST-EF500 7X3
ARKA ATTIRICISHIMANO ALTUS RD-M310-L
ÖN ATTIRICISHIMANO TOURNEY FD-TY510
ZİNCİRKMC-Z51
FRENV-BRAKE ALLOY
ORTA GÖBEKKASET KL-08A
PEDALHF893 ALLOY
HAZNESF-A223A ALLOY RULMANLI
JANTSTARRIMS J19SZ
LASTİKFLASH V66 37X622 LONG WAY (Zırhlı)
AĞIRLIK12,30 kg
Bu mosso legarda nasıldır sizce 1.500 tl gibi bir fiyatı var alınmaya değer mi?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Daha önce kullandığım ve memnun olduğum bir model. Ön vites arttıtıcının da Altus ve frenin hidrolik disk olması brnce tercih sebebi olurdu.

umutcelik

Forum Bağımlısı
Tepki
8.025
Bisiklet
Trek
@ScazY
Merhaba,

Hollanda'da yasayan birisi olarak soyleyebilirim ki Dechatlon bisikletlerinden uzak durmalisiniz pismanliktir. Aldiktan 1 sene sonra dokulmeye baslar, dayanmaz.
Yapabileceginiz en mantikli sey ikinci el gazelle, batavus, sparta gibi bir Hollanda markasi bisiklet almak. Hatta bu bisikleti evinizin yakinindaki bisikletciden almalisiniz ki daha sonra gittiginizde ufak tefek isler icin cok caninizi yakmasin.
Shimano nexus gobekten vitesl ( 3-5-7 farketmez ) ve mutlaka disk frenli bir bisiklet alin.
Sifir bisiklet icin buraya bakabilirsiniz (link)

• Beğen
Tepkiler: ScazY
Tepki
29
İsim
Mustafa
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Haggard1963
Onları kendimiz alıp eklettirebilir miyiz? Çünkü sitede satılanda yoktu.bir de son bir sorum olucak bisikletle yol yaptığım zaman yanıma yedek parça olarak neleri almam gerekiyor bisiklette bir sorun meydana gelmesine karşın bunu da cevaplarsanız çok minnettar olacağım :).

slckats

Forum Bağımlısı
Tepki
1.140
İsim
Selçuk Atış
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Cyclocross
@Mustafaclskn0
Plastik levye, birkaç tane iç lastik, pompa, lastikler mandalla açılmıyorsa uygun anahtar ve alyan takımı.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Mustafaclskn0

Arttırıcı Tourney olunca da elbette iş görür, V fren olunca da. Güncelleme yapılabilir ama bu segmentte çok fazla gerek yok, bisiklete devam etmek isterseniz zaten büyük olasılıkla bu alacağınızı 1-2 senede satıp biraz daha iyi bir modele yönelirsiniz.

Tepki
29
İsim
Mustafa
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur

@Haggard1963

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim bisikleti hobi olarak yapıcağım belki ileride dağ bisikleti alırım çünkü seneye motor alacağım ikisi bir arada gitmeyebilir.

amasseia

Forum Bağımlısı
Tepki
3.779
İsim
Ali
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Mustafaclskn0 0 Mosso Legarde güzel bir tercih olur. Geçenlerde bir arkadasima da aldik çok memnun kaldı. Tavsiye olunur.

Son düzenleme:
Tepki
0
İsim
Mustafa
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Herkese merhaba 1850TL Bir bütçem var MTB bisiklet önerisi lazım hemen alıcam kilitli maşa ve hidrolik fren tercihim 29" 18" kadro arıyorum marka model önerilerinizi bekliyorum.

Tepki
53
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
gençler selamlar . daha önce hiç yol bisikleti deneyimim olmadı ama okuduğum yazılar vesilesiyle yol bisikletinin benim için uygun olucağını düşündüm . şimdi ben bayiye veya 2. el bisiklet almaya gidince neye göre seçmeliyim bisikleti (vites istemi lastikler frenler dişliler vb. ) ve neye göre para ödemeliyim . ne tür şeyler fiyatı yükseltilir veya neresi iyi olunca fazla para ödemeye değer . bunları bana bi anlatın . bayiye gittiğimde adamın bana şu iyidir bu iyidir diye kakalayıp sonradan pişman olmak istemiyorum . ve mtb den geçicem benim için eksileri ve artıları neler olucaktır . şimdiden teşekkür ederim iyi sürüşler .

Tepki
0
İsim
Mustafa
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Recephan Yılmaz

Hocam bildiğim kadarıyla yardımcı olayım
Öncelikle vites sisteminde shimano ise serisine göre kalitesi var giriş seviyeleri tourney yada altus gibi seriler kullanılıyor orta seviyede alivio deore vb üst seviyelerde ise XT veya XTR gibi seriler kullanılıyor alacağın 2. El olacak ise kadrosundaki çatlaktan sistemin aşınmasına herşeyini kontrol etmeniz gerekir sıfır alıcaksanızda zaten bisiklet paran kadar kalite sunan bir olay mesela ben 1800tl civarına altus sistemli birşeyler arıyorum ucu ucuna yetiyor sizin sorunuzla ilgili çok fazla yazı var okumanız yeterli olur.

Tepki
53
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Mustafadmrlp
imkanınız varsa yönlendirirmisiniz . çünkü ben bulamadımda okunucakları

slckats

Forum Bağımlısı
Tepki
1.140
İsim
Selçuk Atış
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Cyclocross
@Recephan Yılmaz
@Mustafadmrlp
Arkadaş karıştırmış biraz. Yol bisikletlerinde giriş seviyesi vitesler Tourney ve Claris' tir. Maddi gücünüz elveriyorsa giriş olarak Clarisle başlamanızı öneririm. Giriş seviyesi olarak Rublenin 11-32 veya 11-28, aynakolun 50-34 olması işinizi görecektir.

ScazY

Üye
Tepki
1
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
@umutcelik

Umut merhaba,

Bilgilendirme için çok teşekkür ederim.

Tavsiye ettiğin siteye baktım fiyatlar epey uçuk, buraya göre belkide normal ama bana pahalı geldi :) Dediğin gibi ikinciel bisiklet almak daha mantıklı galiba, daha önceki mesajımda ilettiğim resimdeki bisiklet "batavus apache 7000 series" hala kullanıyorum ama epey sorunu var, ikinciel olarak 50 euroya almış ve 50 euroda masraf yaparak 2 yıl kullandım. Burada tanıştığım türk bir bisikletçi aynakol, arka vites dişleri, zincir vs. bu sisteme ve işçilik için 200 euroyu bulur demişti. Oda bana ikinciel almamı tavsiye etti.

Marktplaats'da direkt model girerek ikinciel bisiklet bulmak kolay. Daha önceki bisikletime benzer, hızlı ve konforlu bir kaç model tavsiyen olabilirmi? Marktplaats üzerinden ikinciel olarak satın alabilirim.

Teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
Tepki
14
İsim
OKAN
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
ŞEHİR ve TUR bisikleti alacaklara tavsiyem MOSSO LEGARDE

Ben ikinci el 2015 model MOSSO LEGARDE aldım koldan kilitlenebilir maşalı ön arka attırıcı altus 13 kg civarı Ankara da aktif kullanıyorum memmunum

• Beğen
Tepkiler: amasseia
Tepki
0
İsim
Mustafa
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Diğer
arkadaslar tur bisikleti, ince tekerlekli bir bisiklet alacagım. donanım özellikleri ile pek bir alakam yok. konuyu okudum biraz ve üc model arasında kaldım. hangisi daha iyi bilmiyorum. ;
kron tx 150 v
mosso legarda 1821 msm v
corelli trivor 6.0 ve 5.0
bu modellerden hangileri daha iyi acıklar mısınız