Bisiklet önerileri

Tepki
54
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba arkadaşlar,

Merida crossway 500 modeli bisikletimiz var. Kadro boyunun büyük gelmesinden dolayı satmayı düşünüyoruz. Sizce bunun yerine Ktm life action alsak arada çok kalite farkı var midir? Meridayi biliyoruz aka Ktm konusunda bir fikrimiz yok. Bilgisi olan yardımcı olabilirse sevinirim. Şimdiden teşekkürler

Scudo

Monac13

Üye
Tepki
2
İsim
Berk
Başlangıç
2001—02
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhabalar bende bisiklet almaya karar verdim ve bu konuda acemiyim günlük gezintiler yapmak istiyorum ve bir müddet sonra 2-3 günlük kısa bisiklet ve kamp turları yapmayı düşünüyorum. Decathlonda bisiklet incelerken btwin riverside 900 görünüş itibariyle hoşuma gitti ve açıklamasında hem şehir hemde patikalarda kullanılabileceği yazılması beni cezbetti sizce uygunmudur , yazılanlar dogrumudur, benim için iyi bir seçim olur mu , olmaz ise sizin önerileriniz nelerdir ? Max. Bütçe 3500tl( 24 yaşındayım boyum 191cm kilom 105)

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Monac13
Bir kac kere yazdin bunu yanit vermedi insanlar. Bu ne demek ? Bilgisi olan pek yok yada tavsiye etmeye degmeyecegini dusunuyorlar demek. Begendinse neden insanlardan onay bekliyorsun kardesim git al. Forumun aratma motorundan tarat birde belki sonuc cikar.

Ben sana btwin yerine Merida crossway, giant escape air , scott sub gbi modelleri oneririm. Sifirlari pahali gelirse ikinci el arastir. Fakat kadro boyun onemli tabi .
Forumdan "ARASTIRARAK" kendi kadro boyunu bularak bisiklet bak

• Beğen
Tepkiler: mehmet fikret

Monac13

Üye
Tepki
2
İsim
Berk
Başlangıç
2001—02
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@mariokaldato
Cevabınız için teşekkürler bir kaç kez sormamın nedeni dediginiz gibi hiç bir cevap alamam ve benimde belirttiğim gibi pek anlamıyorum teknik özelliklerden aldığım zaman uzun yıllar sorunsuz değişikliğe gerek kalmadan kullanmak istiyorum bilgisi olan yada daha iyi tavsiyeleri olanlar yardımcı olurolursa sevinirim

mariokaldato

Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Monac13
Tavsiyelerimi yazdim ya yorumda abisi daha ne tavsiyesi istiyorsun? Yazdıklarimin ustunden yuru iste :D

• Beğen
Tepkiler: Metal06

alperbeys

Üye
Tepki
7
İsim
Alper
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Bmx
@mariokaldato

Hocam merhabalar. Bende yeni başlayacağım Carraro Sportive 330 modelinde karar kıldım 3600tl gibi bir fiyatı var fakat bu fiyata acaba daha iyisi varmı bana önerebileceginiz? 1.80 boy 85 kiloyum bulunduğum şehirdeki asfalt yollar biraz bozuk ve çok yokuşlu. Sizce karar kıldığım bisiklet doğru seçim mi? Şimdiden teşekkür ederim.

mariokaldato

Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@alperbeys
330 guzel secim. Bence nokta atışı olur senin icin. M beden kadro boyu sana uymasi gerek

alperbeys

Üye
Tepki
7
İsim
Alper
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Bmx
@mariokaldato
Çok sağolun cevabınız için. Bir şey daha kafama takıldı M beden dediğiniz 51 cm oluyor değil mi?

Edit: Öyleymiş tamamdır.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: mariokaldato

mariokaldato

Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@alperbeys
O değişiklik gosterir.cesite gore. Bisikletin beden tablosunu bulup bakin

• Beğen
Tepkiler: alperbeys

HaLiLÖz

Üye
Tepki
5
İsim
Halil
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Beyler sizce hangisi

Salcano City Sport 10 HD

(link)

Bianchi Touring 713

(link)

mariokaldato

Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@HaLiLÖz
Salkano daha iyi .

Hovaciva

Üye
Tepki
0
İsim
Furkan D
Başlangıç
2002—03
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Single Speed
Merhabalar, Şehir bisikleti alcam fakat bu seçeneklerden hangisini almalıyım ? Hız falan da yapmak istiyorum x) Boy 1.70 Kilo 70
Salcano City Fun 70 V R
Kron TX 150V
Kron RF 100

mhtozel

Forum Demirbaşı
Tepki
874
İsim
Mehmet
Bisiklet
Giant
@mariokaldato
Mario bey ben de BİM’e gidip gelmek için ucuz yollu bir bisiklet bakıyorum. Ama gösterişli olsun da istiyorum. Şöyle taş gibi sağlam ama çok hızlı gitsin. Birde hafif olsun kuş gibi. hem dağa gidicem hem suya giricem. Tavsiyeniz nedir acaba?
Not: boy 180 kilo 82 kot pantolon bedeni 32-32
Seçenekler
Giant Propel Advanced pro 1
Salcano İzmir
Ghost Nila 5

mariokaldato

Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@mhtozel

Tabi ki salkano ng 650 size her bakimdan uyar. Hiphizli, ful alemyum , aşiri hafif kuş gibi (ama deve kuşu ), full pro şimano aksam, Bim'in onune cekince hersey yavaş cekim olacak offff

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
@gezgin gezer
Çok güzel görünüyor gerçekten, bir de şu sadece sadece arka aktarıcıyı deore koyup deore sistemli diye satmaya kalkmasalar...

Tepki
13
İsim
Mehmet Ali Soylu
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Arkadaşlar merhaba 400-500 TL bütçem bulunmakta. Daha önce ilk defa dağ bisikleti dışında btwin triban 520 almıştım sonrasına satmak durumunda kaldım çok memnundum.( dağ bisikletini cahillikten almıştım)
Şimdi 400 TL limitim var. Kullanacağım yer tamamen asfalt olacak. Ulaşım amaçlı kullanacağım için çabuk hızlanmak önemli. Aklımda btwin riverside 100 var. Bu fiyata daha iyisini bulabilir miyim? Dediğim gibi önemli olan hızlıca ulaşımı sağlamak yollar düz ve asfalt

Piscosour

Üye
Tepki
4
İsim
Ömer
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
İyi günler. Bir bisiklet alacağım ve en fazla 1000 TL verebilirim. Vereceğim fiyatın en iyisi olmasını istediğim için buradan yardım almak istedim.
Bisiklet konusunda buradaki konuşmalara göre neredeyse hiçbir şey bilmiyorum. Ne tür alacağıma da daha karar veremedim. Şimdiye kadar sadece dağ bisikleti sürüdüm. Küçükken aldığım en iyi bisikletim olan Kron XJC 1000'i bir buçuk sene önce çaldırdım. Şu an yarış - yol bisikletine merak sardım. Frenlerle alakalı da hiçbir bilgim yok.
170 - 175 arası boyum, 80 cm bacak boyum ve 60 - 65 arası kilom var. Çok uzun süreler boyunca kullanmayı düşünüyorum. Bu uzun sürede de boyumun uzayacağını katarsak 17 - 18 " arası bisiklet almayı düşünüyorum. Uzun yol yapmayı düşünüyorum. Kullanacağım yol genellikle düz asfalt olacak.
Yeni konu açma yetkim olmadığından buraya yazıyorum. Şimdiden yardım eden herkese teşekkürler.

Son düzenleme:

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
@birdost1arkadas
Madem yokuş yok mümkünse ikinci el vitessiz düz tekerli bir bisiklet alın, hem daha hafif hem daha ucuz olur. 400e alacağınız vitesli sizi uğraştırır.
Riverside 100 400e buluyorsanız hiç yoktan iyidir tabi ama pek beğenilen tavsiye edilecek bir bisiklet olduğunu düşünmüyorum. 120 olsa belki, onun vites oranları daha iyi, ikinci elde gideri daha fazla...

@Piscosour
Yol bisikletiyle tek teker yapılır ama jantlar kolay yamulur, onun için kalın tekerli bisiklet daha iyi

Piscosour

Üye
Tepki
4
İsim
Ömer
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
@BF Okuru
Şimdi aklıma geldi de zaten bir süre yaparım sonra bıkarım. Büyük bir amacım uzun yol yapmak olduğu için yazdıktan sonra bu fikirden vazgeçiyorum sanırım.