Bisiklet önerileri

gezgin gezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.599
İsim
mehmet emin
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Diğer
@mesutgunes52
1500tl farka değmez bence.
Birazcık daha para harcayarak sıfır parçalarla modifiye yapılabilir.
hidrolik vites-fren kolu:(link)
gidon: (link)

• Beğen
Tepkiler: mesutgunes52
Scudo

tufanarif

Üye
Tepki
0
İsim
Tufan Arif
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba öncelikle herkese hayırlı günler. Bisikletimi yükseltmek istiyorum aklımda bir modelde var ama açıkçası kendi bisikletimle arasında çok fark varmı bu değişim bana avantaj katarmı merak ediyorum. Bunu da en iyi burada edineceğim bilgi ile aklımdan kaldıracağım. Kendi bisikletim kron tx 300 ve ben sedona 345 e geçmek istiyorum arada epey bir fiyat farkı var değermi değiştirmeme acaba. Şimdiden teşekkür ediyor herkese hayırlı akşamlar ve bol pedallı günler diliyorum.

Tepki
0
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Merhabalar herkese,

Krox XC 500 2019 modelini almayi dusunuyorum, avantajlari ve dezavantajlarindan bahsedebilir misiniz?

BYselam

Üye
Tepki
41
Başlangıç
2001—02
Bisiklet
Diğer
Selamun Aleyküm
Yeni bir bisiklet alacağım MTB olarak düşünüyorum ve 2000 TL bütçem var. Marka ve model olarak hangi bisikleti tercih etmeliyim. Bisiklet ile işe gidip geleceğim hidrolik disk frenli kilitlenebilir 100mm ön maşa şuan tercihlerim arasında. Bundan önce Downhill bisiklet kullandım kaldırımdan atlama merdiven inme gibi değişik hareketler yaptığımda dayanabilecek bi bisiklete ihtiyacım var. ben biraz araştırma yaptım ama düzgün bişey bulamadım yardımcı olursanız çok sevirim. Şimdiden çok teşekkür ederim

fthugr23

Aktif Üye
Tepki
122
İsim
Fatih Uğur
Bisiklet
Salcano
Herkese Selamlar Bisikletforum Üyeleri,

Yaklaşım 3.000 TL bütçesi olan biri için önerebileceğiniz yol bisikletleri nelerdir? Biraz araştırmalarım sonucunda Btwin Triban 500 yol bisikletini almayı düşünüyorum fakat sizlerinde önerileri ve görüşleri sonucunda karar vermek istiyorum.

Şimdiden teşekkürler herkese.

rebertiger

Üye
Tepki
12
İsim
Recep Berke KAPLAN
Bisiklet
Bianchi
Kron marka bisikletler çok ilgimi çekiyor. Özellikle xc450 ve 500 modelleri. Parçaları genelde favorim olan rockrider serisinden 540'a yakın, fakat biraz daha iyi 450. 500 ikisinden de daha iyi. Parça kalitesi shimano parçalar kullandığı için btwin'in no name parçalarından iyi gibi. Fakat Kron hakkında çok kötü yorum var. Sizce alınır mı?

• Beğen
Tepkiler: slckats

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Her satılan malın bir alıcısı oluyor. 10 senelik kron mtb sahibiyim, fazla zorlayarak kullanmadım, gayet memnunum. Üzerindeki aşınan parçaları yenileyerek kullanmaya devam ediyorum. Beklentinize bağlı.

Bu bisiklet işinde yakın fiyatlardaki bisikletler üç aşağı beş yukarı aynı oluyor. Birisinin bir parçası daha iyiyse aradaki fark başka bir parçadan kapanıyor. Beklentiyi buna göre oluşturmakta fayda var.

Bu fiyatlarda bisiklet alırken öncelikle gözünüzün beğendiği bir bisiklet olsun, fiyatı cebinize, cinsi kullanım amacınıza ve boyu da boyunuza uygun olsun yeterli. Klasik olacak, 20 yıl kullanacağınız, sonra da retro diye satacağınız bir şey hayal etmeyin.

Türko

Sunroofa değil gökyüzüne inananlar
Tepki
3.144
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kron'un aynı sedona gibi giderek kalitesiz bisikletler yaptığını söylemek istiyorum.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

Mustafa Ko

Üye
Tepki
5
İsim
Mustafa Ko
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Merhaba arkadaşlar.
Araştırmalar sonucu, 1.73 boy ve 73 cm bacak boyuma uygun olarak;
*** Carraro Daytona 2727 ve Carraro BIG 2727 arasında kaldım.
*** Ekipman açısından Daytona tarafındayım ama kadro görünüş açısından BIG 2727.
*** Daytona 'da Deore grup set var.
*** BIG 2727 'de Arka aktarıcı Deore ama ön aktarıcı Acera ve vites kolu da Altus. Açıkçası bunların grup set olmaması kafamı karıştırıyor.
*** Yardımınıza ihtiyacım var. Tecrübeli olan, bilgisi olan arkadaşlar BIG 2727 'de sorun yaşadınız mı?
*** Fark etmez çok fazla mı dersiniz?
*** Teşekkürler, hayırlı günler dilerim.

slckats

Forum Bağımlısı
Tepki
1.140
İsim
Selçuk Atış
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Cyclocross
@rebertiger
Kardeş yeni bir kron kullanıcısı olarak ilk izlenimlerim gayet iyi. Aslında bisiklet işi biraz da şans işi galiba. Eski bisikletim Tourney sistemli Mosso Marine 2D (katlanır) idi. Normalde tourney sistemi çok insan tarafından gömülür ayar tutmuyor diye. 2000 km civarı her hava koşulunda kullandım sadece bir kez vitesin ayarı kaçtı.

rebertiger

Üye
Tepki
12
İsim
Recep Berke KAPLAN
Bisiklet
Bianchi
@slckats
Kron servisi ile bir sorununuz oldu mu acaba? Çoğu kullanıcı "kullanıcı hatası" diyerek sorunları para karşılığı düzelttilerini söylüyor. Size oldu mu böyle bir durum?

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

slckats

Forum Bağımlısı
Tepki
1.140
İsim
Selçuk Atış
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Cyclocross
@rebertiger Bursa Kron bayii ve servisi arkadaşım Yavuz bisiklet. Bir sorun yaşayacağımı zannetmiyorum.

rebertiger

Üye
Tepki
12
İsim
Recep Berke KAPLAN
Bisiklet
Bianchi
@slckats
Yardımınız için teşekkürler. Uygun fiyata getirebilirsem alacağım xc450 yi

• Beğen
Tepkiler: slckats
Tepki
2
Herkese merhaba

Bugün karşıma ikinci el bir carraro force 520 çıktı 800 civarı bir fiyata genel olarak bu model nasıldır fiyat uygun mudur genel olarak spor amaçlı asfalt toprak karışık günlük 10-20 kilometre arası kullanıyorum şu anki bisikletim çelik kadro olduğu için fazlasıyla ağır ve çok yoruyor o yüzden değiştirmek istiyorum

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@drolki
Selam uygun fiyata Sedona 410lar isini gorur.

• Beğen
Tepkiler: drolki
Tepki
3
İsim
Feyzi
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Öncelikle herkese iyi günler arkadaşlar.
En son bisikleti yaklaşık 20 sene önce kullandım fakat 2 aydır durmadan bisiklet alma hevesim var. Bisikleti genellikle asfalt yollarda kullanacağım ama malum küçük bir ilçede ikamet ettiğimden ötürü yollar pek verimli değil ayrıca bisiklet ile tarla, bağ, bahçeye giderken ufak patikalara girme durumum olabilir. Zaman içerisinde kondisyon oturursan hafta sonları arada git gel olacak şekilde 100-150 KM yol yapma hedefim var.
20 sene sonra bisiklete tekrar başlayacağım için ilk etapta çok para harcamak istemiyorum ama bunun yanında bir heves ile başladığım bisiklet binme arzuma da köstek olmayacak ölçüde kaliteli olmasını istiyorum. Bu sebeple fiyat/performans olarak en mantıklı şekilde 1000-2000 TL arası bisiklet arayışım bulunmakta.
Not: Bu arada 1.75 boy 80 kg olmakla beraber bisiklet ebatları olarak da öneri verirseniz sevinirim. Ayrıca ekipman olarak ne almak gerekir ve tahmini olarak başlangıç kiti diyebileceğimiz ürünler nelerdir ve ne kadar tutar.

Edit: Kendimce araştırıp bulduğum bisikletler;

Mosso WILDFIRE LTD V - 1.600 TL
Sedona 410 - 1.800 TL
Mosso LEGARDA 1924 CT MSM V - 2.000 TL

Son düzenleme:

Kobebryant

Daimi Üye
Tepki
386
İsim
Erdem
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Diğer
MerhabaLar;
4 YıL Kadar Merida Crossway 300 KuLLandım, Şimdi Bütçemi ZorLayarak Bu ÜrünLerden Birini aLacağım, Teknik DetayLara Çok Hakim DeğiLim, Yardımcı oLacak ArkadaşLar oLursa Sevinirim ..
Küçük Bir Kitabevim Var, Arkasına Bagaj Takıp Kitap aLımLarıma Gidip - GeLirkende KuLLanacağım O Yüzden GraveL Ya Da CycLocross ModeLLerinden Birini Tercih Etmek İstiyorum, Bu BisikLet Hariç BiLginiz Varsa PayLaşmanızı Rica Ediyorum (Bütçe 6000TL) ..

(link)

(link)

(link)

gezgin gezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.599
İsim
mehmet emin
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Diğer
@Kobebryant
Anyroad al, yalnız mümkünse 2017 ve sonrası modellere bak. öncekilerde 3x9 sora var. yeniler 2x9 sora.

Kobebryant

Daimi Üye
Tepki
386
İsim
Erdem
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Diğer
@gezgin gezer
2016 Var Zaten O Linkte Ki ve Sora'da DeğiL Direk Sora Seviyesinde Shimanonun Bir Ürünü ..

Tepki
0
İsim
Murat GÖKYAR
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
whistle 29′′ patwin 1840 30-v hd. Screenshot_2019-04-20-05-44-24.png & carraro big 2930 30-v hd 29′′ Screenshot_2019-04-21-01-06-14.pngScreenshot_2019-04-21-01-06-09.pngikisi arasında kararsızım öneri ve görüşleriniz için şimdiden teşekkür ederim